קיה ספורטז' או טויוטה ראב4? השוואה מלאה 2026

ההמלצה שלנו

לפי התמונה הכוללת, קיה ספורטז' היא הבחירה המתאימה יותר למי שמעדיפים מחיר רכישה נמוך יותר, ציון בטיחות גבוה יותר, יותר כוח וסיכון גניבה נמוך יותר. טויוטה ראב4 עדיפה אם חשובים לכם יותר שמירת ערך, עלויות אחזקה, קבוצת זיהום נמוכה יותר ומכירה מהירה. בשני הדגמים מדובר בדגמי 2026 עם מידע מוגבל על אמינות ארוכת טווח, ולכן בדקו היטב טיפולים, אחריות ותקלות מתועדות לפני קנייה. בדקו גם את רמת הגימור והמצב בפועל, ולא רק את שם הדגם.

מחיר רכישה: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: ₪196,900
  • טויוטה ראב4 2026: ₪275,000

קיה ספורטז' עולה ₪196,900 לעומת ₪275,000 לראב4, ולכן דורשת השקעה ראשונית נמוכה יותר. הפער במחיר משמעותי למי שרוצה לצמצם את ההוצאה בקנייה.

שמירת ערך: טויוטה ראב4 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 12.7% בשנה
  • טויוטה ראב4 2026: 12.4% בשנה

הראב4 מוביל בשמירת ערך: 12.4% בשנה לעומת 12.7% בשנה בספורטז'. ההפרש קטן, אך הוא נוטה לטובת טויוטה בשיקול הזה.

עלויות אחזקה: טויוטה ראב4 2026

  • קיה ספורטז' 2026: דרגה 4 מתוך 5
  • טויוטה ראב4 2026: דרגה 3 מתוך 5

הראב4 מדורג בדרגה 3 מתוך 5 בעלויות אחזקה, לעומת דרגה 4 מתוך 5 בספורטז'. היתרון מעיד על הערכה עדיפה של הוצאות האחזקה, אך אינו מבטיח מה תהיה עלות התחזוקה של רכב מסוים.

אמינות: תיקו

  • קיה ספורטז' 2026: 0 ריקולים
  • טויוטה ראב4 2026: 0 ריקולים

שניהם רשומים עם 0 ריקולים. עם זאת, מידע האמינות ארוך הטווח על דגמי 2026 עדיין מוגבל, ובספורטז' קיימים דיווחי משתמשים על תקלות בגיר ורעידות, כך שבכל מקרה חשוב לבדוק היסטוריית טיפולים ותקלות מתועדות.

בטיחות: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: ציון בטיחות 8
  • טויוטה ראב4 2026: ציון בטיחות 5

לספורטז' ציון בטיחות 8 לעומת 5 בראב4. זהו יתרון ברור למי שנותנים משקל גבוה לבטיחות, לצד בדיקה של מערכות הבטיחות והמצב שלהן ברכב הספציפי.

חיסכון ואיכות סביבה: טויוטה ראב4 2026

  • קיה ספורטז' 2026: קבוצת זיהום 10
  • טויוטה ראב4 2026: קבוצת זיהום 7

הראב4 בקבוצת זיהום 7, לעומת קבוצת זיהום 10 בספורטז'. זהו יתרון סביבתי לפי קבוצת הזיהום, ולא נתון שמאפשר לבדו להסיק על צריכת הדלק בפועל.

ביצועים: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 230 כ"ס
  • טויוטה ראב4 2026: 183 כ"ס

לספורטז' 230 כ"ס לעומת 183 כ"ס בראב4. פער ההספק תומך בבחירה בקיה למי שמעדיפים ביצועים חזקים יותר.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • קיה ספורטז' 2026: 5 מושבים
  • טויוטה ראב4 2026: 5 מושבים

לשניהם 5 מושבים, ולכן מספר המושבים אינו מבדיל ביניהם. הספורטז' מתוארת כמרווחת במיוחד מאחור, ואילו הראב4 מציעה מרחב שימושי למשפחה.

סיכון גניבה: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 7.7 ל-1,000 רכבים
  • טויוטה ראב4 2026: 20.1 ל-1,000 רכבים

בספורטז' נרשמו 7.7 גניבות ל-1,000 רכבים, לעומת 20.1 ל-1,000 בראב4. הנתון נותן לקיה יתרון בסיכון הגניבה, אך כדאי להביא בחשבון גם את עלות הביטוח של הרכב המסוים.

מהירות מכירה: טויוטה ראב4 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 32 ימים
  • טויוטה ראב4 2026: 22 ימים

ראב4 נמכר בממוצע בתוך 22 ימים לעומת 32 ימים לספורטז'. המשמעות היא יתרון לטויוטה למי שחשוב להם למכור את הרכב מהר יותר.

מוניטין ושביעות רצון: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 7 יתרונות
  • טויוטה ראב4 2026: 7 יתרונות

הספורטז' מובילה בסעיף הזה, אף שלשני הרכבים מצוינים 7 יתרונות. לכן מספר היתרונות לבדו אינו מסביר את ההבדל, וכדאי להתייחס גם לחוויית הבעלות ולבדיקת הרכב הספציפי.

פופולריות בכביש: קיה ספורטז' 2026

  • קיה ספורטז' 2026: 7,930 על הכביש
  • טויוטה ראב4 2026: 4,564 על הכביש

על הכביש יש 7,930 רכבי ספורטז' לעומת 4,564 רכבי ראב4. הקיה נפוצה יותר, דבר שעשוי להיות רלוונטי למי שמעדיפים דגם שכיח בשוק.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • קיה ספורטז' 2026: 6 מערכות
  • טויוטה ראב4 2026: 6 מערכות

לשני הרכבים 6 מערכות בסעיף הטכנולוגיה והנוחות, ולכן אין כאן יתרון לפי מספר המערכות. בפועל, כדאי לבדוק את התפעול והאבזור ברמת הגימור של הרכב שאתם שוקלים.

למי מתאים כל רכב

  • קיה ספורטז' 2026: קיה ספורטז' מתאימה למי שמחפשים רכב פנאי משפחתי מרווח ומאובזר, עם מחיר נמוך יותר מהראב4, ביצועים חזקים וציון בטיחות גבוה; חשוב לבדוק היטב את היסטוריית הרכב והגיר.
  • טויוטה ראב4 2026: טויוטה ראב4 מתאימה למי שמוכנים לשלם יותר תמורת שמירת ערך טובה יותר, יתרון בעלויות האחזקה ומכירה מהירה יותר, ומעדיפים קרוסאובר היברידי שימושי.

שאלות נפוצות

מה עדיף, קיה ספורטז' או טויוטה ראב4?

לפי התמונה הכוללת, קיה ספורטז' היא הבחירה המתאימה יותר למי שמעדיפים מחיר רכישה נמוך יותר, ציון בטיחות גבוה יותר, יותר כוח וסיכון גניבה נמוך יותר. טויוטה ראב4 עדיפה אם חשובים לכם יותר שמירת ערך, עלויות אחזקה, קבוצת זיהום נמוכה יותר ומכירה מהירה. בשני הדגמים מדובר בדגמי 2026 עם מידע מוגבל על אמינות ארוכת טווח, ולכן בדקו היטב טיפולים, אחריות ותקלות מתועדות לפני קנייה. בדקו גם את רמת הגימור והמצב בפועל, ולא רק את שם הדגם.

איזה רכב זול יותר, קיה ספורטז' או טויוטה ראב4?

קיה ספורטז' 2026 (₪196,900 לעומת ₪275,000). קיה ספורטז' עולה ₪196,900 לעומת ₪275,000 לראב4, ולכן דורשת השקעה ראשונית נמוכה יותר. הפער במחיר משמעותי למי שרוצה לצמצם את ההוצאה בקנייה.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, קיה ספורטז' או טויוטה ראב4?

טויוטה ראב4 2026 (12.4% בשנה לעומת 12.7% בשנה). הראב4 מוביל בשמירת ערך: 12.4% בשנה לעומת 12.7% בשנה בספורטז'. ההפרש קטן, אך הוא נוטה לטובת טויוטה בשיקול הזה.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, קיה ספורטז' או טויוטה ראב4?

טויוטה ראב4 2026 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5). הראב4 מדורג בדרגה 3 מתוך 5 בעלויות אחזקה, לעומת דרגה 4 מתוך 5 בספורטז'. היתרון מעיד על הערכה עדיפה של הוצאות האחזקה, אך אינו מבטיח מה תהיה עלות התחזוקה של רכב מסוים.

איזה רכב בטיחותי יותר, קיה ספורטז' או טויוטה ראב4?

קיה ספורטז' 2026 (ציון בטיחות 8 לעומת ציון בטיחות 5). לספורטז' ציון בטיחות 8 לעומת 5 בראב4. זהו יתרון ברור למי שנותנים משקל גבוה לבטיחות, לצד בדיקה של מערכות הבטיחות והמצב שלהן ברכב הספציפי.

איזה רכב חסכוני יותר, קיה ספורטז' או טויוטה ראב4?

טויוטה ראב4 2026 (קבוצת זיהום 7 לעומת קבוצת זיהום 10). הראב4 בקבוצת זיהום 7, לעומת קבוצת זיהום 10 בספורטז'. זהו יתרון סביבתי לפי קבוצת הזיהום, ולא נתון שמאפשר לבדו להסיק על צריכת הדלק בפועל.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, קיה ספורטז' או טויוטה ראב4?

קיה ספורטז' 2026 (230 כ"ס לעומת 183 כ"ס). לספורטז' 230 כ"ס לעומת 183 כ"ס בראב4. פער ההספק תומך בבחירה בקיה למי שמעדיפים ביצועים חזקים יותר.

איזה רכב נגנב פחות, קיה ספורטז' או טויוטה ראב4?

קיה ספורטז' 2026 (7.7 ל-1,000 רכבים לעומת 20.1 ל-1,000 רכבים). בספורטז' נרשמו 7.7 גניבות ל-1,000 רכבים, לעומת 20.1 ל-1,000 בראב4. הנתון נותן לקיה יתרון בסיכון הגניבה, אך כדאי להביא בחשבון גם את עלות הביטוח של הרכב המסוים.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, קיה ספורטז' או טויוטה ראב4?

טויוטה ראב4 2026 (22 ימים לעומת 32 ימים). ראב4 נמכר בממוצע בתוך 22 ימים לעומת 32 ימים לספורטז'. המשמעות היא יתרון לטויוטה למי שחשוב להם למכור את הרכב מהר יותר.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, קיה ספורטז' או טויוטה ראב4?

קיה ספורטז' 2026 (7 יתרונות לעומת 7 יתרונות). הספורטז' מובילה בסעיף הזה, אף שלשני הרכבים מצוינים 7 יתרונות. לכן מספר היתרונות לבדו אינו מסביר את ההבדל, וכדאי להתייחס גם לחוויית הבעלות ולבדיקת הרכב הספציפי.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, קיה ספורטז' או טויוטה ראב4?

קיה ספורטז' 2026 (7,930 על הכביש לעומת 4,564 על הכביש). על הכביש יש 7,930 רכבי ספורטז' לעומת 4,564 רכבי ראב4. הקיה נפוצה יותר, דבר שעשוי להיות רלוונטי למי שמעדיפים דגם שכיח בשוק.

קיה ספורטז' בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

טויוטה ראב4 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם