שברולט ספארק או יונדאי i10? השוואה מלאה 2023
ההמלצה שלנו
הספארק מובילה במכלול, ומתאימה יותר אם חשובים לכם כוח, סיכון גניבה נמוך יותר ומכירה מהירה. ה-i10 עדיפה אם מחיר הקנייה ושמירת הערך חשובים לכם יותר, ואם אתם מעדיפים רכב נפוץ, חסכוני ומאובזר; תא המטען שלה גם גדול יותר. בשתי המכוניות יש חמישה מושבים, ואין יתרון ברור בעלויות האחזקה או במספר הריקולים. לפני החלטה, בדקו את גרסת ה-i10 ואת סוג תיבת ההילוכים, את היסטוריית הטיפולים, ובצעו בדיקה מקצועית לרכב עצמו.
מחיר רכישה: יונדאי i10 2023
- שברולט ספארק 2023: ₪73,000
- יונדאי i10 2023: ₪70,261
יונדאי i10 זולה יותר לרכישה: ₪70,261 לעומת ₪73,000 לספארק. הפער הוא ₪2,739, כך שה-i10 משאירה יותר מהתקציב פנוי.
שמירת ערך: יונדאי i10 2023
- שברולט ספארק 2023: 17.7% בשנה
- יונדאי i10 2023: 10.3% בשנה
ה-i10 מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 10.3% לעומת 17.7% בספארק. לאורך זמן, הפער עשוי להתבטא בהפסד ערך קטן יותר בעת המכירה.
עלויות אחזקה: תיקו
- שברולט ספארק 2023: דרגה 4 מתוך 5
- יונדאי i10 2023: דרגה 4 מתוך 5
אין יתרון לאחד הדגמים במדד עלויות האחזקה: שניהם בדרגה 4 מתוך 5. גם בביקורות מתוארת ה-i10 כחסכונית, בעוד שבספארק כדאי להביא בחשבון תחזוקה סדורה לתיבת ה-CVT.
אמינות: תיקו
- שברולט ספארק 2023: 0 ריקולים
- יונדאי i10 2023: 0 ריקולים
שניהם ללא ריקולים, ולכן אין כאן יתרון מעשי לאחד מהם לפי המדד הזה. בכל רכב משומש חשוב לבדוק את היסטוריית הטיפולים ואת מצבו בפועל.
בטיחות: תיקו
- שברולט ספארק 2023: 10 כריות אוויר
- יונדאי i10 2023: ציון בטיחות 1
שני הדגמים מובילים במדד הבטיחות, אך הנתונים המוצגים שונים: בספארק יש 10 כריות אוויר, ול-i10 ציון בטיחות 1. בביקורות מצוין שה-i10 קיבלה שלושה כוכבים במבחן Euro NCAP, ואילו הספארק לא נבחנה בו.
חיסכון ואיכות סביבה: שברולט ספארק 2023
- שברולט ספארק 2023: קבוצת זיהום 10
- יונדאי i10 2023: קבוצת זיהום 11
הספארק מובילה בקבוצת זיהום 10, לעומת קבוצה 11 ב-i10. עם זאת, ביקורות מציינות שצריכת הדלק בפועל של הספארק אינה מצטיינת, בעוד שה-i10 מתוארת כחסכונית.
ביצועים: שברולט ספארק 2023
- שברולט ספארק 2023: 98 כ"ס
- יונדאי i10 2023: 84 כ"ס
הספארק חזקה יותר עם 98 כ״ס לעומת 84 כ״ס ב-i10. זה עשוי להעניק לה יתרון ביציאה לעקיפה ובעומס, בעוד שב-i10 הביצועים מתוארים כסבירים בלבד, במיוחד בגרסה הרובוטית.
מרחב ומשפחה: תיקו
- שברולט ספארק 2023: 5 מושבים
- יונדאי i10 2023: 5 מושבים
שני הדגמים מובילים במדד ויש בהם חמישה מושבים. מבחינת שימושיות, ל-i10 תא מטען גדול יותר, 252 ליטר לעומת 185 ליטר בספארק, אך כדאי לבדוק את מרווח המושב האחורי בהתאם לצרכים שלכם.
סיכון גניבה: שברולט ספארק 2023
- שברולט ספארק 2023: 2.0 ל-1,000 רכבים
- יונדאי i10 2023: 5.6 ל-1,000 רכבים
הספארק מובילה בסיכון הגניבה: 2.0 לכל 1,000 רכבים, לעומת 5.6 ב-i10. זהו יתרון שעשוי להיות רלוונטי לשקט הנפשי ולהוצאות הביטוח, אך כדאי לבדוק הצעת ביטוח לרכב הספציפי.
מהירות מכירה: שברולט ספארק 2023
- שברולט ספארק 2023: 28 ימים
- יונדאי i10 2023: 37 ימים
הספארק נמכרת מהר יותר, בתוך 28 ימים לעומת 37 ימים ל-i10. הפער עשוי להקל עליכם כשיגיע הזמן למכור, אם כי משך המכירה בפועל תלוי גם במצב הרכב ובמחיר המבוקש.
מוניטין ושביעות רצון: שברולט ספארק 2023
- שברולט ספארק 2023: 8 יתרונות
- יונדאי i10 2023: 9 יתרונות
הספארק מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון. עם זאת, כדאי לשקלל גם את חוות הדעת על הדגם ואת מצב הרכב המסוים, ולא להסתמך על המדד לבדו.
פופולריות בכביש: יונדאי i10 2023
- שברולט ספארק 2023: 189 על הכביש
- יונדאי i10 2023: 4,554 על הכביש
ה-i10 נפוצה הרבה יותר: 4,554 על הכביש לעומת 189 ספארק. תפוצה גבוהה עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וקונים, אך אינה מבטיחה מצב טוב יותר של רכב מסוים.
טכנולוגיה ונוחות: יונדאי i10 2023
- שברולט ספארק 2023: 4 מערכות
- יונדאי i10 2023: 5 מערכות
ה-i10 מובילה עם 5 מערכות לעומת 4 בספארק. בביקורות מצוינים גם חיבורי Android Auto ו-Apple CarPlay והנדסת אנוש טובה, אך רמת האבזור משתנה בין גרסאות.
למי מתאים כל רכב
- שברולט ספארק 2023: שברולט ספארק 2023 מתאימה לכם אם אתם מחפשים מיני חזקה יחסית, עם 10 כריות אוויר, סיכון גניבה נמוך יותר ומכירה מהירה, ומוכנים לקבל תא מטען קטן ונוחות עירונית שאינה מצטיינת.
- יונדאי i10 2023: יונדאי i10 2023 מתאימה לכם אם אתם מעדיפים מחיר קנייה נמוך יותר, שמירת ערך טובה, תפוצה רחבה ותא מטען שימושי, ומוכנים להביא בחשבון ביצועים מתונים והעברות הילוכים מורגשות בגרסה הרובוטית.
שאלות נפוצות
מה עדיף, שברולט ספארק או יונדאי i10?
הספארק מובילה במכלול, ומתאימה יותר אם חשובים לכם כוח, סיכון גניבה נמוך יותר ומכירה מהירה. ה-i10 עדיפה אם מחיר הקנייה ושמירת הערך חשובים לכם יותר, ואם אתם מעדיפים רכב נפוץ, חסכוני ומאובזר; תא המטען שלה גם גדול יותר. בשתי המכוניות יש חמישה מושבים, ואין יתרון ברור בעלויות האחזקה או במספר הריקולים. לפני החלטה, בדקו את גרסת ה-i10 ואת סוג תיבת ההילוכים, את היסטוריית הטיפולים, ובצעו בדיקה מקצועית לרכב עצמו.
איזה רכב זול יותר, שברולט ספארק או יונדאי i10?
יונדאי i10 2023 (₪70,261 לעומת ₪73,000). יונדאי i10 זולה יותר לרכישה: ₪70,261 לעומת ₪73,000 לספארק. הפער הוא ₪2,739, כך שה-i10 משאירה יותר מהתקציב פנוי.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, שברולט ספארק או יונדאי i10?
יונדאי i10 2023 (10.3% בשנה לעומת 17.7% בשנה). ה-i10 מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 10.3% לעומת 17.7% בספארק. לאורך זמן, הפער עשוי להתבטא בהפסד ערך קטן יותר בעת המכירה.
איזה רכב חסכוני יותר, שברולט ספארק או יונדאי i10?
שברולט ספארק 2023 (קבוצת זיהום 10 לעומת קבוצת זיהום 11). הספארק מובילה בקבוצת זיהום 10, לעומת קבוצה 11 ב-i10. עם זאת, ביקורות מציינות שצריכת הדלק בפועל של הספארק אינה מצטיינת, בעוד שה-i10 מתוארת כחסכונית.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, שברולט ספארק או יונדאי i10?
שברולט ספארק 2023 (98 כ"ס לעומת 84 כ"ס). הספארק חזקה יותר עם 98 כ״ס לעומת 84 כ״ס ב-i10. זה עשוי להעניק לה יתרון ביציאה לעקיפה ובעומס, בעוד שב-i10 הביצועים מתוארים כסבירים בלבד, במיוחד בגרסה הרובוטית.
איזה רכב נגנב פחות, שברולט ספארק או יונדאי i10?
שברולט ספארק 2023 (2.0 ל-1,000 רכבים לעומת 5.6 ל-1,000 רכבים). הספארק מובילה בסיכון הגניבה: 2.0 לכל 1,000 רכבים, לעומת 5.6 ב-i10. זהו יתרון שעשוי להיות רלוונטי לשקט הנפשי ולהוצאות הביטוח, אך כדאי לבדוק הצעת ביטוח לרכב הספציפי.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, שברולט ספארק או יונדאי i10?
שברולט ספארק 2023 (28 ימים לעומת 37 ימים). הספארק נמכרת מהר יותר, בתוך 28 ימים לעומת 37 ימים ל-i10. הפער עשוי להקל עליכם כשיגיע הזמן למכור, אם כי משך המכירה בפועל תלוי גם במצב הרכב ובמחיר המבוקש.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, שברולט ספארק או יונדאי i10?
שברולט ספארק 2023 (8 יתרונות לעומת 9 יתרונות). הספארק מובילה במדד המוניטין ושביעות הרצון. עם זאת, כדאי לשקלל גם את חוות הדעת על הדגם ואת מצב הרכב המסוים, ולא להסתמך על המדד לבדו.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, שברולט ספארק או יונדאי i10?
יונדאי i10 2023 (4,554 על הכביש לעומת 189 על הכביש). ה-i10 נפוצה הרבה יותר: 4,554 על הכביש לעומת 189 ספארק. תפוצה גבוהה עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וקונים, אך אינה מבטיחה מצב טוב יותר של רכב מסוים.
באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, שברולט ספארק או יונדאי i10?
יונדאי i10 2023 (5 מערכות לעומת 4 מערכות). ה-i10 מובילה עם 5 מערכות לעומת 4 בספארק. בביקורות מצוינים גם חיבורי Android Auto ו-Apple CarPlay והנדסת אנוש טובה, אך רמת האבזור משתנה בין גרסאות.
שברולט ספארק בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
יונדאי i10 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות