יונדאי וניו או קיה סלטוס? השוואה מלאה 2026

ההמלצה שלנו

לרוב הקונים שמחפשים רכב פנאי שימושי ומרווח יותר, הסלטוס היא הבחירה העדיפה: היא מציעה יותר כוח, מרחב אחורי גדול יותר, אבזור בטיחות וטכנולוגיה עדיפים לפי המדדים, ושמירת ערך טובה יותר. הווני עדיפה אם מחיר רכישה נמוך יותר, תמרון עירוני ותפוצה רחבה חשובים לכם במיוחד. לפני רכישת סלטוס, בדקו היסטוריית טיפולים, צריכת שמן, אחריות וטיפול אפשרי במנוע, במיוחד לאור דיווחים על דגמי 2.0 ליטר משנים קודמות. בשני הדגמים כדאי לבדוק את הרכב הספציפי ואת מצבו בפועל.

מחיר רכישה: יונדאי וניו 2026

  • יונדאי וניו 2026: ₪131,348
  • קיה סלטוס 2026: ₪167,294

הווני זולה יותר לרכישה: ₪131,348 לעומת ₪167,294 בסלטוס. הפער משמעותי אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.

שמירת ערך: קיה סלטוס 2026

  • יונדאי וניו 2026: 8.2% בשנה
  • קיה סלטוס 2026: 7.9% בשנה

הסלטוס מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית שמוצגת לה היא 7.9%, לעומת 8.2% בווני. בפועל, מדובר ביתרון קטן יותר באובדן ערך לאורך זמן.

עלויות אחזקה: תיקו

  • יונדאי וניו 2026: דרגה 5 מתוך 5
  • קיה סלטוס 2026: דרגה 5 מתוך 5

שני הדגמים נמצאים בדרגה 5 מתוך 5 בעלויות אחזקה, כך שאין כאן יתרון לאחד מהם.

אמינות: תיקו

  • יונדאי וניו 2026: 0 ריקולים
  • קיה סלטוס 2026: 0 ריקולים

לשני הדגמים מצוינים 0 ריקולים. לצד זאת, בסלטוס כדאי לבדוק היטב את היסטוריית הטיפולים ולברר אם היו צריכת שמן חריגה או טיפול במנוע.

בטיחות: קיה סלטוס 2026

  • יונדאי וניו 2026: ציון בטיחות 2
  • קיה סלטוס 2026: ציון בטיחות 4.5

הסלטוס מובילה בציון הבטיחות המוצג, 4.5 לעומת 2 בווני. אם בטיחות היא שיקול מרכזי עבורכם, זהו פער שכדאי לתת לו משקל.

חיסכון ואיכות סביבה: תיקו

  • יונדאי וניו 2026: קבוצת זיהום 15
  • קיה סלטוס 2026: קבוצת זיהום 15

שני הרכבים נמצאים בקבוצת זיהום 15, ולכן אין ביניהם הבדל לפי המדד הזה.

ביצועים: קיה סלטוס 2026

  • יונדאי וניו 2026: 121 כ"ס
  • קיה סלטוס 2026: 149 כ"ס

לסלטוס 149 כ״ס לעומת 121 כ״ס בווני, כך שיש לה יותר כוח זמין. הווני מתאימה יותר לנהיגה רגועה, והביקורות מציינות שהמנוע ותיבת ה-CVT שלה רועשים תחת מאמץ.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • יונדאי וניו 2026: 5 מושבים
  • קיה סלטוס 2026: 5 מושבים

לשני הדגמים 5 מושבים, אבל בסלטוס יש מרחב אחורי נדיב יותר ותא מטען בנפח 468 ליטר. הווני שימושית, אך המרחב מאחור מצומצם יותר.

סיכון גניבה: קיה סלטוס 2026

  • יונדאי וניו 2026: 20.4 ל-1,000 רכבים
  • קיה סלטוס 2026: 11.0 ל-1,000 רכבים

הסלטוס עם סיכון גניבה נמוך יותר לפי הנתון המוצג: 11.0 לעומת 20.4 לכל 1,000 רכבים בווני.

מהירות מכירה: תיקו

  • יונדאי וניו 2026: 24 ימים
  • קיה סלטוס 2026: 24 ימים

לשני הרכבים מצוינים 24 ימים עד למכירה, כך שאין יתרון במהירות המכירה.

מוניטין ושביעות רצון: קיה סלטוס 2026

  • יונדאי וניו 2026: 6 יתרונות
  • קיה סלטוס 2026: 5 יתרונות

הסלטוס מובילה במוניטין ושביעות רצון. הנתון של מספר היתרונות, 5 בסלטוס ו-6 בווני, לא מסביר לבדו את מקור ההובלה.

פופולריות בכביש: יונדאי וניו 2026

  • יונדאי וניו 2026: 4,219 על הכביש
  • קיה סלטוס 2026: 615 על הכביש

הווני נפוצה יותר בכביש: 4,219 רכבים לעומת 615 סלטוס. תפוצה רחבה יותר עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וחלקים, אך אינה מבטיחה מחיר או אמינות טובים יותר.

טכנולוגיה ונוחות: קיה סלטוס 2026

  • יונדאי וניו 2026: 5 מערכות
  • קיה סלטוס 2026: 6 מערכות

לסלטוס 6 מערכות לעומת 5 בווני. בנוסף, הביקורות מתארות אותה כנוחה ומבודדת רעשים היטב ברוב התנאים, בעוד חוות הדעת על נוחות הווני חלוקות.

למי מתאים כל רכב

  • יונדאי וניו 2026: היונדאי וניו מתאימה לכם אם אתם מחפשים רכב פנאי קטן וזול יותר לרכישה, עם תמרון עירוני נוח ותפעול פשוט, ולא זקוקים למרווח אחורי גדול או לביצועים חזקים.
  • קיה סלטוס 2026: הקיה סלטוס מתאימה לכם אם אתם רוצים רכב פנאי מרווח ונוח יותר למשפחה, עם יותר כוח, אבזור ובטיחות, ומוכנים לבדוק בקפידה את היסטוריית המנוע והטיפולים.

שאלות נפוצות

מה עדיף, יונדאי וניו או קיה סלטוס?

לרוב הקונים שמחפשים רכב פנאי שימושי ומרווח יותר, הסלטוס היא הבחירה העדיפה: היא מציעה יותר כוח, מרחב אחורי גדול יותר, אבזור בטיחות וטכנולוגיה עדיפים לפי המדדים, ושמירת ערך טובה יותר. הווני עדיפה אם מחיר רכישה נמוך יותר, תמרון עירוני ותפוצה רחבה חשובים לכם במיוחד. לפני רכישת סלטוס, בדקו היסטוריית טיפולים, צריכת שמן, אחריות וטיפול אפשרי במנוע, במיוחד לאור דיווחים על דגמי 2.0 ליטר משנים קודמות. בשני הדגמים כדאי לבדוק את הרכב הספציפי ואת מצבו בפועל.

איזה רכב זול יותר, יונדאי וניו או קיה סלטוס?

יונדאי וניו 2026 (₪131,348 לעומת ₪167,294). הווני זולה יותר לרכישה: ₪131,348 לעומת ₪167,294 בסלטוס. הפער משמעותי אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי וניו או קיה סלטוס?

קיה סלטוס 2026 (7.9% בשנה לעומת 8.2% בשנה). הסלטוס מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית שמוצגת לה היא 7.9%, לעומת 8.2% בווני. בפועל, מדובר ביתרון קטן יותר באובדן ערך לאורך זמן.

איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי וניו או קיה סלטוס?

קיה סלטוס 2026 (ציון בטיחות 4.5 לעומת ציון בטיחות 2). הסלטוס מובילה בציון הבטיחות המוצג, 4.5 לעומת 2 בווני. אם בטיחות היא שיקול מרכזי עבורכם, זהו פער שכדאי לתת לו משקל.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי וניו או קיה סלטוס?

קיה סלטוס 2026 (149 כ"ס לעומת 121 כ"ס). לסלטוס 149 כ״ס לעומת 121 כ״ס בווני, כך שיש לה יותר כוח זמין. הווני מתאימה יותר לנהיגה רגועה, והביקורות מציינות שהמנוע ותיבת ה-CVT שלה רועשים תחת מאמץ.

איזה רכב נגנב פחות, יונדאי וניו או קיה סלטוס?

קיה סלטוס 2026 (11.0 ל-1,000 רכבים לעומת 20.4 ל-1,000 רכבים). הסלטוס עם סיכון גניבה נמוך יותר לפי הנתון המוצג: 11.0 לעומת 20.4 לכל 1,000 רכבים בווני.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי וניו או קיה סלטוס?

קיה סלטוס 2026 (5 יתרונות לעומת 6 יתרונות). הסלטוס מובילה במוניטין ושביעות רצון. הנתון של מספר היתרונות, 5 בסלטוס ו-6 בווני, לא מסביר לבדו את מקור ההובלה.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי וניו או קיה סלטוס?

יונדאי וניו 2026 (4,219 על הכביש לעומת 615 על הכביש). הווני נפוצה יותר בכביש: 4,219 רכבים לעומת 615 סלטוס. תפוצה רחבה יותר עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וחלקים, אך אינה מבטיחה מחיר או אמינות טובים יותר.

באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, יונדאי וניו או קיה סלטוס?

קיה סלטוס 2026 (6 מערכות לעומת 5 מערכות). לסלטוס 6 מערכות לעומת 5 בווני. בנוסף, הביקורות מתארות אותה כנוחה ומבודדת רעשים היטב ברוב התנאים, בעוד חוות הדעת על נוחות הווני חלוקות.

יונדאי וניו בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

קיה סלטוס בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם