יונדאי סנטה פה או סקודה קודיאק? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
לרוב הקונים, הסקודה קודיאק היא הבחירה המשתלמת יותר: היא זולה יותר, שומרת טוב יותר על ערכה, נפוצה יותר ושיעור הגניבה שלה נמוך משמעותית. שתי המכוניות מציעות 7 מושבים, ובשתיהן עלויות האחזקה מדורגות בדרגה 5 מתוך 5 ואין ריקולים. הסנטה פה עדיף אם אתם נותנים עדיפות לבטיחות או לביצועים, עם ציון בטיחות 10.5 ו-238 כ"ס לעומת 7.5 ו-150 כ"ס בקודיאק. קחו בחשבון שבגרסת הקודיאק עם מנוע 1.5 הביצועים בינוניים, ובשני הדגמים הנוחות העירונית אינה מצטיינת.
מחיר רכישה: סקודה קודיאק 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: ₪330,000
- סקודה קודיאק 2026: ₪279,490
הסקודה קודיאק עולה ₪279,490, לעומת ₪330,000 ליונדאי סנטה פה. הפער של ₪50,510 לטובת הקודיאק משמעותי במחיר הרכישה.
שמירת ערך: סקודה קודיאק 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: 14.6% בשנה
- סקודה קודיאק 2026: 11.5% בשנה
הקודיאק מאבד 11.5% בשנה, לעומת 14.6% בסנטה פה, ולכן צפוי לשמור טוב יותר על ערכו. הפער הוא 3.1 נקודות אחוז בשנה.
עלויות אחזקה: תיקו
- יונדאי סנטה פה 2026: דרגה 5 מתוך 5
- סקודה קודיאק 2026: דרגה 5 מתוך 5
שני הדגמים נמצאים בדרגה 5 מתוך 5 בעלויות אחזקה, כך שאין ביניהם פער לפי המדד הזה.
אמינות: תיקו
- יונדאי סנטה פה 2026: 0 ריקולים
- סקודה קודיאק 2026: 0 ריקולים
לשני הדגמים 0 ריקולים, כך שאין יתרון לאחד מהם במספר הריקולים.
בטיחות: יונדאי סנטה פה 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: ציון בטיחות 10.5
- סקודה קודיאק 2026: ציון בטיחות 7.5
הסנטה פה מוביל עם ציון בטיחות 10.5, לעומת 7.5 בקודיאק. זה יתרון ברור אם בטיחות היא שיקול מרכזי עבורכם.
חיסכון ואיכות סביבה: סקודה קודיאק 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: קבוצת זיהום 14
- סקודה קודיאק 2026: קבוצת זיהום 13
הקודיאק נמצא בקבוצת זיהום 13, לעומת קבוצה 14 בסנטה פה. מדובר ביתרון מתון במדד הזיהום.
ביצועים: יונדאי סנטה פה 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: 238 כ"ס
- סקודה קודיאק 2026: 150 כ"ס
לסנטה פה 238 כ"ס, לעומת 150 כ"ס בקודיאק. הפער של 88 כ"ס מורגש על הנייר ומתאים למי שמחפש ביצועים חזקים יותר.
מרחב ומשפחה: תיקו
- יונדאי סנטה פה 2026: 7 מושבים
- סקודה קודיאק 2026: 7 מושבים
לשני הדגמים 7 מושבים, כך שעל הנייר שניהם מספקים את סידור הישיבה המשפחתי המבוקש. בפועל, השורה השלישית בשניהם מתאימה בעיקר לילדים או לנסיעות קצרות.
סיכון גניבה: סקודה קודיאק 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: 37.6 ל-1,000 רכבים
- סקודה קודיאק 2026: 6.8 ל-1,000 רכבים
שיעור הגניבה של הקודיאק הוא 6.8 ל-1,000 רכבים, לעומת 37.6 בסנטה פה. זה פער משמעותי לטובת הקודיאק בסיכון הגניבה.
מהירות מכירה: סקודה קודיאק 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: 37 ימים
- סקודה קודיאק 2026: 36 ימים
הקודיאק נמכר בממוצע בתוך 36 ימים, לעומת 37 ימים לסנטה פה. ההבדל קטן, כך שמהירות המכירה דומה מאוד.
מוניטין ושביעות רצון: סקודה קודיאק 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: 7 יתרונות
- סקודה קודיאק 2026: 7 יתרונות
לשני הדגמים 7 יתרונות לפי המדד, ולכן אין פער במספר היתרונות המופיע. הקודיאק מוביל בקטגוריה, אך הערך הזה לבדו אינו מצביע על הבדל במוניטין.
פופולריות בכביש: סקודה קודיאק 2026
- יונדאי סנטה פה 2026: 115 על הכביש
- סקודה קודיאק 2026: 1,768 על הכביש
על הכביש יש 1,768 קודיאקים לעומת 115 סנטה פה. הקודיאק נפוץ הרבה יותר, דבר שעשוי להקל על מציאת מידע, שירות וקונים בשוק המשומשות.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- יונדאי סנטה פה 2026: 6 מערכות
- סקודה קודיאק 2026: 6 מערכות
בשני הדגמים 6 מערכות, כך שאין יתרון בכמות המערכות לפי המדד הזה.
למי מתאים כל רכב
- יונדאי סנטה פה 2026: יונדאי סנטה פה מתאים לכם אם אתם מחפשים שבעה מושבים, אבזור עשיר וביצועים חזקים יותר, ומוכנים לשלם יותר ולשאת בסיכון גניבה גבוה יותר.
- סקודה קודיאק 2026: סקודה קודיאק מתאים לכם אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך, שכיחות גבוהה יותר וסיכון גניבה נמוך, ואתם מוכנים לביצועים מתונים בגרסת ה-1.5.
שאלות נפוצות
מה עדיף, יונדאי סנטה פה או סקודה קודיאק?
לרוב הקונים, הסקודה קודיאק היא הבחירה המשתלמת יותר: היא זולה יותר, שומרת טוב יותר על ערכה, נפוצה יותר ושיעור הגניבה שלה נמוך משמעותית. שתי המכוניות מציעות 7 מושבים, ובשתיהן עלויות האחזקה מדורגות בדרגה 5 מתוך 5 ואין ריקולים. הסנטה פה עדיף אם אתם נותנים עדיפות לבטיחות או לביצועים, עם ציון בטיחות 10.5 ו-238 כ"ס לעומת 7.5 ו-150 כ"ס בקודיאק. קחו בחשבון שבגרסת הקודיאק עם מנוע 1.5 הביצועים בינוניים, ובשני הדגמים הנוחות העירונית אינה מצטיינת.
איזה רכב זול יותר, יונדאי סנטה פה או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (₪279,490 לעומת ₪330,000). הסקודה קודיאק עולה ₪279,490, לעומת ₪330,000 ליונדאי סנטה פה. הפער של ₪50,510 לטובת הקודיאק משמעותי במחיר הרכישה.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי סנטה פה או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (11.5% בשנה לעומת 14.6% בשנה). הקודיאק מאבד 11.5% בשנה, לעומת 14.6% בסנטה פה, ולכן צפוי לשמור טוב יותר על ערכו. הפער הוא 3.1 נקודות אחוז בשנה.
איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי סנטה פה או סקודה קודיאק?
יונדאי סנטה פה 2026 (ציון בטיחות 10.5 לעומת ציון בטיחות 7.5). הסנטה פה מוביל עם ציון בטיחות 10.5, לעומת 7.5 בקודיאק. זה יתרון ברור אם בטיחות היא שיקול מרכזי עבורכם.
איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי סנטה פה או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (קבוצת זיהום 13 לעומת קבוצת זיהום 14). הקודיאק נמצא בקבוצת זיהום 13, לעומת קבוצה 14 בסנטה פה. מדובר ביתרון מתון במדד הזיהום.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי סנטה פה או סקודה קודיאק?
יונדאי סנטה פה 2026 (238 כ"ס לעומת 150 כ"ס). לסנטה פה 238 כ"ס, לעומת 150 כ"ס בקודיאק. הפער של 88 כ"ס מורגש על הנייר ומתאים למי שמחפש ביצועים חזקים יותר.
איזה רכב נגנב פחות, יונדאי סנטה פה או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (6.8 ל-1,000 רכבים לעומת 37.6 ל-1,000 רכבים). שיעור הגניבה של הקודיאק הוא 6.8 ל-1,000 רכבים, לעומת 37.6 בסנטה פה. זה פער משמעותי לטובת הקודיאק בסיכון הגניבה.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי סנטה פה או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (36 ימים לעומת 37 ימים). הקודיאק נמכר בממוצע בתוך 36 ימים, לעומת 37 ימים לסנטה פה. ההבדל קטן, כך שמהירות המכירה דומה מאוד.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי סנטה פה או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (7 יתרונות לעומת 7 יתרונות). לשני הדגמים 7 יתרונות לפי המדד, ולכן אין פער במספר היתרונות המופיע. הקודיאק מוביל בקטגוריה, אך הערך הזה לבדו אינו מצביע על הבדל במוניטין.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי סנטה פה או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (1,768 על הכביש לעומת 115 על הכביש). על הכביש יש 1,768 קודיאקים לעומת 115 סנטה פה. הקודיאק נפוץ הרבה יותר, דבר שעשוי להקל על מציאת מידע, שירות וקונים בשוק המשומשות.
יונדאי סנטה פה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סקודה קודיאק בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות