יונדאי קונה או קיה סלטוס? השוואה מלאה 2026

ההמלצה שלנו

בסיכום, יונדאי קונה היא הבחירה המאוזנת יותר: היא מובילה בעלויות אחזקה, בטיחות, חיסכון ואיכות סביבה, מרחב, סיכון גניבה, מהירות מכירה ופופולריות, וגם זוכה להערכה הכוללת הגבוהה יותר. קיה סלטוס עדיפה אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך טובה יותר או תוספת ההספק. בשני הדגמים כדאי לבדוק רמת גימור, היסטוריית טיפולים ואחריות; בסלטוס יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לצריכת שמן ולמצב המנוע, ובקונה לתפקוד תיבת ההילוכים בנסיעת מבחן.

מחיר רכישה: קיה סלטוס 2026

  • יונדאי קונה 2026: ₪175,000
  • קיה סלטוס 2026: ₪167,294

קיה סלטוס מובילה במחיר רכישה של ₪167,294 לעומת ₪175,000 ליונדאי קונה, פער של ₪7,706 לטובת הסלטוס.

שמירת ערך: קיה סלטוס 2026

  • יונדאי קונה 2026: 11.3% בשנה
  • קיה סלטוס 2026: 7.9% בשנה

קיה סלטוס מובילה בשמירת ערך: ירידה של 7.9% בשנה לעומת 11.3% בקונה. בפועל, הנתון מצביע על ירידת ערך מתונה יותר בסלטוס.

עלויות אחזקה: יונדאי קונה 2026

  • יונדאי קונה 2026: דרגה 2 מתוך 5
  • קיה סלטוס 2026: דרגה 5 מתוך 5

יונדאי קונה מובילה בעלויות האחזקה, בדרגה 2 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בסלטוס. הפער מצביע על יתרון לקונה בהוצאות השוטפות.

אמינות: תיקו

  • יונדאי קונה 2026: 0 ריקולים
  • קיה סלטוס 2026: 0 ריקולים

שני הדגמים מובילים יחד, עם 0 ריקולים לכל אחד. זהו נתון חיובי, אך אינו לבדו הוכחה לאמינות ארוכת טווח; בסלטוס כדאי לבדוק במיוחד היסטוריית טיפולים וצריכת שמן, ובקונה את תפקוד תיבת ההילוכים.

בטיחות: יונדאי קונה 2026

  • יונדאי קונה 2026: ציון בטיחות 10.5
  • קיה סלטוס 2026: ציון בטיחות 4.5

יונדאי קונה מובילה, עם ציון בטיחות 10.5 לעומת 4.5 בסלטוס. עם זאת, יש לאמת את דירוג הקונה לפי שנת הייצור ורמת הגימור, משום שקיימת אי-עקביות במקורות.

חיסכון ואיכות סביבה: יונדאי קונה 2026

  • יונדאי קונה 2026: קבוצת זיהום 4
  • קיה סלטוס 2026: קבוצת זיהום 15

יונדאי קונה מובילה בקבוצת זיהום 4 לעומת קבוצת זיהום 15 בסלטוס. הנתון מצביע על יתרון לקונה בסיווג הזיהום, ותומך גם בעדיפות לחיסכון ואיכות סביבה.

ביצועים: קיה סלטוס 2026

  • יונדאי קונה 2026: 138 כ"ס
  • קיה סלטוס 2026: 149 כ"ס

קיה סלטוס מובילה עם 149 כ״ס לעומת 138 כ״ס בקונה, יתרון של 11 כ״ס. הקונה מתוארת כבעלת ביצועים בינוניים, אך גם בסלטוס הביצועים צנועים יחסית.

מרחב ומשפחה: יונדאי קונה 2026

  • יונדאי קונה 2026: 5 מושבים
  • קיה סלטוס 2026: 5 מושבים

יונדאי קונה מובילה בעדיפות המרחב והמשפחה, אך לשני הדגמים 5 מושבים. בפועל, הסיכום מתאר את הקונה כמרווחת יותר לעומת הדורות הקודמים, ואת הסלטוס כבעלת מרחב אחורי נדיב ותא מטען שימושי.

סיכון גניבה: יונדאי קונה 2026

  • יונדאי קונה 2026: 9.7 ל-1,000 רכבים
  • קיה סלטוס 2026: 11.0 ל-1,000 רכבים

יונדאי קונה מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 9.7 לעומת 11.0 גניבות לכל 1,000 רכבים בסלטוס. הפער לטובת הקונה הוא 1.3 לכל 1,000 רכבים.

מהירות מכירה: יונדאי קונה 2026

  • יונדאי קונה 2026: 18 ימים
  • קיה סלטוס 2026: 24 ימים

יונדאי קונה מובילה במהירות המכירה: 18 ימים לעומת 24 ימים בסלטוס. המשמעות היא שהקונה נמכרת מהר יותר לפי המדד הזה.

מוניטין ושביעות רצון: קיה סלטוס 2026

  • יונדאי קונה 2026: 5 יתרונות
  • קיה סלטוס 2026: 5 יתרונות

קיה סלטוס מובילה בעדיפות זו, אך לשני הדגמים מצוינים 5 יתרונות. לכן אין כאן פער במספר היתרונות שמאפשר להסביר את ההבדל בפועל.

פופולריות בכביש: יונדאי קונה 2026

  • יונדאי קונה 2026: 10,274 על הכביש
  • קיה סלטוס 2026: 615 על הכביש

יונדאי קונה מובילה בפופולריות בכביש, עם 10,274 רכבים לעומת 615 סלטוס. הקונה נפוצה בהרבה, בעוד שהסלטוס נדירה יותר על הכביש.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • יונדאי קונה 2026: 6 מערכות
  • קיה סלטוס 2026: 6 מערכות

שני הדגמים מובילים יחד, עם 6 מערכות לכל אחד. לפי המדד הזה אין יתרון במספר המערכות; רמות הגימור עשויות להשפיע על האבזור בפועל.

למי מתאים כל רכב

  • יונדאי קונה 2026: יונדאי קונה מתאימה למי שמעדיפים קרוסאובר חסכוני ומאובזר, עם יתרון בתחומי הבטיחות, עלויות האחזקה, הפופולריות והסחירות.
  • קיה סלטוס 2026: קיה סלטוס מתאימה למי שמעדיפים מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך טובה יותר ויתרון בהספק, ומוכנים לבדוק בקפידה את היסטוריית הטיפולים והמנוע.

שאלות נפוצות

מה עדיף, יונדאי קונה או קיה סלטוס?

בסיכום, יונדאי קונה היא הבחירה המאוזנת יותר: היא מובילה בעלויות אחזקה, בטיחות, חיסכון ואיכות סביבה, מרחב, סיכון גניבה, מהירות מכירה ופופולריות, וגם זוכה להערכה הכוללת הגבוהה יותר. קיה סלטוס עדיפה אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך טובה יותר או תוספת ההספק. בשני הדגמים כדאי לבדוק רמת גימור, היסטוריית טיפולים ואחריות; בסלטוס יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לצריכת שמן ולמצב המנוע, ובקונה לתפקוד תיבת ההילוכים בנסיעת מבחן.

איזה רכב זול יותר, יונדאי קונה או קיה סלטוס?

קיה סלטוס 2026 (₪167,294 לעומת ₪175,000). קיה סלטוס מובילה במחיר רכישה של ₪167,294 לעומת ₪175,000 ליונדאי קונה, פער של ₪7,706 לטובת הסלטוס.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי קונה או קיה סלטוס?

קיה סלטוס 2026 (7.9% בשנה לעומת 11.3% בשנה). קיה סלטוס מובילה בשמירת ערך: ירידה של 7.9% בשנה לעומת 11.3% בקונה. בפועל, הנתון מצביע על ירידת ערך מתונה יותר בסלטוס.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי קונה או קיה סלטוס?

יונדאי קונה 2026 (דרגה 2 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). יונדאי קונה מובילה בעלויות האחזקה, בדרגה 2 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בסלטוס. הפער מצביע על יתרון לקונה בהוצאות השוטפות.

איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי קונה או קיה סלטוס?

יונדאי קונה 2026 (ציון בטיחות 10.5 לעומת ציון בטיחות 4.5). יונדאי קונה מובילה, עם ציון בטיחות 10.5 לעומת 4.5 בסלטוס. עם זאת, יש לאמת את דירוג הקונה לפי שנת הייצור ורמת הגימור, משום שקיימת אי-עקביות במקורות.

איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי קונה או קיה סלטוס?

יונדאי קונה 2026 (קבוצת זיהום 4 לעומת קבוצת זיהום 15). יונדאי קונה מובילה בקבוצת זיהום 4 לעומת קבוצת זיהום 15 בסלטוס. הנתון מצביע על יתרון לקונה בסיווג הזיהום, ותומך גם בעדיפות לחיסכון ואיכות סביבה.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי קונה או קיה סלטוס?

קיה סלטוס 2026 (149 כ"ס לעומת 138 כ"ס). קיה סלטוס מובילה עם 149 כ״ס לעומת 138 כ״ס בקונה, יתרון של 11 כ״ס. הקונה מתוארת כבעלת ביצועים בינוניים, אך גם בסלטוס הביצועים צנועים יחסית.

איזה רכב מרווח יותר, יונדאי קונה או קיה סלטוס?

יונדאי קונה 2026 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). יונדאי קונה מובילה בעדיפות המרחב והמשפחה, אך לשני הדגמים 5 מושבים. בפועל, הסיכום מתאר את הקונה כמרווחת יותר לעומת הדורות הקודמים, ואת הסלטוס כבעלת מרחב אחורי נדיב ותא מטען שימושי.

איזה רכב נגנב פחות, יונדאי קונה או קיה סלטוס?

יונדאי קונה 2026 (9.7 ל-1,000 רכבים לעומת 11.0 ל-1,000 רכבים). יונדאי קונה מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 9.7 לעומת 11.0 גניבות לכל 1,000 רכבים בסלטוס. הפער לטובת הקונה הוא 1.3 לכל 1,000 רכבים.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי קונה או קיה סלטוס?

יונדאי קונה 2026 (18 ימים לעומת 24 ימים). יונדאי קונה מובילה במהירות המכירה: 18 ימים לעומת 24 ימים בסלטוס. המשמעות היא שהקונה נמכרת מהר יותר לפי המדד הזה.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי קונה או קיה סלטוס?

קיה סלטוס 2026 (5 יתרונות לעומת 5 יתרונות). קיה סלטוס מובילה בעדיפות זו, אך לשני הדגמים מצוינים 5 יתרונות. לכן אין כאן פער במספר היתרונות שמאפשר להסביר את ההבדל בפועל.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי קונה או קיה סלטוס?

יונדאי קונה 2026 (10,274 על הכביש לעומת 615 על הכביש). יונדאי קונה מובילה בפופולריות בכביש, עם 10,274 רכבים לעומת 615 סלטוס. הקונה נפוצה בהרבה, בעוד שהסלטוס נדירה יותר על הכביש.

יונדאי קונה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

קיה סלטוס בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם