סקודה קודיאק או אקספנג G9? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
אקספנג G9 מתאימה יותר אם חשובים לכם ביצועים, בטיחות ושמירת ערך, והיא מובילה במספר תחומים מרכזיים. סקודה קודיאק היא הבחירה המתאימה יותר אם אתם רוצים לשלם פחות וליהנות משבעה מושבים ומנוכחות רחבה יותר בכביש. בקודיאק כדאי להביא בחשבון שבגרסת ה־1.5 הביצועים בינוניים ושנוחות הנסיעה בעיר אינה מצטיינת. אם אתם זקוקים לחמישה מושבים בלבד ומעדיפים כוח ושמירת ערך, האקספנג עדיפה; אם אתם צריכים שבעה מושבים או מחיר רכישה נמוך יותר, הקודיאק עדיפה.
מחיר רכישה: סקודה קודיאק 2026
- סקודה קודיאק 2026: ₪279,490
- אקספנג G9 2026: ₪336,300
סקודה קודיאק זולה יותר לרכישה, במחיר של ₪279,490 לעומת ₪336,300 לאקספנג G9. הפער משמעותי אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.
שמירת ערך: אקספנג G9 2026
- סקודה קודיאק 2026: 11.5% בשנה
- אקספנג G9 2026: 0.9% בשנה
אקספנג G9 מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית שלה היא 0.9%, לעומת 11.5% בסקודה קודיאק. בפועל, הנתון מצביע על יתרון לאקספנג בשמירה על ערכה לאורך זמן.
אמינות: תיקו
- סקודה קודיאק 2026: 0 ריקולים
- אקספנג G9 2026: 0 ריקולים
בשני הדגמים מצוינים 0 ריקולים, כך שאין כאן יתרון לאחד מהם במספר הריקולים. זה לא מעיד כשלעצמו על אמינות ארוכת טווח, ובקודיאק הדור החדש עדיין חסר ניסיון מצטבר של שנים.
בטיחות: אקספנג G9 2026
- סקודה קודיאק 2026: ציון בטיחות 7.5
- אקספנג G9 2026: ציון בטיחות 9
אקספנג G9 מובילה עם ציון בטיחות 9, לעומת 7.5 בסקודה קודיאק. זהו יתרון ברור לאקספנג למי שבטיחות היא שיקול מרכזי.
ביצועים: אקספנג G9 2026
- סקודה קודיאק 2026: 150 כ"ס
- אקספנג G9 2026: 351 כ"ס
אקספנג G9 חזקה משמעותית, עם 351 כ״ס לעומת 150 כ״ס בקודיאק. הקודיאק בגרסת ה־1.5 מתאימה יותר לנהיגה רגועה, וגם הביקורות מתארות את ביצועיה כבינוניים.
מרחב ומשפחה: סקודה קודיאק 2026
- סקודה קודיאק 2026: 7 מושבים
- אקספנג G9 2026: 5 מושבים
סקודה קודיאק מציעה 7 מושבים לעומת 5 באקספנג G9, ולכן מתאימה יותר למשפחה שצריכה להסיע נוסעים נוספים. השורה השלישית שימושית בעיקר לילדים או לנסיעות קצרות.
פופולריות בכביש: סקודה קודיאק 2026
- סקודה קודיאק 2026: 1,768 על הכביש
- אקספנג G9 2026: 365 על הכביש
סקודה קודיאק נפוצה יותר בישראל, עם 1,768 רכבים על הכביש לעומת 365 אקספנג G9. הפער אומר שתיתקלו בקודיאק לעיתים קרובות יותר בכביש.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- סקודה קודיאק 2026: 6 מערכות
- אקספנג G9 2026: 6 מערכות
לשני הדגמים מצוינות 6 מערכות, כך שאין יתרון לאחד מהם במספר המערכות. בקודיאק יש אבזור ומערכות בטיחות מתקדמים, אך נוחות הנסיעה העירונית אינה מצטיינת.
למי מתאים כל רכב
- סקודה קודיאק 2026: סקודה קודיאק מתאימה לכם אם אתם מחפשים רכב פנאי במחיר רכישה נמוך יותר, עם שבעה מושבים, מרחב משפחתי ושימושיות גבוהה.
- אקספנג G9 2026: אקספנג G9 מתאימה לכם אם אתם מסתפקים בחמישה מושבים ומעדיפים ביצועים חזקים, ציון בטיחות גבוה יותר ושמירת ערך טובה יותר.
שאלות נפוצות
מה עדיף, סקודה קודיאק או אקספנג G9?
אקספנג G9 מתאימה יותר אם חשובים לכם ביצועים, בטיחות ושמירת ערך, והיא מובילה במספר תחומים מרכזיים. סקודה קודיאק היא הבחירה המתאימה יותר אם אתם רוצים לשלם פחות וליהנות משבעה מושבים ומנוכחות רחבה יותר בכביש. בקודיאק כדאי להביא בחשבון שבגרסת ה־1.5 הביצועים בינוניים ושנוחות הנסיעה בעיר אינה מצטיינת. אם אתם זקוקים לחמישה מושבים בלבד ומעדיפים כוח ושמירת ערך, האקספנג עדיפה; אם אתם צריכים שבעה מושבים או מחיר רכישה נמוך יותר, הקודיאק עדיפה.
איזה רכב זול יותר, סקודה קודיאק או אקספנג G9?
סקודה קודיאק 2026 (₪279,490 לעומת ₪336,300). סקודה קודיאק זולה יותר לרכישה, במחיר של ₪279,490 לעומת ₪336,300 לאקספנג G9. הפער משמעותי אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, סקודה קודיאק או אקספנג G9?
אקספנג G9 2026 (0.9% בשנה לעומת 11.5% בשנה). אקספנג G9 מובילה בשמירת ערך: ירידת הערך השנתית שלה היא 0.9%, לעומת 11.5% בסקודה קודיאק. בפועל, הנתון מצביע על יתרון לאקספנג בשמירה על ערכה לאורך זמן.
איזה רכב בטיחותי יותר, סקודה קודיאק או אקספנג G9?
אקספנג G9 2026 (ציון בטיחות 9 לעומת ציון בטיחות 7.5). אקספנג G9 מובילה עם ציון בטיחות 9, לעומת 7.5 בסקודה קודיאק. זהו יתרון ברור לאקספנג למי שבטיחות היא שיקול מרכזי.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, סקודה קודיאק או אקספנג G9?
אקספנג G9 2026 (351 כ"ס לעומת 150 כ"ס). אקספנג G9 חזקה משמעותית, עם 351 כ״ס לעומת 150 כ״ס בקודיאק. הקודיאק בגרסת ה־1.5 מתאימה יותר לנהיגה רגועה, וגם הביקורות מתארות את ביצועיה כבינוניים.
איזה רכב מרווח יותר, סקודה קודיאק או אקספנג G9?
סקודה קודיאק 2026 (7 מושבים לעומת 5 מושבים). סקודה קודיאק מציעה 7 מושבים לעומת 5 באקספנג G9, ולכן מתאימה יותר למשפחה שצריכה להסיע נוסעים נוספים. השורה השלישית שימושית בעיקר לילדים או לנסיעות קצרות.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, סקודה קודיאק או אקספנג G9?
סקודה קודיאק 2026 (1,768 על הכביש לעומת 365 על הכביש). סקודה קודיאק נפוצה יותר בישראל, עם 1,768 רכבים על הכביש לעומת 365 אקספנג G9. הפער אומר שתיתקלו בקודיאק לעיתים קרובות יותר בכביש.
סקודה קודיאק בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות