יונדאי טוסון או ג'אקו ג'אקו-7? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
במכלול, הג'אקו 7 מתאים יותר למי שמחפש קרוסאובר מאובזר, חסכוני יותר בזיהום, עם סיכון גניבה נמוך יותר ומכירה מהירה יחסית. הטוסון עדיף אם חשובים לכם מחיר רכישה מעט נמוך יותר, שמירת ערך, בטיחות וביצועים, והוא נשען גם על מוניטין מבוסס יותר. לפני בחירה בג'אקו, כדאי לבדוק אם גרסת הפלאג־אין מתאימה לשגרת טעינה קבועה ולבחון את נוחות הנסיעה ותפעול המערכות בנסיעת מבחן. בשני הדגמים כדאי לבדוק את תנאי האחריות ואת התאמת הגרסה המסוימת לצרכים שלכם.
מחיר רכישה: יונדאי טוסון 2026
- יונדאי טוסון 2026: ₪191,316
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: ₪192,776
הטוסון מוביל במחיר, אך הפער קטן: הוא עולה ₪191,316 לעומת ₪192,776 לג'אקו 7. בפועל, מדובר בהפרש של ₪1,460.
שמירת ערך: יונדאי טוסון 2026
- יונדאי טוסון 2026: 14.6% בשנה
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 17.2% בשנה
הטוסון עדיף בשמירת ערך, עם ירידת ערך שנתית של 14.6% לעומת 17.2% בג'אקו 7. הפער מצביע על יתרון לטוסון בשמירה על מחירו לאורך זמן.
עלויות אחזקה: ג'אקו ג'אקו-7 2026
- יונדאי טוסון 2026: דרגה 5 מתוך 5
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: דרגה 3 מתוך 5
הג'אקו 7 מוביל בדירוג עלויות האחזקה, עם דרגה 3 לעומת דרגה 5 בטוסון. זהו יתרון שכדאי להביא בחשבון, אך הדירוג לבדו אינו מפרט את העלויות בפועל.
אמינות: תיקו
- יונדאי טוסון 2026: 0 ריקולים
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 0 ריקולים
שני הדגמים עומדים על 0 ריקולים. עם זאת, לדגמי 2026 עדיין אין מידע ארוך טווח משמעותי, ובג'אקו 7 המותג והדגם חדשים יחסית בישראל.
בטיחות: יונדאי טוסון 2026
- יונדאי טוסון 2026: ציון בטיחות 9.5
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: ציון בטיחות 8
הטוסון מוביל עם ציון בטיחות 9.5 לעומת 8 בג'אקו 7. זה יתרון ברור לטוסון למי שבטיחות היא שיקול מרכזי.
חיסכון ואיכות סביבה: ג'אקו ג'אקו-7 2026
- יונדאי טוסון 2026: קבוצת זיהום 13
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: קבוצת זיהום 9
הג'אקו 7 מוביל בקבוצת זיהום 9 לעומת 13 בטוסון. בגרסת הפלאג־אין החיסכון תלוי בטעינה קבועה, וללא טעינה צריכת הדלק עשויה להיות גבוהה יותר.
ביצועים: יונדאי טוסון 2026
- יונדאי טוסון 2026: 230 כ"ס
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 143 כ"ס
הטוסון מציע 230 כ"ס לעומת 143 כ"ס בג'אקו 7, יתרון משמעותי על הנייר. גם בביקורות מצוינים ביצועים טובים בגרסה ההיברידית של הטוסון, בעוד גרסת הבנזין של הג'אקו מתקשה תחת עומס.
מרחב ומשפחה: תיקו
- יונדאי טוסון 2026: 5 מושבים
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 5 מושבים
שני הדגמים מציעים 5 מושבים ומובילים יחד בעדיפות הזו. בג'אקו מצוין מרווח טוב מאוד מאחור, ובטוסון מרחב פנימי נדיב ותא מטען גדול במיוחד בגרסת Long.
סיכון גניבה: ג'אקו ג'אקו-7 2026
- יונדאי טוסון 2026: 13.6 ל-1,000 רכבים
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 0.1 ל-1,000 רכבים
הג'אקו 7 מוביל בסיכון הגניבה: 0.1 ל-1,000 רכבים לעומת 13.6 בטוסון. זהו פער גדול שעשוי להיות שיקול חשוב לצד מחיר הביטוח.
מהירות מכירה: ג'אקו ג'אקו-7 2026
- יונדאי טוסון 2026: 34 ימים
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 25 ימים
הג'אקו 7 נמכר מהר יותר, בתוך 25 ימים לעומת 34 ימים לטוסון. הנתון מצביע על יתרון לג'אקו למי שעשוי למכור את הרכב בהמשך.
מוניטין ושביעות רצון: יונדאי טוסון 2026
- יונדאי טוסון 2026: 7 יתרונות
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 8 יתרונות
הטוסון מוביל במוניטין ובשביעות רצון; גם בביקורות מצוינים סחירות ומוניטין טובים. בג'אקו, שהוא מותג חדש יחסית בישראל, המידע ארוך הטווח מוגבל ויש גם תלונה על שירות לקוחות.
פופולריות בכביש: ג'אקו ג'אקו-7 2026
- יונדאי טוסון 2026: 4,327 על הכביש
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 9,471 על הכביש
הג'אקו 7 נפוץ יותר בכביש, עם 9,471 רכבים לעומת 4,327 טוסונים. תפוצה רחבה יותר עשויה להקל על מציאת בעלי ניסיון עם הדגם, אך אינה מבטיחה אמינות.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- יונדאי טוסון 2026: 6 מערכות
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: 6 מערכות
שני הדגמים מובילים יחד עם 6 מערכות. הטוסון מתואר כמאובזר ונוח, ואילו בג'אקו הביקורות מציינות שתפעול חלק מהמערכות דרך המסך עלול להיות מסורבל.
למי מתאים כל רכב
- יונדאי טוסון 2026: הטוסון מתאים לכם אם אתם מעדיפים ביצועים חזקים, יתרון בבטיחות ובשמירת ערך, ומוניטין מבוסס יותר.
- ג'אקו ג'אקו-7 2026: הג'אקו 7 מתאים לכם אם אתם מחפשים אבזור רב, יתרון בעלויות האחזקה ובסיכון הגניבה, ושוקלים גרסת פלאג־אין עם אפשרות טעינה קבועה.
שאלות נפוצות
מה עדיף, יונדאי טוסון או ג'אקו ג'אקו-7?
במכלול, הג'אקו 7 מתאים יותר למי שמחפש קרוסאובר מאובזר, חסכוני יותר בזיהום, עם סיכון גניבה נמוך יותר ומכירה מהירה יחסית. הטוסון עדיף אם חשובים לכם מחיר רכישה מעט נמוך יותר, שמירת ערך, בטיחות וביצועים, והוא נשען גם על מוניטין מבוסס יותר. לפני בחירה בג'אקו, כדאי לבדוק אם גרסת הפלאג־אין מתאימה לשגרת טעינה קבועה ולבחון את נוחות הנסיעה ותפעול המערכות בנסיעת מבחן. בשני הדגמים כדאי לבדוק את תנאי האחריות ואת התאמת הגרסה המסוימת לצרכים שלכם.
איזה רכב זול יותר, יונדאי טוסון או ג'אקו ג'אקו-7?
יונדאי טוסון 2026 (₪191,316 לעומת ₪192,776). הטוסון מוביל במחיר, אך הפער קטן: הוא עולה ₪191,316 לעומת ₪192,776 לג'אקו 7. בפועל, מדובר בהפרש של ₪1,460.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי טוסון או ג'אקו ג'אקו-7?
יונדאי טוסון 2026 (14.6% בשנה לעומת 17.2% בשנה). הטוסון עדיף בשמירת ערך, עם ירידת ערך שנתית של 14.6% לעומת 17.2% בג'אקו 7. הפער מצביע על יתרון לטוסון בשמירה על מחירו לאורך זמן.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי טוסון או ג'אקו ג'אקו-7?
ג'אקו ג'אקו-7 2026 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הג'אקו 7 מוביל בדירוג עלויות האחזקה, עם דרגה 3 לעומת דרגה 5 בטוסון. זהו יתרון שכדאי להביא בחשבון, אך הדירוג לבדו אינו מפרט את העלויות בפועל.
איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי טוסון או ג'אקו ג'אקו-7?
יונדאי טוסון 2026 (ציון בטיחות 9.5 לעומת ציון בטיחות 8). הטוסון מוביל עם ציון בטיחות 9.5 לעומת 8 בג'אקו 7. זה יתרון ברור לטוסון למי שבטיחות היא שיקול מרכזי.
איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי טוסון או ג'אקו ג'אקו-7?
ג'אקו ג'אקו-7 2026 (קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 13). הג'אקו 7 מוביל בקבוצת זיהום 9 לעומת 13 בטוסון. בגרסת הפלאג־אין החיסכון תלוי בטעינה קבועה, וללא טעינה צריכת הדלק עשויה להיות גבוהה יותר.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי טוסון או ג'אקו ג'אקו-7?
יונדאי טוסון 2026 (230 כ"ס לעומת 143 כ"ס). הטוסון מציע 230 כ"ס לעומת 143 כ"ס בג'אקו 7, יתרון משמעותי על הנייר. גם בביקורות מצוינים ביצועים טובים בגרסה ההיברידית של הטוסון, בעוד גרסת הבנזין של הג'אקו מתקשה תחת עומס.
איזה רכב נגנב פחות, יונדאי טוסון או ג'אקו ג'אקו-7?
ג'אקו ג'אקו-7 2026 (0.1 ל-1,000 רכבים לעומת 13.6 ל-1,000 רכבים). הג'אקו 7 מוביל בסיכון הגניבה: 0.1 ל-1,000 רכבים לעומת 13.6 בטוסון. זהו פער גדול שעשוי להיות שיקול חשוב לצד מחיר הביטוח.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי טוסון או ג'אקו ג'אקו-7?
ג'אקו ג'אקו-7 2026 (25 ימים לעומת 34 ימים). הג'אקו 7 נמכר מהר יותר, בתוך 25 ימים לעומת 34 ימים לטוסון. הנתון מצביע על יתרון לג'אקו למי שעשוי למכור את הרכב בהמשך.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי טוסון או ג'אקו ג'אקו-7?
יונדאי טוסון 2026 (7 יתרונות לעומת 8 יתרונות). הטוסון מוביל במוניטין ובשביעות רצון; גם בביקורות מצוינים סחירות ומוניטין טובים. בג'אקו, שהוא מותג חדש יחסית בישראל, המידע ארוך הטווח מוגבל ויש גם תלונה על שירות לקוחות.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי טוסון או ג'אקו ג'אקו-7?
ג'אקו ג'אקו-7 2026 (9,471 על הכביש לעומת 4,327 על הכביש). הג'אקו 7 נפוץ יותר בכביש, עם 9,471 רכבים לעומת 4,327 טוסונים. תפוצה רחבה יותר עשויה להקל על מציאת בעלי ניסיון עם הדגם, אך אינה מבטיחה אמינות.
יונדאי טוסון בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
ג'אקו ג'אקו-7 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
השוואות נוספות
- אלפא רומיאו טונלה מול יונדאי טוסון
- אאודי Q2 מול יונדאי טוסון
- בי.ווי.די אטו 2 מול יונדאי טוסון
- בי.ווי.די אטו 3 מול יונדאי טוסון
- בי.ווי.די סיל U מול יונדאי טוסון
- בי.ווי.די סי ליון 05 מול יונדאי טוסון
- צ'רי טיגו 7 פרו מול יונדאי טוסון
- צ'רי טיגו 8 פרו מול יונדאי טוסון
- צ'רי טיגו 8 פרו מול ג'אקו J7
- שברולט אקווינוקס מול יונדאי טוסון