ב.מ.וו סדרה 3 או מרצדס-בנץ E קלאס? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
בתמונה הכוללת, מרצדס E קלאס מתאימה יותר אם חשובים לכם שמירת ערך, ביצועים, סיכון גניבה נמוך יותר, מוניטין ופופולריות. ב.מ.וו סדרה 3 עדיפה אם מחיר הרכישה, ציון הבטיחות והקטגוריה של אגרת הרישוי חשובים לכם יותר; היא גם מתוארת בסקירה כמהנה ומדויקת לנהיגה. בשתיהן יש תיקו בעלויות האחזקה, באמינות לפי מספר הריקולים, בחיסכון ובמספר המושבים. הסקירות מציינות שהמידע על סדרה 3 מתייחס בעיקר לדור ולגרסה שנבחנו בעבר, ולכן ברכב משומש כדאי לבדוק את שנת הדגם, הגרסה והיסטוריית הטיפולים לפני החלטה.
מחיר רכישה: ב.מ.וו סדרה 3 2026
- ב.מ.וו סדרה 3 2026: ₪379,999
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: ₪491,000
ב.מ.וו סדרה 3 זולה יותר לרכישה: ₪379,999 לעומת ₪491,000 למרצדס E קלאס. הפער הוא ₪111,001, כך שהב.מ.וו משאירה יותר מקום בתקציב.
שמירת ערך: מרצדס-בנץ E קלאס 2026
- ב.מ.וו סדרה 3 2026: 18.2% בשנה
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 16.0% בשנה
מרצדס E קלאס מובילה בשמירת ערך: ירידה של 16.0% בשנה לעומת 18.2% בב.מ.וו. בפועל, שיעור ירידה נמוך יותר עשוי לצמצם את אובדן הערך לאורך זמן.
עלויות אחזקה: תיקו
- ב.מ.וו סדרה 3 2026: דרגה 1 מתוך 5
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: דרגה 1 מתוך 5
תיקו: שתיהן בדרגה 1 מתוך 5 בעלויות אחזקה. אין כאן יתרון לאחת מהן.
אמינות: תיקו
- ב.מ.וו סדרה 3 2026: 0 ריקולים
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 0 ריקולים
תיקו: לשתיהן 0 ריקולים. בבדיקה של רכב משומש חשוב בכל זאת לעבור על היסטוריית הטיפולים והרכב הספציפי.
בטיחות: תיקו
- ב.מ.וו סדרה 3 2026: ציון בטיחות 4
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: ציון בטיחות 3.5
ב.מ.וו מובילה עם ציון בטיחות 4 לעומת 3.5 במרצדס. הפער קטן, אך לטובת סדרה 3.
חיסכון ואיכות סביבה: תיקו
- ב.מ.וו סדרה 3 2026: קבוצת זיהום 2
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: קבוצת זיהום 2
תיקו: שתי המכוניות בקבוצת זיהום 2. לפי המדד הזה אין יתרון לאחת מהן.
ביצועים: מרצדס-בנץ E קלאס 2026
- ב.מ.וו סדרה 3 2026: 184 כ"ס
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 204 כ"ס
מרצדס E קלאס מובילה עם 204 כ״ס לעומת 184 כ״ס בב.מ.וו. הפער של 20 כ״ס נותן למרצדס יתרון בנתון ההספק.
מרחב ומשפחה: תיקו
- ב.מ.וו סדרה 3 2026: 5 מושבים
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 5 מושבים
תיקו: בשתיהן 5 מושבים. הנתון הזה לבדו אינו מלמד על ההבדלים במרווח לנוסעים או בתא המטען.
סיכון גניבה: מרצדס-בנץ E קלאס 2026
- ב.מ.וו סדרה 3 2026: 9.9 ל-1,000 רכבים
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 0.1 ל-1,000 רכבים
מרצדס E קלאס מובילה בסיכון הגניבה: 0.1 ל-1,000 רכבים לעומת 9.9 ל-1,000 בב.מ.וו. זהו פער משמעותי שכדאי להביא בחשבון, לצד בדיקת עלויות הביטוח לרכב המסוים.
מהירות מכירה: מרצדס-בנץ E קלאס 2026
- ב.מ.וו סדרה 3 2026: 40 ימים
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 39 ימים
מרצדס E קלאס נמכרת בממוצע בתוך 39 ימים, לעומת 40 ימים לב.מ.וו. ההפרש של יום אחד קטן, ולכן יתרון המהירות שלה מצומצם.
מוניטין ושביעות רצון: מרצדס-בנץ E קלאס 2026
- ב.מ.וו סדרה 3 2026: 5 יתרונות
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 7 יתרונות
מרצדס E קלאס מובילה במספר היתרונות המיוחסים לה: 7 לעומת 5 בב.מ.וו. זהו יתרון בתמונת המוניטין והשביעות רצון, אך אינו מבטיח חוויה זהה לכל בעלים.
פופולריות בכביש: מרצדס-בנץ E קלאס 2026
- ב.מ.וו סדרה 3 2026: 120 על הכביש
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 212 על הכביש
מרצדס E קלאס נפוצה יותר בכביש, עם 212 רכבים לעומת 120 לב.מ.וו. הפער עשוי להקל על מציאת דוגמאות להשוואה, אך אינו מעיד בפני עצמו על איכות הרכב.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- ב.מ.וו סדרה 3 2026: 6 מערכות
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 6 מערכות
תיקו: בשתיהן 6 מערכות בתחום הטכנולוגיה והנוחות. בסקירות, סדרה 3 מתוארת כבעלת תא נוסעים איכותי ומהנה לנהיגה, ואילו ה-E קלאס מציעה תא נוסעים מתקדם ומרווח, אך תפעול המערכות שלה עשוי להיות מסורבל.
אגרת רישוי: ב.מ.וו סדרה 3 2026
- ב.מ.וו סדרה 3 2026: מחיר חדש ₪115,000
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: מחיר חדש ₪365,000
ב.מ.וו מובילה בקטגוריה זו. הערכים המופיעים הם מחיר חדש של ₪115,000 לב.מ.וו לעומת ₪365,000 למרצדס, פער של ₪250,000.
למי מתאים כל רכב
- ב.מ.וו סדרה 3 2026: ב.מ.וו סדרה 3 מתאימה לכם אם אתם רוצים להוציא פחות ברכישה ומעדיפים חוויית נהיגה מהנה ומדויקת, ומוכנים לבדוק היטב את מצב הרכב והוצאות התחזוקה האפשריות.
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: מרצדס E קלאס מתאימה לכם אם אתם מחפשים סלון יוקרתית, מרווחת ומתקדמת עם יתרונות בשמירת ערך, בביצועים ובסיכון הגניבה, ומוכנים למחיר רכישה גבוה יותר.
שאלות נפוצות
מה עדיף, ב.מ.וו סדרה 3 או מרצדס-בנץ E קלאס?
בתמונה הכוללת, מרצדס E קלאס מתאימה יותר אם חשובים לכם שמירת ערך, ביצועים, סיכון גניבה נמוך יותר, מוניטין ופופולריות. ב.מ.וו סדרה 3 עדיפה אם מחיר הרכישה, ציון הבטיחות והקטגוריה של אגרת הרישוי חשובים לכם יותר; היא גם מתוארת בסקירה כמהנה ומדויקת לנהיגה. בשתיהן יש תיקו בעלויות האחזקה, באמינות לפי מספר הריקולים, בחיסכון ובמספר המושבים. הסקירות מציינות שהמידע על סדרה 3 מתייחס בעיקר לדור ולגרסה שנבחנו בעבר, ולכן ברכב משומש כדאי לבדוק את שנת הדגם, הגרסה והיסטוריית הטיפולים לפני החלטה.
איזה רכב זול יותר, ב.מ.וו סדרה 3 או מרצדס-בנץ E קלאס?
ב.מ.וו סדרה 3 2026 (₪379,999 לעומת ₪491,000). ב.מ.וו סדרה 3 זולה יותר לרכישה: ₪379,999 לעומת ₪491,000 למרצדס E קלאס. הפער הוא ₪111,001, כך שהב.מ.וו משאירה יותר מקום בתקציב.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, ב.מ.וו סדרה 3 או מרצדס-בנץ E קלאס?
מרצדס-בנץ E קלאס 2026 (16.0% בשנה לעומת 18.2% בשנה). מרצדס E קלאס מובילה בשמירת ערך: ירידה של 16.0% בשנה לעומת 18.2% בב.מ.וו. בפועל, שיעור ירידה נמוך יותר עשוי לצמצם את אובדן הערך לאורך זמן.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, ב.מ.וו סדרה 3 או מרצדס-בנץ E קלאס?
מרצדס-בנץ E קלאס 2026 (204 כ"ס לעומת 184 כ"ס). מרצדס E קלאס מובילה עם 204 כ״ס לעומת 184 כ״ס בב.מ.וו. הפער של 20 כ״ס נותן למרצדס יתרון בנתון ההספק.
איזה רכב נגנב פחות, ב.מ.וו סדרה 3 או מרצדס-בנץ E קלאס?
מרצדס-בנץ E קלאס 2026 (0.1 ל-1,000 רכבים לעומת 9.9 ל-1,000 רכבים). מרצדס E קלאס מובילה בסיכון הגניבה: 0.1 ל-1,000 רכבים לעומת 9.9 ל-1,000 בב.מ.וו. זהו פער משמעותי שכדאי להביא בחשבון, לצד בדיקת עלויות הביטוח לרכב המסוים.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, ב.מ.וו סדרה 3 או מרצדס-בנץ E קלאס?
מרצדס-בנץ E קלאס 2026 (39 ימים לעומת 40 ימים). מרצדס E קלאס נמכרת בממוצע בתוך 39 ימים, לעומת 40 ימים לב.מ.וו. ההפרש של יום אחד קטן, ולכן יתרון המהירות שלה מצומצם.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, ב.מ.וו סדרה 3 או מרצדס-בנץ E קלאס?
מרצדס-בנץ E קלאס 2026 (7 יתרונות לעומת 5 יתרונות). מרצדס E קלאס מובילה במספר היתרונות המיוחסים לה: 7 לעומת 5 בב.מ.וו. זהו יתרון בתמונת המוניטין והשביעות רצון, אך אינו מבטיח חוויה זהה לכל בעלים.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, ב.מ.וו סדרה 3 או מרצדס-בנץ E קלאס?
מרצדס-בנץ E קלאס 2026 (212 על הכביש לעומת 120 על הכביש). מרצדס E קלאס נפוצה יותר בכביש, עם 212 רכבים לעומת 120 לב.מ.וו. הפער עשוי להקל על מציאת דוגמאות להשוואה, אך אינו מעיד בפני עצמו על איכות הרכב.
לאיזה רכב אגרת רישוי נמוכה יותר, ב.מ.וו סדרה 3 או מרצדס-בנץ E קלאס?
ב.מ.וו סדרה 3 2026 (מחיר חדש ₪115,000 לעומת מחיר חדש ₪365,000). ב.מ.וו מובילה בקטגוריה זו. הערכים המופיעים הם מחיר חדש של ₪115,000 לב.מ.וו לעומת ₪365,000 למרצדס, פער של ₪250,000.
ב.מ.וו סדרה 3 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
מרצדס-בנץ E קלאס בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות