מרצדס-בנץ EQA או סקודה קודיאק? השוואה מלאה 2026

ההמלצה שלנו

לפי התמונה הכוללת, סקודה קודיאק היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, בטיחות, מקום למשפחה ושבעה מושבים. מרצדס EQA עדיפה אם אתם מעדיפים רכב חשמלי יוקרתי, יותר כוח ושמירת ערך טובה יותר. קחו בחשבון שב־EQA תא המטען והמרווח מאחור צנועים יחסית, ובקודיאק ביצועי גרסת ה־1.5 ליטר בינוניים והשורה השלישית מיועדת בעיקר לילדים או לנסיעות קצרות. לפני החלטה, בדקו איזו גרסה ואחריות רלוונטיות לרכב המסוים, במיוחד בקודיאק עם תיבת DSG וב־EQA מבחינת טעינה ועלויות ביטוח.

מחיר רכישה: סקודה קודיאק 2026

  • מרצדס-בנץ EQA 2026: ₪284,900
  • סקודה קודיאק 2026: ₪279,490

סקודה קודיאק זולה יותר במחיר הרכישה: ₪279,490 לעומת ₪284,900 למרצדס EQA. בפועל, הקודיאק משאירה יותר כסף בתקציב הרכישה.

שמירת ערך: מרצדס-בנץ EQA 2026

  • מרצדס-בנץ EQA 2026: 10.2% בשנה
  • סקודה קודיאק 2026: 11.5% בשנה

המרצדס EQA מובילה בשמירת ערך, עם ירידת ערך של 10.2% בשנה לעומת 11.5% בקודיאק. הפער מצביע על ירידת ערך שנתית מתונה יותר למרצדס.

אמינות: תיקו

  • מרצדס-בנץ EQA 2026: 0 ריקולים
  • סקודה קודיאק 2026: 0 ריקולים

שני הדגמים מציגים 0 ריקולים, כך שאין ביניהם יתרון לפי המדד הזה. בדגם 2026 אין עדיין בסיס לקביעה על אמינות ארוכת טווח.

בטיחות: סקודה קודיאק 2026

  • מרצדס-בנץ EQA 2026: ציון בטיחות 6
  • סקודה קודיאק 2026: ציון בטיחות 7.5

סקודה קודיאק מובילה עם ציון בטיחות 7.5 לעומת 6 במרצדס EQA. זה מעניק לקודיאק יתרון במדד הבטיחות.

ביצועים: מרצדס-בנץ EQA 2026

  • מרצדס-בנץ EQA 2026: 190 כ"ס
  • סקודה קודיאק 2026: 150 כ"ס

מרצדס EQA מובילה עם 190 כ״ס לעומת 150 כ״ס בקודיאק. היא מתאימה יותר למי שמעדיפים כוח זמין וביצועים, בעוד שביקורות הקודיאק מציינות שביצועי גרסת ה־1.5 ליטר בינוניים.

מרחב ומשפחה: סקודה קודיאק 2026

  • מרצדס-בנץ EQA 2026: 5 מושבים
  • סקודה קודיאק 2026: 7 מושבים

סקודה קודיאק מציעה 7 מושבים לעומת 5 במרצדס EQA, וגם מרחב פנימי ושימושיות משפחתית עדיפים. השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים או לנסיעות קצרות.

מוניטין ושביעות רצון: סקודה קודיאק 2026

  • מרצדס-בנץ EQA 2026: 5 יתרונות
  • סקודה קודיאק 2026: 7 יתרונות

לקודיאק 7 יתרונות לעומת 5 ל־EQA במדד המוניטין ושביעות הרצון. זהו יתרון לקודיאק, אך אינו מעיד כשלעצמו על אמינות ארוכת טווח.

פופולריות בכביש: סקודה קודיאק 2026

  • מרצדס-בנץ EQA 2026: 102 על הכביש
  • סקודה קודיאק 2026: 1,768 על הכביש

סקודה קודיאק נפוצה יותר בכביש, עם 1,768 רכבים לעומת 102 מרצדס EQA. הפער עשוי להפוך את הקודיאק למראה מוכר יותר בשוק המקומי.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • מרצדס-בנץ EQA 2026: 6 מערכות
  • סקודה קודיאק 2026: 6 מערכות

שני הדגמים מציעים 6 מערכות במדד הטכנולוגיה והנוחות, ולכן אין יתרון מספרי לאחד מהם. ה־EQA מציעה סביבת נהג מודרנית ונוחות ובידוד רעשים טובים, ואילו הקודיאק בולטת בשימושיות ובאבזור.

למי מתאים כל רכב

  • מרצדס-בנץ EQA 2026: מרצדס EQA מתאימה לכם אם אתם מחפשים רכב פנאי חשמלי-יוקרתי עם ביצועים טובים, נוחות ושמירת ערך עדיפה, ואינכם זקוקים לשבעה מושבים או לתא מטען גדול.
  • סקודה קודיאק 2026: סקודה קודיאק מתאימה לכם אם אתם צריכים רכב משפחתי מרווח ושימושי עם שבעה מושבים, ומעדיפים מחיר רכישה נמוך יותר, בטיחות ופופולריות בכביש.

שאלות נפוצות

מה עדיף, מרצדס-בנץ EQA או סקודה קודיאק?

לפי התמונה הכוללת, סקודה קודיאק היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, בטיחות, מקום למשפחה ושבעה מושבים. מרצדס EQA עדיפה אם אתם מעדיפים רכב חשמלי יוקרתי, יותר כוח ושמירת ערך טובה יותר. קחו בחשבון שב־EQA תא המטען והמרווח מאחור צנועים יחסית, ובקודיאק ביצועי גרסת ה־1.5 ליטר בינוניים והשורה השלישית מיועדת בעיקר לילדים או לנסיעות קצרות. לפני החלטה, בדקו איזו גרסה ואחריות רלוונטיות לרכב המסוים, במיוחד בקודיאק עם תיבת DSG וב־EQA מבחינת טעינה ועלויות ביטוח.

איזה רכב זול יותר, מרצדס-בנץ EQA או סקודה קודיאק?

סקודה קודיאק 2026 (₪279,490 לעומת ₪284,900). סקודה קודיאק זולה יותר במחיר הרכישה: ₪279,490 לעומת ₪284,900 למרצדס EQA. בפועל, הקודיאק משאירה יותר כסף בתקציב הרכישה.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, מרצדס-בנץ EQA או סקודה קודיאק?

מרצדס-בנץ EQA 2026 (10.2% בשנה לעומת 11.5% בשנה). המרצדס EQA מובילה בשמירת ערך, עם ירידת ערך של 10.2% בשנה לעומת 11.5% בקודיאק. הפער מצביע על ירידת ערך שנתית מתונה יותר למרצדס.

איזה רכב בטיחותי יותר, מרצדס-בנץ EQA או סקודה קודיאק?

סקודה קודיאק 2026 (ציון בטיחות 7.5 לעומת ציון בטיחות 6). סקודה קודיאק מובילה עם ציון בטיחות 7.5 לעומת 6 במרצדס EQA. זה מעניק לקודיאק יתרון במדד הבטיחות.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, מרצדס-בנץ EQA או סקודה קודיאק?

מרצדס-בנץ EQA 2026 (190 כ"ס לעומת 150 כ"ס). מרצדס EQA מובילה עם 190 כ״ס לעומת 150 כ״ס בקודיאק. היא מתאימה יותר למי שמעדיפים כוח זמין וביצועים, בעוד שביקורות הקודיאק מציינות שביצועי גרסת ה־1.5 ליטר בינוניים.

איזה רכב מרווח יותר, מרצדס-בנץ EQA או סקודה קודיאק?

סקודה קודיאק 2026 (7 מושבים לעומת 5 מושבים). סקודה קודיאק מציעה 7 מושבים לעומת 5 במרצדס EQA, וגם מרחב פנימי ושימושיות משפחתית עדיפים. השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים או לנסיעות קצרות.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, מרצדס-בנץ EQA או סקודה קודיאק?

סקודה קודיאק 2026 (7 יתרונות לעומת 5 יתרונות). לקודיאק 7 יתרונות לעומת 5 ל־EQA במדד המוניטין ושביעות הרצון. זהו יתרון לקודיאק, אך אינו מעיד כשלעצמו על אמינות ארוכת טווח.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, מרצדס-בנץ EQA או סקודה קודיאק?

סקודה קודיאק 2026 (1,768 על הכביש לעומת 102 על הכביש). סקודה קודיאק נפוצה יותר בכביש, עם 1,768 רכבים לעומת 102 מרצדס EQA. הפער עשוי להפוך את הקודיאק למראה מוכר יותר בשוק המקומי.

מרצדס-בנץ EQA בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

סקודה קודיאק בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם