צ'רי FX או פורד פוקוס? השוואה מלאה 2023

ההמלצה שלנו

בסיכום הכולל פורד פוקוס 2023 מתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר קנייה נמוך יותר, שמירת ערך, עלויות אחזקה, חיסכון ומכירה מהירה. צ'רי FX 2023 עדיפה אם אתם נותנים משקל רב יותר להספק, לציון הבטיחות ולמרחב שמתואר בסקירות, ומוכנים להתמודד עם צריכת דלק גבוהה יותר ונוחות ותפעול פחות מלוטשים. לפני רכישה, בדקו את היסטוריית הטיפולים ואת פעולת התיבה הדו-מצמדית בשתי המכוניות. אם אתם בוחרים בפוקוס, בדקו גם את נוחות הנסיעה בעיר ואת מצב הצמיגים.

מחיר רכישה: פורד פוקוס 2023

  • צ'רי FX 2023: ₪112,600
  • פורד פוקוס 2023: ₪84,000

פורד פוקוס 2023 זולה יותר לרכישה: ₪84,000 לעומת ₪112,600 לצ'רי FX. הפער במחיר משמעותי ועשוי להשאיר לכם יותר תקציב להוצאות אחרות.

שמירת ערך: פורד פוקוס 2023

  • צ'רי FX 2023: 6.2% בשנה
  • פורד פוקוס 2023: 1.1% בשנה

הפורד מאבדת מערכה 1.1% בשנה, לעומת 6.2% בצ'רי. המשמעות היא יתרון לפוקוס בשמירת ערך לאורך זמן.

עלויות אחזקה: פורד פוקוס 2023

  • צ'רי FX 2023: דרגה 5 מתוך 5
  • פורד פוקוס 2023: דרגה 3 מתוך 5

הפורד מובילה בעלויות האחזקה, עם דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בצ'רי. הפער מצביע על הוצאות אחזקה נוחות יותר בפורד.

אמינות: צ'רי FX 2023

  • צ'רי FX 2023: 0 ריקולים
  • פורד פוקוס 2023: 3 ריקולים

לצ'רי FX יש 0 ריקולים לעומת 3 בפורד פוקוס, יתרון ברור בצד הריקולים. עם זאת, לפני קנייה כדאי לבדוק היסטוריית טיפולים ולבחון היטב את פעולת התיבה בשתי המכוניות.

בטיחות: צ'רי FX 2023

  • צ'רי FX 2023: ציון בטיחות 5.5
  • פורד פוקוס 2023: ציון בטיחות 2

הצ'רי מובילה עם ציון בטיחות 5.5 לעומת 2 בפורד. היא מתאימה יותר אם בטיחות היא שיקול מרכזי עבורכם.

חיסכון ואיכות סביבה: פורד פוקוס 2023

  • צ'רי FX 2023: קבוצת זיהום 15
  • פורד פוקוס 2023: קבוצת זיהום 9

הפורד מובילה בקבוצת זיהום 9 לעומת 15 בצ'רי. גם בסיכומי המבחנים הפוקוס מוצגת כחסכונית יותר, בעוד שבצ'רי דווחה צריכה של כ-9.3-9.8 ק״מ לליטר.

ביצועים: צ'רי FX 2023

  • צ'רי FX 2023: 204 כ"ס
  • פורד פוקוס 2023: 155 כ"ס

הצ'רי מציעה 204 כ״ס לעומת 155 כ״ס בפורד, ולכן יש לה יתרון בהספק ובפוטנציאל לביצועים חזקים יותר.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • צ'רי FX 2023: 5 מושבים
  • פורד פוקוס 2023: 5 מושבים

לשתיהן 5 מושבים, ולכן אין כאן יתרון במספר המקומות. בסקירות, הצ'רי מתוארת כמרווחת מלפנים ומאחור, בעוד שבפוקוס המרווח האחורי סביר בלבד ותא המטען בהאצ'בק בינוני.

סיכון גניבה: פורד פוקוס 2023

  • צ'רי FX 2023: 6.6 ל-1,000 רכבים
  • פורד פוקוס 2023: 5.1 ל-1,000 רכבים

בפורד נרשמו 5.1 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 6.6 בצ'רי. זהו יתרון לפוקוס בסיכון הגניבה, אך אין בכך הבטחה שרכב מסוים לא ייגנב.

מהירות מכירה: פורד פוקוס 2023

  • צ'רי FX 2023: 39 ימים
  • פורד פוקוס 2023: 29 ימים

הפורד נמכרת בממוצע בתוך 29 ימים לעומת 39 ימים לצ'רי. הפער עשוי להקל עליכם למכור את הפוקוס כשתרצו להחליף רכב.

מוניטין ושביעות רצון: פורד פוקוס 2023

  • צ'רי FX 2023: 6 יתרונות
  • פורד פוקוס 2023: 6 יתרונות

לשני הרכבים 6 יתרונות בסיכום המוניטין ושביעות הרצון, אך הפורד מובילה בקטגוריה. מהמספרים לבדם לא עולה פער בכמות היתרונות.

פופולריות בכביש: צ'רי FX 2023

  • צ'רי FX 2023: 2,518 על הכביש
  • פורד פוקוס 2023: 680 על הכביש

הצ'רי נפוצה יותר בכביש, עם 2,518 רכבים לעומת 680 לפורד. תפוצתה הגבוהה עשויה להקל על מציאת היכרות עם הדגם, אך אינה מעידה כשלעצמה על אמינות.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • צ'רי FX 2023: 6 מערכות
  • פורד פוקוס 2023: 6 מערכות

בשני הרכבים מופיעות 6 מערכות, ולכן אין יתרון במספר המערכות. בפועל, בסקירות מצוין שתפעול המולטימדיה ומערכות הבטיחות בצ'רי עלול להיות מסורבל או אגרסיבי.

למי מתאים כל רכב

  • צ'רי FX 2023: צ'רי FX 2023 מתאימה לכם אם אתם מחפשים קרוסאובר מאובזר, מרווח וחזק, ומוכנים להתפשר על חיסכון בדלק ועל ליטוש הנוחות והתפעול.
  • פורד פוקוס 2023: פורד פוקוס 2023 מתאימה לכם אם חשובים לכם מחיר נמוך יותר, חיסכון, התנהגות כביש טובה ושמירת ערך, ואתם יכולים להסתפק במרווח אחורי ובתא מטען בינוניים.

שאלות נפוצות

מה עדיף, צ'רי FX או פורד פוקוס?

בסיכום הכולל פורד פוקוס 2023 מתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר קנייה נמוך יותר, שמירת ערך, עלויות אחזקה, חיסכון ומכירה מהירה. צ'רי FX 2023 עדיפה אם אתם נותנים משקל רב יותר להספק, לציון הבטיחות ולמרחב שמתואר בסקירות, ומוכנים להתמודד עם צריכת דלק גבוהה יותר ונוחות ותפעול פחות מלוטשים. לפני רכישה, בדקו את היסטוריית הטיפולים ואת פעולת התיבה הדו-מצמדית בשתי המכוניות. אם אתם בוחרים בפוקוס, בדקו גם את נוחות הנסיעה בעיר ואת מצב הצמיגים.

איזה רכב זול יותר, צ'רי FX או פורד פוקוס?

פורד פוקוס 2023 (₪84,000 לעומת ₪112,600). פורד פוקוס 2023 זולה יותר לרכישה: ₪84,000 לעומת ₪112,600 לצ'רי FX. הפער במחיר משמעותי ועשוי להשאיר לכם יותר תקציב להוצאות אחרות.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, צ'רי FX או פורד פוקוס?

פורד פוקוס 2023 (1.1% בשנה לעומת 6.2% בשנה). הפורד מאבדת מערכה 1.1% בשנה, לעומת 6.2% בצ'רי. המשמעות היא יתרון לפוקוס בשמירת ערך לאורך זמן.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, צ'רי FX או פורד פוקוס?

פורד פוקוס 2023 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הפורד מובילה בעלויות האחזקה, עם דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בצ'רי. הפער מצביע על הוצאות אחזקה נוחות יותר בפורד.

איזה רכב אמין יותר, צ'רי FX או פורד פוקוס?

צ'רי FX 2023 (0 ריקולים לעומת 3 ריקולים). לצ'רי FX יש 0 ריקולים לעומת 3 בפורד פוקוס, יתרון ברור בצד הריקולים. עם זאת, לפני קנייה כדאי לבדוק היסטוריית טיפולים ולבחון היטב את פעולת התיבה בשתי המכוניות.

איזה רכב בטיחותי יותר, צ'רי FX או פורד פוקוס?

צ'רי FX 2023 (ציון בטיחות 5.5 לעומת ציון בטיחות 2). הצ'רי מובילה עם ציון בטיחות 5.5 לעומת 2 בפורד. היא מתאימה יותר אם בטיחות היא שיקול מרכזי עבורכם.

איזה רכב חסכוני יותר, צ'רי FX או פורד פוקוס?

פורד פוקוס 2023 (קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 15). הפורד מובילה בקבוצת זיהום 9 לעומת 15 בצ'רי. גם בסיכומי המבחנים הפוקוס מוצגת כחסכונית יותר, בעוד שבצ'רי דווחה צריכה של כ-9.3-9.8 ק״מ לליטר.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, צ'רי FX או פורד פוקוס?

צ'רי FX 2023 (204 כ"ס לעומת 155 כ"ס). הצ'רי מציעה 204 כ״ס לעומת 155 כ״ס בפורד, ולכן יש לה יתרון בהספק ובפוטנציאל לביצועים חזקים יותר.

איזה רכב נגנב פחות, צ'רי FX או פורד פוקוס?

פורד פוקוס 2023 (5.1 ל-1,000 רכבים לעומת 6.6 ל-1,000 רכבים). בפורד נרשמו 5.1 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 6.6 בצ'רי. זהו יתרון לפוקוס בסיכון הגניבה, אך אין בכך הבטחה שרכב מסוים לא ייגנב.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, צ'רי FX או פורד פוקוס?

פורד פוקוס 2023 (29 ימים לעומת 39 ימים). הפורד נמכרת בממוצע בתוך 29 ימים לעומת 39 ימים לצ'רי. הפער עשוי להקל עליכם למכור את הפוקוס כשתרצו להחליף רכב.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, צ'רי FX או פורד פוקוס?

פורד פוקוס 2023 (6 יתרונות לעומת 6 יתרונות). לשני הרכבים 6 יתרונות בסיכום המוניטין ושביעות הרצון, אך הפורד מובילה בקטגוריה. מהמספרים לבדם לא עולה פער בכמות היתרונות.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, צ'רי FX או פורד פוקוס?

צ'רי FX 2023 (2,518 על הכביש לעומת 680 על הכביש). הצ'רי נפוצה יותר בכביש, עם 2,518 רכבים לעומת 680 לפורד. תפוצתה הגבוהה עשויה להקל על מציאת היכרות עם הדגם, אך אינה מעידה כשלעצמה על אמינות.

צ'רי FX בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

פורד פוקוס בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם