אאודי A6 או ב.מ.וו סדרה 3? השוואה מלאה 2021
ההמלצה שלנו
ב.מ.וו סדרה 3 היא הבחירה המאוזנת יותר למי שמחפש מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך טובה יותר, הוצאות אחזקה מתונות יותר ויתרונות במדדי האמינות, הבטיחות והזיהום. אאודי A6 עדיפה למי שביצועים חשובים לו במיוחד, ומציעה גם יותר כוח ותדמית סאלון מרווחת, אך כדאי להביא בחשבון עלויות תחזוקה גבוהות ולבדוק היטב את היסטוריית הטיפולים והריקולים. בב.מ.וו, בדקו את רמת האבזור, ובגרסאות פלאג-אין גם את מצב הסוללה ומערכת ההנעה. בשני הדגמים מומלץ לבצע בדיקה מקצועית לפני הקנייה.
מחיר רכישה: ב.מ.וו סדרה 3 2021
- אאודי A6 2021: ₪180,000
- ב.מ.וו סדרה 3 2021: ₪177,450
ב.מ.וו סדרה 3 עולה ₪177,450 לעומת ₪180,000 לאאודי A6, כך שהפער במחיר הרכישה קטן אך לטובת הב.מ.וו.
שמירת ערך: ב.מ.וו סדרה 3 2021
- אאודי A6 2021: 17.8% בשנה
- ב.מ.וו סדרה 3 2021: 10.8% בשנה
ב.מ.וו סדרה 3 מציגה ירידת ערך שנתית של 10.8%, לעומת 17.8% באאודי A6. לאורך זמן, הפער עשוי להפוך את הב.מ.וו לבחירה חסכונית יותר במכירה עתידית.
עלויות אחזקה: ב.מ.וו סדרה 3 2021
- אאודי A6 2021: דרגה 5 מתוך 5
- ב.מ.וו סדרה 3 2021: דרגה 1 מתוך 5
עלויות האחזקה מדורגות בדרגה 1 מתוך 5 בב.מ.וו, לעומת דרגה 5 מתוך 5 באאודי. זהו יתרון משמעותי לב.מ.וו בתקציב השוטף, אך בשתיהן מדובר במכוניות יוקרה וכדאי לבדוק היטב את מצב הרכב והיסטוריית הטיפולים.
אמינות: ב.מ.וו סדרה 3 2021
- אאודי A6 2021: 2 ריקולים
- ב.מ.וו סדרה 3 2021: 0 ריקולים
לב.מ.וו מצוינים 0 ריקולים לעומת 2 באאודי. עם זאת, בדיקת ריקולים אינה תחליף לבדיקה מכנית; ברכב אאודי חשוב במיוחד לוודא שכל הטיפולים והריקולים טופלו.
בטיחות: ב.מ.וו סדרה 3 2021
- אאודי A6 2021: ציון בטיחות 1.5
- ב.מ.וו סדרה 3 2021: ציון בטיחות 2
ב.מ.וו היא המובילה בהשוואה זו; ערכי ציון הבטיחות הם 2 לב.מ.וו ו-1.5 לאאודי. לב.מ.וו מצוין גם דירוג של 5 כוכבים ב-Euro NCAP בביקורות.
חיסכון ואיכות סביבה: ב.מ.וו סדרה 3 2021
- אאודי A6 2021: קבוצת זיהום 15
- ב.מ.וו סדרה 3 2021: קבוצת זיהום 2
ב.מ.וו נמצאת בקבוצת זיהום 2, לעומת קבוצת זיהום 15 באאודי. הפער משמעותי למי שחיסכון ואיכות הסביבה חשובים לו, אך צריכת הדלק בפועל תלויה בגרסה ובאופי הנהיגה.
ביצועים: אאודי A6 2021
- אאודי A6 2021: 265 כ"ס
- ב.מ.וו סדרה 3 2021: 184 כ"ס
אאודי A6 מובילה בביצועים עם 265 כ״ס לעומת 184 כ״ס בב.מ.וו. הפער מורגש לטובת האאודי למי שמחפש יותר כוח, לצד מערכת הנעה חזקה שמתוארת גם בביקורות.
מרחב ומשפחה: תיקו
- אאודי A6 2021: 5 מושבים
- ב.מ.וו סדרה 3 2021: 5 מושבים
לשתיהן חמישה מושבים, ולכן הנתון הזה לבדו אינו מבדיל ביניהן. האאודי מתוארת כמרווחת לנוסעים ולמטען, ובב.מ.וו מצוין מרווח אחורי טוב יחסית לדורות קודמים.
סיכון גניבה: ב.מ.וו סדרה 3 2021
- אאודי A6 2021: 11.2 ל-1,000 רכבים
- ב.מ.וו סדרה 3 2021: 10.0 ל-1,000 רכבים
הסיכון המדווח נמוך יותר בב.מ.וו: 10.0 גניבות לכל 1,000 רכבים לעומת 11.2 באאודי. הפער קטן, אך הוא לטובת הב.מ.וו.
מהירות מכירה: תיקו
- אאודי A6 2021: 40 ימים
- ב.מ.וו סדרה 3 2021: 40 ימים
שתיהן נמכרות בממוצע בתוך 40 ימים, כך שאין ביניהן פער במהירות המכירה לפי המדד הזה.
מוניטין ושביעות רצון: אאודי A6 2021
- אאודי A6 2021: 6 יתרונות
- ב.מ.וו סדרה 3 2021: 6 יתרונות
אאודי A6 מובילה במוניטין ושביעות רצון, ובביקורות מצוין דירוג משתמשים של 4.5 מתוך 5 באתר אוטו. לשתיהן מופיעים 6 יתרונות, כך שהפער אינו במספר היתרונות אלא בתמונת ההתרשמות הכוללת.
פופולריות בכביש: ב.מ.וו סדרה 3 2021
- אאודי A6 2021: 54 על הכביש
- ב.מ.וו סדרה 3 2021: 806 על הכביש
ב.מ.וו נפוצה יותר בכביש, עם 806 רכבים לעומת 54 אאודי. הנוכחות הגבוהה עשויה להקל על היכרות עם הדגם ועל השוואת הצעות בשוק.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- אאודי A6 2021: 6 מערכות
- ב.מ.וו סדרה 3 2021: 6 מערכות
לשתיהן 6 מערכות בתחום הטכנולוגיה והנוחות, ולכן אין כאן פער בכמות המערכות. בפועל, האאודי מציעה תא נוסעים טכנולוגי, אך התפעול במסכי המגע עלול לדרוש הסתגלות.
למי מתאים כל רכב
- אאודי A6 2021: אאודי A6 מתאימה למי שמחפש מכונית סאלון מרווחת, חזקה וטכנולוגית, ומוכן לבדוק היטב את היסטוריית הטיפולים ולהביא בחשבון אחזקה יקרה יותר.
- ב.מ.וו סדרה 3 2021: ב.מ.וו סדרה 3 מתאימה למי שמעדיף שילוב של מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך טובה יותר והתנהגות כביש מהנה, ומוכן לבדוק בקפידה את הגרסה והאבזור.
שאלות נפוצות
מה עדיף, אאודי A6 או ב.מ.וו סדרה 3?
ב.מ.וו סדרה 3 היא הבחירה המאוזנת יותר למי שמחפש מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך טובה יותר, הוצאות אחזקה מתונות יותר ויתרונות במדדי האמינות, הבטיחות והזיהום. אאודי A6 עדיפה למי שביצועים חשובים לו במיוחד, ומציעה גם יותר כוח ותדמית סאלון מרווחת, אך כדאי להביא בחשבון עלויות תחזוקה גבוהות ולבדוק היטב את היסטוריית הטיפולים והריקולים. בב.מ.וו, בדקו את רמת האבזור, ובגרסאות פלאג-אין גם את מצב הסוללה ומערכת ההנעה. בשני הדגמים מומלץ לבצע בדיקה מקצועית לפני הקנייה.
איזה רכב זול יותר, אאודי A6 או ב.מ.וו סדרה 3?
ב.מ.וו סדרה 3 2021 (₪177,450 לעומת ₪180,000). ב.מ.וו סדרה 3 עולה ₪177,450 לעומת ₪180,000 לאאודי A6, כך שהפער במחיר הרכישה קטן אך לטובת הב.מ.וו.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, אאודי A6 או ב.מ.וו סדרה 3?
ב.מ.וו סדרה 3 2021 (10.8% בשנה לעומת 17.8% בשנה). ב.מ.וו סדרה 3 מציגה ירידת ערך שנתית של 10.8%, לעומת 17.8% באאודי A6. לאורך זמן, הפער עשוי להפוך את הב.מ.וו לבחירה חסכונית יותר במכירה עתידית.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, אאודי A6 או ב.מ.וו סדרה 3?
ב.מ.וו סדרה 3 2021 (דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). עלויות האחזקה מדורגות בדרגה 1 מתוך 5 בב.מ.וו, לעומת דרגה 5 מתוך 5 באאודי. זהו יתרון משמעותי לב.מ.וו בתקציב השוטף, אך בשתיהן מדובר במכוניות יוקרה וכדאי לבדוק היטב את מצב הרכב והיסטוריית הטיפולים.
איזה רכב אמין יותר, אאודי A6 או ב.מ.וו סדרה 3?
ב.מ.וו סדרה 3 2021 (0 ריקולים לעומת 2 ריקולים). לב.מ.וו מצוינים 0 ריקולים לעומת 2 באאודי. עם זאת, בדיקת ריקולים אינה תחליף לבדיקה מכנית; ברכב אאודי חשוב במיוחד לוודא שכל הטיפולים והריקולים טופלו.
איזה רכב בטיחותי יותר, אאודי A6 או ב.מ.וו סדרה 3?
ב.מ.וו סדרה 3 2021 (ציון בטיחות 2 לעומת ציון בטיחות 1.5). ב.מ.וו היא המובילה בהשוואה זו; ערכי ציון הבטיחות הם 2 לב.מ.וו ו-1.5 לאאודי. לב.מ.וו מצוין גם דירוג של 5 כוכבים ב-Euro NCAP בביקורות.
איזה רכב חסכוני יותר, אאודי A6 או ב.מ.וו סדרה 3?
ב.מ.וו סדרה 3 2021 (קבוצת זיהום 2 לעומת קבוצת זיהום 15). ב.מ.וו נמצאת בקבוצת זיהום 2, לעומת קבוצת זיהום 15 באאודי. הפער משמעותי למי שחיסכון ואיכות הסביבה חשובים לו, אך צריכת הדלק בפועל תלויה בגרסה ובאופי הנהיגה.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, אאודי A6 או ב.מ.וו סדרה 3?
אאודי A6 2021 (265 כ"ס לעומת 184 כ"ס). אאודי A6 מובילה בביצועים עם 265 כ״ס לעומת 184 כ״ס בב.מ.וו. הפער מורגש לטובת האאודי למי שמחפש יותר כוח, לצד מערכת הנעה חזקה שמתוארת גם בביקורות.
איזה רכב נגנב פחות, אאודי A6 או ב.מ.וו סדרה 3?
ב.מ.וו סדרה 3 2021 (10.0 ל-1,000 רכבים לעומת 11.2 ל-1,000 רכבים). הסיכון המדווח נמוך יותר בב.מ.וו: 10.0 גניבות לכל 1,000 רכבים לעומת 11.2 באאודי. הפער קטן, אך הוא לטובת הב.מ.וו.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, אאודי A6 או ב.מ.וו סדרה 3?
אאודי A6 2021 (6 יתרונות לעומת 6 יתרונות). אאודי A6 מובילה במוניטין ושביעות רצון, ובביקורות מצוין דירוג משתמשים של 4.5 מתוך 5 באתר אוטו. לשתיהן מופיעים 6 יתרונות, כך שהפער אינו במספר היתרונות אלא בתמונת ההתרשמות הכוללת.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, אאודי A6 או ב.מ.וו סדרה 3?
ב.מ.וו סדרה 3 2021 (806 על הכביש לעומת 54 על הכביש). ב.מ.וו נפוצה יותר בכביש, עם 806 רכבים לעומת 54 אאודי. הנוכחות הגבוהה עשויה להקל על היכרות עם הדגם ועל השוואת הצעות בשוק.
אאודי A6 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
ב.מ.וו סדרה 3 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
השוואות נוספות
- אאודי A3 מול ב.מ.וו סדרה 3
- אאודי A4 מול ב.מ.וו סדרה 3
- אאודי A6 מול מרצדס-בנץ CLA קלאס
- אאודי A6 מול מרצדס-בנץ E קלאס
- אאודי RS 3 מול ב.מ.וו סדרה 3
- ב.מ.וו סדרה 3 מול ב.מ.וו סדרה 5
- ב.מ.וו סדרה 3 מול לקסוס ES
- ב.מ.וו סדרה 3 מול מרצדס-בנץ CLA קלאס
- ב.מ.וו סדרה 3 מול מרצדס-בנץ E קלאס
- ב.מ.וו סדרה 3 מול פולקסווגן פאסאט