יונדאי איוניק או קיה נירו? השוואה מלאה 2023

ההמלצה שלנו

הנירו היא הבחירה הכוללת העדיפה למי שמחפשים מרווח משפחתי, בטיחות, שמירת ערך ומכירה מהירה יותר. האיוניק מתאימה יותר אם מחיר הקנייה והיעדר ריקולים חשובים לכם במיוחד, אך יש לבדוק היטב את הגרסה וההיסטוריה שלה: השיווק הסדיר בישראל הופסק במהלך 2022, ולכן רכב משנת 2023 עשוי להיות רישום חריג, מונית, יבוא או טעות במאגר. לפני החלטה, ודאו איזו גרסת נירו מוצעת ומה מצב מערכת ההנעה והטיפולים, ובצעו בדיקה עצמאית לשתי המכוניות.

מחיר רכישה: יונדאי איוניק 2023

  • יונדאי איוניק 2023: ₪134,900
  • קיה נירו 2023: ₪136,000

האיוניק זולה יותר לרכישה: ₪134,900 לעומת ₪136,000 לנירו. הפער הוא ₪1,100, כך שהיתרון במחיר קיים אך מתון.

שמירת ערך: קיה נירו 2023

  • יונדאי איוניק 2023: 12.4% בשנה
  • קיה נירו 2023: 8.4% בשנה

הנירו מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 8.4% לעומת 12.4% באיוניק. לאורך זמן זה עשוי לצמצם את עלות הבעלות, במיוחד אם תמכרו את הרכב בהמשך.

עלויות אחזקה: תיקו

  • יונדאי איוניק 2023: דרגה 2 מתוך 5
  • קיה נירו 2023: דרגה 2 מתוך 5

לשתיהן עלויות אחזקה בדרגה 2 מתוך 5, כך שאין כאן יתרון מעשי ברור לאחת מהן.

אמינות: יונדאי איוניק 2023

  • יונדאי איוניק 2023: 0 ריקולים
  • קיה נירו 2023: 2 ריקולים

האיוניק מובילה בסעיף זה עם 0 ריקולים, לעומת 2 בנירו. לצד זאת, בדקו היטב את מצב המערכת ההיברידית והמצמד בכל אחת מהן, ואת היסטוריית הטיפולים.

בטיחות: קיה נירו 2023

  • יונדאי איוניק 2023: ציון בטיחות 1
  • קיה נירו 2023: ציון בטיחות 2

הנירו מובילה לפי ציון הבטיחות המופיע בהשוואה: ציון 2 לעומת ציון 1 באיוניק. שתיהן מתוארות בביקורות כבעלות מערכות בטיחות מקיפות ודירוג של 5 כוכבים ב-Euro NCAP.

חיסכון ואיכות סביבה: תיקו

  • יונדאי איוניק 2023: קבוצת זיהום 4
  • קיה נירו 2023: קבוצת זיהום 4

שתיהן בקבוצת זיהום 4, ולכן אין יתרון רשום לאחת מהן בסעיף זה.

ביצועים: תיקו

  • יונדאי איוניק 2023: 141 כ"ס
  • קיה נירו 2023: 141 כ"ס

לשתיהן הספק של 141 כ״ס, כך שאין הבדל בהספק הרשום. אופי הביצועים עשוי להשתנות לפי גרסת הנירו, במיוחד בין פלאג־אין לחשמלית.

מרחב ומשפחה: קיה נירו 2023

  • יונדאי איוניק 2023: 5 מושבים
  • קיה נירו 2023: 5 מושבים

הנירו מובילה במרחב למשפחה, אף שלשתיהן 5 מושבים. הביקורות מתארות מרווח טוב בשורה השנייה בנירו, בעוד שבאיוניק מרווח הראש מאחור מוגבל יותר.

סיכון גניבה: קיה נירו 2023

  • יונדאי איוניק 2023: 41.3 ל-1,000 רכבים
  • קיה נירו 2023: 26.7 ל-1,000 רכבים

הנירו מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 26.7 לכל 1,000 רכבים לעומת 41.3 באיוניק. זהו יתרון שכדאי להביא בחשבון לצד עלות הביטוח בפועל.

מהירות מכירה: קיה נירו 2023

  • יונדאי איוניק 2023: 31 ימים
  • קיה נירו 2023: 28 ימים

הנירו נמכרת מהר יותר לפי הנתון המופיע: 28 ימים לעומת 31 ימים לאיוניק. הפער קטן, אך הוא מצביע על יתרון קל לנירו במכירה.

מוניטין ושביעות רצון: יונדאי איוניק 2023

  • יונדאי איוניק 2023: 6 יתרונות
  • קיה נירו 2023: 7 יתרונות

האיוניק היא המובילה שנקבעה בסעיף הזה, אך המספרים המוצגים אינם מסבירים את היתרון: לנירו רשומים 7 יתרונות לעומת 6 באיוניק. לכן כדאי להתייחס להכרעה בזהירות ולא להסיק ממנה על סמך ספירת היתרונות בלבד.

פופולריות בכביש: קיה נירו 2023

  • יונדאי איוניק 2023: 17 על הכביש
  • קיה נירו 2023: 1,492 על הכביש

הנירו נפוצה בהרבה בכביש: 1,492 רכבים לעומת 17 איוניק. נפוצות עשויה להקל על השוואת מחירים ומציאת בעלי מקצוע וחלקים, אך בדקו את הרכב המסוים ואת זמינות החלפים לגרסה שלו.

טכנולוגיה ונוחות: קיה נירו 2023

  • יונדאי איוניק 2023: 5 מערכות
  • קיה נירו 2023: 6 מערכות

לנירו רשומות 6 מערכות לעומת 5 באיוניק, ולכן היא מובילה בכמות המערכות. בביקורות מצוינים גם מולטימדיה איכותית והנדסת אנוש טובה בנירו.

למי מתאים כל רכב

  • יונדאי איוניק 2023: האיוניק מתאימה למי שמחפשים משפחתית היברידית חסכונית במחיר רכישה נמוך יותר, ומוכנים לבדוק בקפידה את מקור הרכב ואת מצב המערכת ההיברידית.
  • קיה נירו 2023: הנירו מתאימה למי שמעדיפים קרוסאובר משפחתי מרווח, עם יתרונות בשמירת ערך, בטיחות ונפוצות, ובוחנים את הגרסה המתאימה לצורכי הטעינה והנסיעה שלהם.

שאלות נפוצות

מה עדיף, יונדאי איוניק או קיה נירו?

הנירו היא הבחירה הכוללת העדיפה למי שמחפשים מרווח משפחתי, בטיחות, שמירת ערך ומכירה מהירה יותר. האיוניק מתאימה יותר אם מחיר הקנייה והיעדר ריקולים חשובים לכם במיוחד, אך יש לבדוק היטב את הגרסה וההיסטוריה שלה: השיווק הסדיר בישראל הופסק במהלך 2022, ולכן רכב משנת 2023 עשוי להיות רישום חריג, מונית, יבוא או טעות במאגר. לפני החלטה, ודאו איזו גרסת נירו מוצעת ומה מצב מערכת ההנעה והטיפולים, ובצעו בדיקה עצמאית לשתי המכוניות.

איזה רכב זול יותר, יונדאי איוניק או קיה נירו?

יונדאי איוניק 2023 (₪134,900 לעומת ₪136,000). האיוניק זולה יותר לרכישה: ₪134,900 לעומת ₪136,000 לנירו. הפער הוא ₪1,100, כך שהיתרון במחיר קיים אך מתון.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי איוניק או קיה נירו?

קיה נירו 2023 (8.4% בשנה לעומת 12.4% בשנה). הנירו מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 8.4% לעומת 12.4% באיוניק. לאורך זמן זה עשוי לצמצם את עלות הבעלות, במיוחד אם תמכרו את הרכב בהמשך.

איזה רכב אמין יותר, יונדאי איוניק או קיה נירו?

יונדאי איוניק 2023 (0 ריקולים לעומת 2 ריקולים). האיוניק מובילה בסעיף זה עם 0 ריקולים, לעומת 2 בנירו. לצד זאת, בדקו היטב את מצב המערכת ההיברידית והמצמד בכל אחת מהן, ואת היסטוריית הטיפולים.

איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי איוניק או קיה נירו?

קיה נירו 2023 (ציון בטיחות 2 לעומת ציון בטיחות 1). הנירו מובילה לפי ציון הבטיחות המופיע בהשוואה: ציון 2 לעומת ציון 1 באיוניק. שתיהן מתוארות בביקורות כבעלות מערכות בטיחות מקיפות ודירוג של 5 כוכבים ב-Euro NCAP.

איזה רכב מרווח יותר, יונדאי איוניק או קיה נירו?

קיה נירו 2023 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). הנירו מובילה במרחב למשפחה, אף שלשתיהן 5 מושבים. הביקורות מתארות מרווח טוב בשורה השנייה בנירו, בעוד שבאיוניק מרווח הראש מאחור מוגבל יותר.

איזה רכב נגנב פחות, יונדאי איוניק או קיה נירו?

קיה נירו 2023 (26.7 ל-1,000 רכבים לעומת 41.3 ל-1,000 רכבים). הנירו מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 26.7 לכל 1,000 רכבים לעומת 41.3 באיוניק. זהו יתרון שכדאי להביא בחשבון לצד עלות הביטוח בפועל.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי איוניק או קיה נירו?

קיה נירו 2023 (28 ימים לעומת 31 ימים). הנירו נמכרת מהר יותר לפי הנתון המופיע: 28 ימים לעומת 31 ימים לאיוניק. הפער קטן, אך הוא מצביע על יתרון קל לנירו במכירה.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי איוניק או קיה נירו?

יונדאי איוניק 2023 (6 יתרונות לעומת 7 יתרונות). האיוניק היא המובילה שנקבעה בסעיף הזה, אך המספרים המוצגים אינם מסבירים את היתרון: לנירו רשומים 7 יתרונות לעומת 6 באיוניק. לכן כדאי להתייחס להכרעה בזהירות ולא להסיק ממנה על סמך ספירת היתרונות בלבד.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי איוניק או קיה נירו?

קיה נירו 2023 (1,492 על הכביש לעומת 17 על הכביש). הנירו נפוצה בהרבה בכביש: 1,492 רכבים לעומת 17 איוניק. נפוצות עשויה להקל על השוואת מחירים ומציאת בעלי מקצוע וחלקים, אך בדקו את הרכב המסוים ואת זמינות החלפים לגרסה שלו.

באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, יונדאי איוניק או קיה נירו?

קיה נירו 2023 (6 מערכות לעומת 5 מערכות). לנירו רשומות 6 מערכות לעומת 5 באיוניק, ולכן היא מובילה בכמות המערכות. בביקורות מצוינים גם מולטימדיה איכותית והנדסת אנוש טובה בנירו.

יונדאי איוניק בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

קיה נירו בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם