סקודה קודיאק או טויוטה ראב4? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
בסיכום, הראב4 מתאים יותר למי שמעדיף מחיר רכישה נמוך יותר, אחזקה חסכונית, ביצועים ומכירה מהירה. הקודיאק עדיף אם אתם זקוקים לשבעה מושבים, נותנים משקל גבוה לבטיחות או רוצים שיעור גניבות נמוך יותר. בביקורות, הקודיאק בולט במרחב ובשימושיות, ואילו הראב4 בנוחות ובצריכת דלק טובה; בדקו את רמת הגימור, האחריות והיסטוריית הטיפולים לפני קנייה. אם הצורך שלכם הוא בעיקר מקום למשפחה גדולה, בחרו בקודיאק, ואם לא, הראב4 הוא הבחירה הכוללת המתאימה יותר.
מחיר רכישה: טויוטה ראב4 2026
- סקודה קודיאק 2026: ₪279,490
- טויוטה ראב4 2026: ₪269,990
הראב4 זול יותר לרכישה: ₪269,990 לעומת ₪279,490 בקודיאק, פער של ₪9,500. אם התקציב הראשוני הוא השיקול המרכזי, הראב4 משאיר יותר כסף בכיס.
שמירת ערך: סקודה קודיאק 2026
- סקודה קודיאק 2026: 11.5% בשנה
- טויוטה ראב4 2026: 12.4% בשנה
הקודיאק מוביל עם ירידת ערך שנתית של 11.5%, לעומת 12.4% בראב4. הפער עשוי להתבטא בשמירה טובה יותר על מחיר המכירה בהמשך.
עלויות אחזקה: טויוטה ראב4 2026
- סקודה קודיאק 2026: דרגה 5 מתוך 5
- טויוטה ראב4 2026: דרגה 3 מתוך 5
הראב4 מוביל בעלויות האחזקה: הוא בדרגה 3 מתוך 5, לעומת דרגה 5 מתוך 5 בקודיאק. בפועל, הוא הבחירה העדיפה למי שרוצה לצמצם הוצאות שוטפות.
אמינות: תיקו
- סקודה קודיאק 2026: 0 ריקולים
- טויוטה ראב4 2026: 0 ריקולים
שני הדגמים רשומים עם 0 ריקולים, ולכן אין כאן יתרון מעשי לאחד מהם. מאחר ששניהם חדשים, עדיין כדאי לבדוק היסטוריית טיפולים ואחריות ברכב הספציפי.
בטיחות: סקודה קודיאק 2026
- סקודה קודיאק 2026: ציון בטיחות 7.5
- טויוטה ראב4 2026: ציון בטיחות 5
הקודיאק מוביל בציון בטיחות 7.5, לעומת 5 בראב4. למי שבטיחות היא שיקול מרכזי, זהו יתרון משמעותי של הקודיאק.
חיסכון ואיכות סביבה: טויוטה ראב4 2026
- סקודה קודיאק 2026: קבוצת זיהום 13
- טויוטה ראב4 2026: קבוצת זיהום 7
הראב4 מוביל בקבוצת זיהום 7, לעומת קבוצת זיהום 13 בקודיאק. הוא עדיף למי שמעדיף דירוג סביבתי נמוך יותר.
ביצועים: טויוטה ראב4 2026
- סקודה קודיאק 2026: 150 כ"ס
- טויוטה ראב4 2026: 183 כ"ס
לראב4 183 כ״ס לעומת 150 כ״ס בקודיאק, והוא מספק יתרון בהספק. בבחירה לפי נתון זה, הראב4 מתאים יותר למי שמחפש תגובת מנוע חזקה יותר.
מרחב ומשפחה: סקודה קודיאק 2026
- סקודה קודיאק 2026: 7 מושבים
- טויוטה ראב4 2026: 5 מושבים
הקודיאק מציע 7 מושבים, לעומת 5 בראב4, ולכן נותן מענה טוב יותר למשפחה שצריכה להסיע יותר נוסעים. השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים או לנסיעות קצרות.
סיכון גניבה: סקודה קודיאק 2026
- סקודה קודיאק 2026: 6.8 ל-1,000 רכבים
- טויוטה ראב4 2026: 20.1 ל-1,000 רכבים
לקודיאק שיעור של 6.8 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 20.1 בראב4. זהו פער שכדאי להביא בחשבון גם בבחירת הביטוח ובאמצעי המיגון.
מהירות מכירה: טויוטה ראב4 2026
- סקודה קודיאק 2026: 36 ימים
- טויוטה ראב4 2026: 21 ימים
הראב4 נמכר בממוצע בתוך 21 ימים, לעומת 36 ימים לקודיאק. הפער עשוי להקל עליכם למכור את הראב4 במהירות כשתרצו להחליף רכב.
מוניטין ושביעות רצון: סקודה קודיאק 2026
- סקודה קודיאק 2026: 7 יתרונות
- טויוטה ראב4 2026: 7 יתרונות
הקודיאק מוביל בפרמטר המוניטין ושביעות הרצון, אך בשני הדגמים נמנו 7 יתרונות. לכן אין כאן פער במספר היתרונות, והבחירה תושפע גם מההתאמה שלכם למרווח, לנוחות ולשימוש היומיומי.
פופולריות בכביש: טויוטה ראב4 2026
- סקודה קודיאק 2026: 1,768 על הכביש
- טויוטה ראב4 2026: 4,481 על הכביש
הראב4 נפוץ יותר, עם 4,481 רכבים על הכביש לעומת 1,768 קודיאק. פופולריות גבוהה עשויה להקל על מציאת קונים בעתיד, אך היא גם מלווה בשיעור גניבות גבוה יותר.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- סקודה קודיאק 2026: 6 מערכות
- טויוטה ראב4 2026: 6 מערכות
בשני הדגמים יש 6 מערכות, כך שאין פער במספר המערכות. כדאי להשוות את נוחות השימוש והאבזור ברמת הגימור הספציפית, ולא להסתמך על הכמות בלבד.
למי מתאים כל רכב
- סקודה קודיאק 2026: הקודיאק מתאים לכם אם אתם צריכים שבעה מושבים, מרחב משפחתי נדיב ויתרון בבטיחות, ומוכנים למחיר רכישה גבוה יותר ולביצועים בינוניים בגרסת ה-1.5 ליטר.
- טויוטה ראב4 2026: הראב4 מתאים לכם אם אתם מעדיפים מחיר נמוך יותר, אחזקה חסכונית, ביצועים טובים יותר ומכירה מהירה, ומסתפקים בחמישה מושבים.
שאלות נפוצות
מה עדיף, סקודה קודיאק או טויוטה ראב4?
בסיכום, הראב4 מתאים יותר למי שמעדיף מחיר רכישה נמוך יותר, אחזקה חסכונית, ביצועים ומכירה מהירה. הקודיאק עדיף אם אתם זקוקים לשבעה מושבים, נותנים משקל גבוה לבטיחות או רוצים שיעור גניבות נמוך יותר. בביקורות, הקודיאק בולט במרחב ובשימושיות, ואילו הראב4 בנוחות ובצריכת דלק טובה; בדקו את רמת הגימור, האחריות והיסטוריית הטיפולים לפני קנייה. אם הצורך שלכם הוא בעיקר מקום למשפחה גדולה, בחרו בקודיאק, ואם לא, הראב4 הוא הבחירה הכוללת המתאימה יותר.
איזה רכב זול יותר, סקודה קודיאק או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (₪269,990 לעומת ₪279,490). הראב4 זול יותר לרכישה: ₪269,990 לעומת ₪279,490 בקודיאק, פער של ₪9,500. אם התקציב הראשוני הוא השיקול המרכזי, הראב4 משאיר יותר כסף בכיס.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, סקודה קודיאק או טויוטה ראב4?
סקודה קודיאק 2026 (11.5% בשנה לעומת 12.4% בשנה). הקודיאק מוביל עם ירידת ערך שנתית של 11.5%, לעומת 12.4% בראב4. הפער עשוי להתבטא בשמירה טובה יותר על מחיר המכירה בהמשך.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, סקודה קודיאק או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הראב4 מוביל בעלויות האחזקה: הוא בדרגה 3 מתוך 5, לעומת דרגה 5 מתוך 5 בקודיאק. בפועל, הוא הבחירה העדיפה למי שרוצה לצמצם הוצאות שוטפות.
איזה רכב בטיחותי יותר, סקודה קודיאק או טויוטה ראב4?
סקודה קודיאק 2026 (ציון בטיחות 7.5 לעומת ציון בטיחות 5). הקודיאק מוביל בציון בטיחות 7.5, לעומת 5 בראב4. למי שבטיחות היא שיקול מרכזי, זהו יתרון משמעותי של הקודיאק.
איזה רכב חסכוני יותר, סקודה קודיאק או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (קבוצת זיהום 7 לעומת קבוצת זיהום 13). הראב4 מוביל בקבוצת זיהום 7, לעומת קבוצת זיהום 13 בקודיאק. הוא עדיף למי שמעדיף דירוג סביבתי נמוך יותר.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, סקודה קודיאק או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (183 כ"ס לעומת 150 כ"ס). לראב4 183 כ״ס לעומת 150 כ״ס בקודיאק, והוא מספק יתרון בהספק. בבחירה לפי נתון זה, הראב4 מתאים יותר למי שמחפש תגובת מנוע חזקה יותר.
איזה רכב מרווח יותר, סקודה קודיאק או טויוטה ראב4?
סקודה קודיאק 2026 (7 מושבים לעומת 5 מושבים). הקודיאק מציע 7 מושבים, לעומת 5 בראב4, ולכן נותן מענה טוב יותר למשפחה שצריכה להסיע יותר נוסעים. השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים או לנסיעות קצרות.
איזה רכב נגנב פחות, סקודה קודיאק או טויוטה ראב4?
סקודה קודיאק 2026 (6.8 ל-1,000 רכבים לעומת 20.1 ל-1,000 רכבים). לקודיאק שיעור של 6.8 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 20.1 בראב4. זהו פער שכדאי להביא בחשבון גם בבחירת הביטוח ובאמצעי המיגון.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, סקודה קודיאק או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (21 ימים לעומת 36 ימים). הראב4 נמכר בממוצע בתוך 21 ימים, לעומת 36 ימים לקודיאק. הפער עשוי להקל עליכם למכור את הראב4 במהירות כשתרצו להחליף רכב.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, סקודה קודיאק או טויוטה ראב4?
סקודה קודיאק 2026 (7 יתרונות לעומת 7 יתרונות). הקודיאק מוביל בפרמטר המוניטין ושביעות הרצון, אך בשני הדגמים נמנו 7 יתרונות. לכן אין כאן פער במספר היתרונות, והבחירה תושפע גם מההתאמה שלכם למרווח, לנוחות ולשימוש היומיומי.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, סקודה קודיאק או טויוטה ראב4?
טויוטה ראב4 2026 (4,481 על הכביש לעומת 1,768 על הכביש). הראב4 נפוץ יותר, עם 4,481 רכבים על הכביש לעומת 1,768 קודיאק. פופולריות גבוהה עשויה להקל על מציאת קונים בעתיד, אך היא גם מלווה בשיעור גניבות גבוה יותר.
סקודה קודיאק בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
טויוטה ראב4 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות