ב.מ.וו סדרה 3 או פולקסווגן פאסאט? השוואה מלאה 2022

ההמלצה שלנו

בבחירה כוללת, הסדרה 3 מתאימה יותר למי שמחפשים ביצועים, שמירת ערך, דירוג אחזקה וזיהום עדיפים וחוויית נהיגה ספורטיבית, ומוכנים לשלם יותר ולבדוק בקפידה את היסטוריית הטיפולים. הפאסאט עדיפה אם מחיר הרכישה, מרווח מאחור, תא מטען שימושי וסיכון גניבה נמוך יותר חשובים לכם. בשתי המכוניות בדקו את האבזור והמצב של הרכב המסוים, ובסדרה 3 שימו לב במיוחד למולטימדיה, למיזוג ולעלויות הטיפול. לגרסאות הפלאג-אין של הסדרה 3 בדקו גם את מצב מערכת ההנעה והסוללה ואת התאמת תא המטען לצרכים שלכם.

מחיר רכישה: פולקסווגן פאסאט 2022

  • ב.מ.וו סדרה 3 2022: ₪189,000
  • פולקסווגן פאסאט 2022: ₪163,200

הפאסאט זולה יותר לרכישה: ₪163,200 לעומת ₪189,000 לסדרה 3. הפער הוא ₪25,800, ולכן היא מתאימה יותר אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.

שמירת ערך: ב.מ.וו סדרה 3 2022

  • ב.מ.וו סדרה 3 2022: 12.6% בשנה
  • פולקסווגן פאסאט 2022: 19.1% בשנה

הסדרה 3 מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית שלה היא 12.6% לעומת 19.1% בפאסאט. הפער מצביע על שחיקה מתונה יותר בערך לאורך זמן.

עלויות אחזקה: ב.מ.וו סדרה 3 2022

  • ב.מ.וו סדרה 3 2022: דרגה 1 מתוך 5
  • פולקסווגן פאסאט 2022: דרגה 4 מתוך 5

הסדרה 3 מובילה בדירוג עלויות האחזקה, עם דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 בפאסאט. עם זאת, מדובר ברכב פרימיום, וביקורות מציינות שטיפולים וביטוח עלולים להיות יקרים.

אמינות: פולקסווגן פאסאט 2022

  • ב.מ.וו סדרה 3 2022: 2 ריקולים
  • פולקסווגן פאסאט 2022: 1 ריקולים

הפאסאט מובילה במדד הריקולים, עם ריקול אחד לעומת שניים בסדרה 3. בבדיקת רכב משומש חשוב בכל זאת לוודא שכל קריאה לתיקון טופלה ולבדוק היטב את היסטוריית הטיפולים.

בטיחות: פולקסווגן פאסאט 2022

  • ב.מ.וו סדרה 3 2022: ציון בטיחות 2
  • פולקסווגן פאסאט 2022: ציון בטיחות 2

הפאסאט מובילה במדד, אך לשתי המכוניות ציון בטיחות 2, כך שלא עולה כאן פער מעשי לפי הערך הזה. בסדרה 3 מצוינות מערכות בטיחות עשירות, ובפאסאט האבזור עשוי להשתנות בין הגרסאות הישראליות.

חיסכון ואיכות סביבה: ב.מ.וו סדרה 3 2022

  • ב.מ.וו סדרה 3 2022: קבוצת זיהום 2
  • פולקסווגן פאסאט 2022: קבוצת זיהום 12

הסדרה 3 מובילה במדד הזיהום: קבוצת זיהום 2 לעומת קבוצת זיהום 12 בפאסאט. זהו יתרון ברור במדד הסביבתי, אך לא תחליף להשוואת צריכת הדלק של הגרסאות המסוימות.

ביצועים: ב.מ.וו סדרה 3 2022

  • ב.מ.וו סדרה 3 2022: 184 כ"ס
  • פולקסווגן פאסאט 2022: 150 כ"ס

הסדרה 3 מציעה 184 כ״ס לעומת 150 כ״ס בפאסאט, ולכן צפויה לספק יותר כוח. בביקורות על הסדרה 3 מודגשת גם חוויית נהיגה ספורטיבית, ואילו הפאסאט מתוארת כבטוחה אך מעט מנותקת בתחושת הנהיגה.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • ב.מ.וו סדרה 3 2022: 5 מושבים
  • פולקסווגן פאסאט 2022: 5 מושבים

שתי המכוניות מיועדות לחמישה מושבים, ואין יתרון במדד הזה. בפועל, הפאסאט מתוארת כמרווחת יותר מאחור ובעלת תא מטען שימושי, בעוד שבסדרה 3 המרווח מאחור צנוע יותר ותא המטען קטן יותר בגרסאות פלאג-אין.

סיכון גניבה: פולקסווגן פאסאט 2022

  • ב.מ.וו סדרה 3 2022: 9.9 ל-1,000 רכבים
  • פולקסווגן פאסאט 2022: 6.7 ל-1,000 רכבים

הפאסאט מובילה בסיכון הגניבה הנמדד: 6.7 ל-1,000 רכבים לעומת 9.9 ל-1,000 בסדרה 3. הפער מעיד על סיכון נמוך יותר לפאסאט במדד הזה.

מהירות מכירה: פולקסווגן פאסאט 2022

  • ב.מ.וו סדרה 3 2022: 40 ימים
  • פולקסווגן פאסאט 2022: 34 ימים

הפאסאט נמכרת מהר יותר לפי המדד: 34 ימים לעומת 40 ימים לסדרה 3. מדובר בפער של שישה ימים, יתרון מתון שעשוי להקל על מכירה עתידית.

מוניטין ושביעות רצון: פולקסווגן פאסאט 2022

  • ב.מ.וו סדרה 3 2022: 6 יתרונות
  • פולקסווגן פאסאט 2022: 6 יתרונות

הפאסאט מובילה במדד, אף שבשתי המכוניות מצוינים 6 יתרונות. לכן הערכים המופיעים אינם מצביעים על פער ברור בהיקף היתרונות.

פופולריות בכביש: ב.מ.וו סדרה 3 2022

  • ב.מ.וו סדרה 3 2022: 811 על הכביש
  • פולקסווגן פאסאט 2022: 66 על הכביש

הסדרה 3 נפוצה יותר בכביש, עם 811 מכוניות לעומת 66 פאסאט. מספר גבוה יותר עשוי להקל על מציאת מידע וניסיון מקומי, אך אינו מבטיח מצב טוב יותר של רכב מסוים.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • ב.מ.וו סדרה 3 2022: 6 מערכות
  • פולקסווגן פאסאט 2022: 6 מערכות

שתי המכוניות מציגות 6 מערכות במדד, ולכן אין כאן פער בכמות המערכות. בסדרה 3 תפעול חלק מהמערכות דרך המסך דורש הסתגלות, ובפאסאט כדאי לבדוק שהאבזור בפועל תואם לגרסה.

למי מתאים כל רכב

  • ב.מ.וו סדרה 3 2022: הסדרה 3 מתאימה לכם אם אתם מעדיפים ביצועים וחוויית נהיגה ספורטיבית, ומוכנים למחיר קנייה גבוה יותר ולעלויות טיפולים וביטוח שעלולות להיות גבוהות.
  • פולקסווגן פאסאט 2022: הפאסאט מתאימה לכם אם אתם מחפשים מכונית מנהלים מרווחת עם תא מטען שימושי ומחיר רכישה נמוך יותר, ומוכנים להתפשר על ביצועים ועל דירוגי האחזקה והזיהום.

שאלות נפוצות

מה עדיף, ב.מ.וו סדרה 3 או פולקסווגן פאסאט?

בבחירה כוללת, הסדרה 3 מתאימה יותר למי שמחפשים ביצועים, שמירת ערך, דירוג אחזקה וזיהום עדיפים וחוויית נהיגה ספורטיבית, ומוכנים לשלם יותר ולבדוק בקפידה את היסטוריית הטיפולים. הפאסאט עדיפה אם מחיר הרכישה, מרווח מאחור, תא מטען שימושי וסיכון גניבה נמוך יותר חשובים לכם. בשתי המכוניות בדקו את האבזור והמצב של הרכב המסוים, ובסדרה 3 שימו לב במיוחד למולטימדיה, למיזוג ולעלויות הטיפול. לגרסאות הפלאג-אין של הסדרה 3 בדקו גם את מצב מערכת ההנעה והסוללה ואת התאמת תא המטען לצרכים שלכם.

איזה רכב זול יותר, ב.מ.וו סדרה 3 או פולקסווגן פאסאט?

פולקסווגן פאסאט 2022 (₪163,200 לעומת ₪189,000). הפאסאט זולה יותר לרכישה: ₪163,200 לעומת ₪189,000 לסדרה 3. הפער הוא ₪25,800, ולכן היא מתאימה יותר אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, ב.מ.וו סדרה 3 או פולקסווגן פאסאט?

ב.מ.וו סדרה 3 2022 (12.6% בשנה לעומת 19.1% בשנה). הסדרה 3 מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית שלה היא 12.6% לעומת 19.1% בפאסאט. הפער מצביע על שחיקה מתונה יותר בערך לאורך זמן.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, ב.מ.וו סדרה 3 או פולקסווגן פאסאט?

ב.מ.וו סדרה 3 2022 (דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5). הסדרה 3 מובילה בדירוג עלויות האחזקה, עם דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 בפאסאט. עם זאת, מדובר ברכב פרימיום, וביקורות מציינות שטיפולים וביטוח עלולים להיות יקרים.

איזה רכב אמין יותר, ב.מ.וו סדרה 3 או פולקסווגן פאסאט?

פולקסווגן פאסאט 2022 (1 ריקולים לעומת 2 ריקולים). הפאסאט מובילה במדד הריקולים, עם ריקול אחד לעומת שניים בסדרה 3. בבדיקת רכב משומש חשוב בכל זאת לוודא שכל קריאה לתיקון טופלה ולבדוק היטב את היסטוריית הטיפולים.

איזה רכב בטיחותי יותר, ב.מ.וו סדרה 3 או פולקסווגן פאסאט?

פולקסווגן פאסאט 2022 (ציון בטיחות 2 לעומת ציון בטיחות 2). הפאסאט מובילה במדד, אך לשתי המכוניות ציון בטיחות 2, כך שלא עולה כאן פער מעשי לפי הערך הזה. בסדרה 3 מצוינות מערכות בטיחות עשירות, ובפאסאט האבזור עשוי להשתנות בין הגרסאות הישראליות.

איזה רכב חסכוני יותר, ב.מ.וו סדרה 3 או פולקסווגן פאסאט?

ב.מ.וו סדרה 3 2022 (קבוצת זיהום 2 לעומת קבוצת זיהום 12). הסדרה 3 מובילה במדד הזיהום: קבוצת זיהום 2 לעומת קבוצת זיהום 12 בפאסאט. זהו יתרון ברור במדד הסביבתי, אך לא תחליף להשוואת צריכת הדלק של הגרסאות המסוימות.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, ב.מ.וו סדרה 3 או פולקסווגן פאסאט?

ב.מ.וו סדרה 3 2022 (184 כ"ס לעומת 150 כ"ס). הסדרה 3 מציעה 184 כ״ס לעומת 150 כ״ס בפאסאט, ולכן צפויה לספק יותר כוח. בביקורות על הסדרה 3 מודגשת גם חוויית נהיגה ספורטיבית, ואילו הפאסאט מתוארת כבטוחה אך מעט מנותקת בתחושת הנהיגה.

איזה רכב נגנב פחות, ב.מ.וו סדרה 3 או פולקסווגן פאסאט?

פולקסווגן פאסאט 2022 (6.7 ל-1,000 רכבים לעומת 9.9 ל-1,000 רכבים). הפאסאט מובילה בסיכון הגניבה הנמדד: 6.7 ל-1,000 רכבים לעומת 9.9 ל-1,000 בסדרה 3. הפער מעיד על סיכון נמוך יותר לפאסאט במדד הזה.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, ב.מ.וו סדרה 3 או פולקסווגן פאסאט?

פולקסווגן פאסאט 2022 (34 ימים לעומת 40 ימים). הפאסאט נמכרת מהר יותר לפי המדד: 34 ימים לעומת 40 ימים לסדרה 3. מדובר בפער של שישה ימים, יתרון מתון שעשוי להקל על מכירה עתידית.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, ב.מ.וו סדרה 3 או פולקסווגן פאסאט?

פולקסווגן פאסאט 2022 (6 יתרונות לעומת 6 יתרונות). הפאסאט מובילה במדד, אף שבשתי המכוניות מצוינים 6 יתרונות. לכן הערכים המופיעים אינם מצביעים על פער ברור בהיקף היתרונות.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, ב.מ.וו סדרה 3 או פולקסווגן פאסאט?

ב.מ.וו סדרה 3 2022 (811 על הכביש לעומת 66 על הכביש). הסדרה 3 נפוצה יותר בכביש, עם 811 מכוניות לעומת 66 פאסאט. מספר גבוה יותר עשוי להקל על מציאת מידע וניסיון מקומי, אך אינו מבטיח מצב טוב יותר של רכב מסוים.

ב.מ.וו סדרה 3 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

פולקסווגן פאסאט בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם