אאודי A3 או ב.מ.וו סדרה 3? השוואה מלאה 2026

ההמלצה שלנו

אאודי A3 היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך, בטיחות, סיכון גניבה נמוך ומכירה מהירה יחסית. ב.מ.וו סדרה 3 עדיפה אם אתם נותנים עדיפות לביצועים, לדירוג עלויות האחזקה, לקבוצת זיהום נמוכה יותר ולמרחב למשפחה. הביקורות מצביעות על נוחות עירונית מוגבלת באאודי ועל נוחות מעט קופצנית ועלויות תחזוקה אפשריות גבוהות בב.מ.וו, לכן נסיעת מבחן ובדיקה מקצועית חשובות בשתיהן. אם אין לכם העדפה ברורה לביצועים ולמרחב, האאודי מציעה את חבילת היתרונות הרחבה יותר מול מחיר הרכישה.

מחיר רכישה: אאודי A3 2026

  • אאודי A3 2026: ₪290,000
  • ב.מ.וו סדרה 3 2026: ₪389,999

אאודי A3 זולה יותר לרכישה: ₪290,000 לעומת ₪389,999. פער של כמעט ₪100,000 משאיר לכם יותר תקציב לרישוי, ביטוח או אבזור.

שמירת ערך: אאודי A3 2026

  • אאודי A3 2026: 12.7% בשנה
  • ב.מ.וו סדרה 3 2026: 17.4% בשנה

אאודי A3 מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 12.7% לעומת 17.4% בב.מ.וו סדרה 3. בפועל, הפער עשוי לצמצם את אובדן הערך של האאודי לאורך זמן.

עלויות אחזקה: ב.מ.וו סדרה 3 2026

  • אאודי A3 2026: דרגה 3 מתוך 5
  • ב.מ.וו סדרה 3 2026: דרגה 1 מתוך 5

ב.מ.וו סדרה 3 עדיפה בדירוג עלויות האחזקה, עם דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 3 מתוך 5 באאודי A3. עם זאת, ביקורות על BMW משומשת מזהירות מעלויות תחזוקה ותיקון גבוהות, ולכן חשוב לבדוק את הרכב והיסטוריית הטיפולים.

אמינות: תיקו

  • אאודי A3 2026: 0 ריקולים
  • ב.מ.וו סדרה 3 2026: 0 ריקולים

שני הדגמים מופיעים עם 0 ריקולים. זה נתון מעודד, אך אינו תחליף לבדיקה של הרכב המסוים ולהיסטוריית הטיפולים שלו.

בטיחות: אאודי A3 2026

  • אאודי A3 2026: ציון בטיחות 5.5
  • ב.מ.וו סדרה 3 2026: ציון בטיחות 4

אאודי A3 מובילה בציון בטיחות 5.5, לעומת 4 בב.מ.וו סדרה 3. בגרסאות הבכירות של האאודי מצוין גם אבזור בטיחות מתקדם, אך כדאי לוודא אילו מערכות מותקנות ברכב שאתם בודקים.

חיסכון ואיכות סביבה: ב.מ.וו סדרה 3 2026

  • אאודי A3 2026: קבוצת זיהום 8
  • ב.מ.וו סדרה 3 2026: קבוצת זיהום 2

ב.מ.וו סדרה 3 מובילה בקבוצת זיהום 2, לעומת קבוצת זיהום 8 באאודי A3. זהו יתרון בסיווג הזיהום, אך אינו לבדו נתון על צריכת הדלק בפועל של הגרסה שתבחרו.

ביצועים: ב.מ.וו סדרה 3 2026

  • אאודי A3 2026: 133 כ"ס
  • ב.מ.וו סדרה 3 2026: 184 כ"ס

ב.מ.וו סדרה 3 מציעה 184 כ״ס לעומת 133 כ״ס באאודי A3. ההפרש מורגש ביתרון כוח, שמתאים למי שמעדיפים ביצועים נמרצים יותר.

מרחב ומשפחה: ב.מ.וו סדרה 3 2026

  • אאודי A3 2026: 5 מושבים
  • ב.מ.וו סדרה 3 2026: 5 מושבים

ב.מ.וו סדרה 3 מובילה במרחב למשפחה, אף שבשתיהן חמישה מושבים. בביקורות על האאודי מצוין שהמושב האחורי מתאים בעיקר לשני מבוגרים, כך שכדאי לבדוק את מרווח הרגליים והנוחות בפועל.

סיכון גניבה: אאודי A3 2026

  • אאודי A3 2026: 4.0 ל-1,000 רכבים
  • ב.מ.וו סדרה 3 2026: 10.0 ל-1,000 רכבים

לאאודי A3 שיעור גניבה נמוך יותר: 4.0 ל-1,000 רכבים לעומת 10.0 בב.מ.וו סדרה 3. הפער משמעותי למי שמייחסים חשיבות לחשיפה נמוכה יותר לגניבה.

מהירות מכירה: אאודי A3 2026

  • אאודי A3 2026: 37 ימים
  • ב.מ.וו סדרה 3 2026: 40 ימים

אאודי A3 נמכרת מהר יותר לפי הנתון המופיע כאן: 37 ימים לעומת 40 ימים בב.מ.וו סדרה 3. מדובר בפער קטן, אך הוא מעניק לאאודי יתרון קל בנוחות המכירה.

מוניטין ושביעות רצון: אאודי A3 2026

  • אאודי A3 2026: 6 יתרונות
  • ב.מ.וו סדרה 3 2026: 5 יתרונות

אאודי A3 מובילה במספר היתרונות שצוינו, עם 6 לעומת 5 בב.מ.וו סדרה 3. זהו יתרון מתון, וכדאי להתייחס גם להתרשמותכם ממצב הרכב ומהאבזור הספציפי.

פופולריות בכביש: אאודי A3 2026

  • אאודי A3 2026: 244 על הכביש
  • ב.מ.וו סדרה 3 2026: 122 על הכביש

אאודי A3 נפוצה יותר בכביש, עם 244 רכבים לעומת 122 בב.מ.וו סדרה 3. הפופולריות הגבוהה עשויה להקל על מציאת מידע והשוואת רכבים, אך אינה מעידה בפני עצמה על מצבם.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • אאודי A3 2026: 6 מערכות
  • ב.מ.וו סדרה 3 2026: 6 מערכות

בשני הדגמים מצוינות 6 מערכות, כך שאין כאן יתרון במספר המערכות. באאודי כדאי לבדוק אם מערכות או פריטי אבזור מסוימים מחייבים חבילת תוספות, ובנסיעת מבחן להתרשם מהנוחות העירונית.

למי מתאים כל רכב

  • אאודי A3 2026: אאודי A3 מתאימה לכם אם אתם מחפשים קומפקטית פרימיום במחיר רכישה נמוך יותר, עם יתרונות בשמירת ערך, בטיחות וסיכון גניבה, ומוכנים להתפשר על נוחות עירונית ומרחב מאחור.
  • ב.מ.וו סדרה 3 2026: ב.מ.וו סדרה 3 מתאימה לכם אם אתם מעדיפים ביצועים חזקים יותר, מרחב למשפחה ודירוג טוב יותר בעלויות האחזקה ובקבוצת הזיהום, ומוכנים להביא בחשבון תחזוקה ותיקונים שעלולים להיות יקרים.

שאלות נפוצות

מה עדיף, אאודי A3 או ב.מ.וו סדרה 3?

אאודי A3 היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך, בטיחות, סיכון גניבה נמוך ומכירה מהירה יחסית. ב.מ.וו סדרה 3 עדיפה אם אתם נותנים עדיפות לביצועים, לדירוג עלויות האחזקה, לקבוצת זיהום נמוכה יותר ולמרחב למשפחה. הביקורות מצביעות על נוחות עירונית מוגבלת באאודי ועל נוחות מעט קופצנית ועלויות תחזוקה אפשריות גבוהות בב.מ.וו, לכן נסיעת מבחן ובדיקה מקצועית חשובות בשתיהן. אם אין לכם העדפה ברורה לביצועים ולמרחב, האאודי מציעה את חבילת היתרונות הרחבה יותר מול מחיר הרכישה.

איזה רכב זול יותר, אאודי A3 או ב.מ.וו סדרה 3?

אאודי A3 2026 (₪290,000 לעומת ₪389,999). אאודי A3 זולה יותר לרכישה: ₪290,000 לעומת ₪389,999. פער של כמעט ₪100,000 משאיר לכם יותר תקציב לרישוי, ביטוח או אבזור.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, אאודי A3 או ב.מ.וו סדרה 3?

אאודי A3 2026 (12.7% בשנה לעומת 17.4% בשנה). אאודי A3 מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 12.7% לעומת 17.4% בב.מ.וו סדרה 3. בפועל, הפער עשוי לצמצם את אובדן הערך של האאודי לאורך זמן.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, אאודי A3 או ב.מ.וו סדרה 3?

ב.מ.וו סדרה 3 2026 (דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 3 מתוך 5). ב.מ.וו סדרה 3 עדיפה בדירוג עלויות האחזקה, עם דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 3 מתוך 5 באאודי A3. עם זאת, ביקורות על BMW משומשת מזהירות מעלויות תחזוקה ותיקון גבוהות, ולכן חשוב לבדוק את הרכב והיסטוריית הטיפולים.

איזה רכב בטיחותי יותר, אאודי A3 או ב.מ.וו סדרה 3?

אאודי A3 2026 (ציון בטיחות 5.5 לעומת ציון בטיחות 4). אאודי A3 מובילה בציון בטיחות 5.5, לעומת 4 בב.מ.וו סדרה 3. בגרסאות הבכירות של האאודי מצוין גם אבזור בטיחות מתקדם, אך כדאי לוודא אילו מערכות מותקנות ברכב שאתם בודקים.

איזה רכב חסכוני יותר, אאודי A3 או ב.מ.וו סדרה 3?

ב.מ.וו סדרה 3 2026 (קבוצת זיהום 2 לעומת קבוצת זיהום 8). ב.מ.וו סדרה 3 מובילה בקבוצת זיהום 2, לעומת קבוצת זיהום 8 באאודי A3. זהו יתרון בסיווג הזיהום, אך אינו לבדו נתון על צריכת הדלק בפועל של הגרסה שתבחרו.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, אאודי A3 או ב.מ.וו סדרה 3?

ב.מ.וו סדרה 3 2026 (184 כ"ס לעומת 133 כ"ס). ב.מ.וו סדרה 3 מציעה 184 כ״ס לעומת 133 כ״ס באאודי A3. ההפרש מורגש ביתרון כוח, שמתאים למי שמעדיפים ביצועים נמרצים יותר.

איזה רכב מרווח יותר, אאודי A3 או ב.מ.וו סדרה 3?

ב.מ.וו סדרה 3 2026 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). ב.מ.וו סדרה 3 מובילה במרחב למשפחה, אף שבשתיהן חמישה מושבים. בביקורות על האאודי מצוין שהמושב האחורי מתאים בעיקר לשני מבוגרים, כך שכדאי לבדוק את מרווח הרגליים והנוחות בפועל.

איזה רכב נגנב פחות, אאודי A3 או ב.מ.וו סדרה 3?

אאודי A3 2026 (4.0 ל-1,000 רכבים לעומת 10.0 ל-1,000 רכבים). לאאודי A3 שיעור גניבה נמוך יותר: 4.0 ל-1,000 רכבים לעומת 10.0 בב.מ.וו סדרה 3. הפער משמעותי למי שמייחסים חשיבות לחשיפה נמוכה יותר לגניבה.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, אאודי A3 או ב.מ.וו סדרה 3?

אאודי A3 2026 (37 ימים לעומת 40 ימים). אאודי A3 נמכרת מהר יותר לפי הנתון המופיע כאן: 37 ימים לעומת 40 ימים בב.מ.וו סדרה 3. מדובר בפער קטן, אך הוא מעניק לאאודי יתרון קל בנוחות המכירה.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, אאודי A3 או ב.מ.וו סדרה 3?

אאודי A3 2026 (6 יתרונות לעומת 5 יתרונות). אאודי A3 מובילה במספר היתרונות שצוינו, עם 6 לעומת 5 בב.מ.וו סדרה 3. זהו יתרון מתון, וכדאי להתייחס גם להתרשמותכם ממצב הרכב ומהאבזור הספציפי.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, אאודי A3 או ב.מ.וו סדרה 3?

אאודי A3 2026 (244 על הכביש לעומת 122 על הכביש). אאודי A3 נפוצה יותר בכביש, עם 244 רכבים לעומת 122 בב.מ.וו סדרה 3. הפופולריות הגבוהה עשויה להקל על מציאת מידע והשוואת רכבים, אך אינה מעידה בפני עצמה על מצבם.

אאודי A3 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

ב.מ.וו סדרה 3 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם