קיה פיקנטו או סיאט איביזה? השוואה מלאה 2026

ההמלצה שלנו

האיביזה מתאימה יותר אם אתם מחפשים מכונית מרווחת וחזקה יותר, עם ביצועים עדיפים, סיכון גניבה נמוך יותר ועלויות אחזקה עדיפות במדד. הפיקנטו עדיפה אם מחיר הרכישה ושמירת הערך חשובים לכם יותר, ואם אתם נוסעים בעיקר בעיר ומעדיפים מכונית קטנה שקל לתמרן ולחנות. קחו בחשבון שבפיקנטו המנוע חלש והתיבה הרובוטית עלולה להיות קופצנית, ואילו באיביזה נוחות הנסיעה ובידוד הרעשים בינוניים ופעולת ה-DSG פחות מעודנת במהירות נמוכה. בשקלול הכולל האיביזה היא הבחירה החזקה יותר, אך הפיקנטו עשויה להיות הבחירה הנכונה אם החיסכון במחיר חשוב לכם במיוחד.

מחיר רכישה: קיה פיקנטו 2026

  • קיה פיקנטו 2026: ₪111,136
  • סיאט איביזה 2026: ₪134,500

הפיקנטו מובילה במחיר רכישה של ₪111,136, לעומת ₪134,500 לאיביזה. הפער הוא ₪23,364, כך שהפיקנטו משאירה לכם יותר מרווח בתקציב.

שמירת ערך: קיה פיקנטו 2026

  • קיה פיקנטו 2026: 11.1% בשנה
  • סיאט איביזה 2026: 14.1% בשנה

הפיקנטו מובילה עם ירידת ערך של 11.1% בשנה, לעומת 14.1% באיביזה. בפועל, זה מצביע על שמירת ערך טובה יותר לפיקנטו.

עלויות אחזקה: סיאט איביזה 2026

  • קיה פיקנטו 2026: דרגה 4 מתוך 5
  • סיאט איביזה 2026: דרגה 3 מתוך 5

האיביזה מובילה במדד עלויות האחזקה: היא בדרגה 3 מתוך 5, לעומת דרגה 4 מתוך 5 לפיקנטו. ההפרש בדרגה עשוי להטות את הכף אם עלויות התחזוקה חשובות לכם במיוחד.

אמינות: תיקו

  • קיה פיקנטו 2026: 0 ריקולים
  • סיאט איביזה 2026: 0 ריקולים

שני הדגמים מובילים יחד במדד, ולשניהם 0 ריקולים. עם זאת, לשנתון 2026 עדיין אין מידע מצטבר שמאפשר להסיק על אמינות לאורך זמן.

בטיחות: קיה פיקנטו 2026

  • קיה פיקנטו 2026: ציון בטיחות 2
  • סיאט איביזה 2026: ציון בטיחות 2

הפיקנטו היא המנצחת במדד, אך הערך המוצג זהה בשתיהן: ציון בטיחות 2. לכן אין כאן פער בערך הזה עצמו.

חיסכון ואיכות סביבה: סיאט איביזה 2026

  • קיה פיקנטו 2026: קבוצת זיהום 10
  • סיאט איביזה 2026: קבוצת זיהום 9

האיביזה מובילה, עם קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 10 בפיקנטו. ההבדל מצביע על יתרון לאיביזה במדד הסביבתי הזה.

ביצועים: סיאט איביזה 2026

  • קיה פיקנטו 2026: 68 כ"ס
  • סיאט איביזה 2026: 115 כ"ס

האיביזה חזקה משמעותית עם 115 כ״ס, לעומת 68 כ״ס בפיקנטו. הפער מורגש במיוחד כשנדרשים להאיץ או לצבור מהירות, והביקורות מתארות את מנוע הפיקנטו כחלש.

מרחב ומשפחה: סיאט איביזה 2026

  • קיה פיקנטו 2026: 5 מושבים
  • סיאט איביזה 2026: 5 מושבים

האיביזה מובילה במדד המרחב, אף שלשתיהן חמישה מושבים. היא מציעה מרחב טוב ביחס לסופרמיני ותא מטען בנפח 355 ליטר, בעוד שבפיקנטו המרווח מאחור מוגבל.

סיכון גניבה: סיאט איביזה 2026

  • קיה פיקנטו 2026: 11.1 ל-1,000 רכבים
  • סיאט איביזה 2026: 2.4 ל-1,000 רכבים

האיביזה מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 2.4 ל-1,000 רכבים, לעומת 11.1 ל-1,000 בפיקנטו. זהו פער משמעותי שכדאי להביא בחשבון לצד בדיקת עלויות הביטוח.

מהירות מכירה: סיאט איביזה 2026

  • קיה פיקנטו 2026: 28 ימים
  • סיאט איביזה 2026: 26 ימים

האיביזה מובילה במהירות המכירה, עם 26 ימים לעומת 28 ימים לפיקנטו. ההפרש קטן, אך הנתון מצביע על מכירה מהירה יותר לאיביזה.

מוניטין ושביעות רצון: סיאט איביזה 2026

  • קיה פיקנטו 2026: 6 יתרונות
  • סיאט איביזה 2026: 7 יתרונות

האיביזה מובילה עם 7 יתרונות לעומת 6 בפיקנטו. זהו יתרון קטן במדד, ולא תחליף לבדיקה של הרכב המסוים ושל חוויית הבעלות שלו.

פופולריות בכביש: קיה פיקנטו 2026

  • קיה פיקנטו 2026: 5,366 על הכביש
  • סיאט איביזה 2026: 1,362 על הכביש

הפיקנטו מובילה בפופולריות בכביש, עם 5,366 רכבים לעומת 1,362 איביזות. היקף גדול יותר עשוי להקל על מציאת מידע וניסיון מקומי עם הדגם.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • קיה פיקנטו 2026: 5 מערכות
  • סיאט איביזה 2026: 5 מערכות

שני הדגמים מובילים יחד, ולכל אחד מהם 5 מערכות. בביקורות מצוינים בפיקנטו קישוריות ואבזור בטיחות טובים, ובאיביזה אבזור מעודכן; אין פער במספר המערכות המוצג.

למי מתאים כל רכב

  • קיה פיקנטו 2026: הפיקנטו מתאימה לכם אם אתם מחפשים מכונית עירונית קומפקטית במחיר רכישה נמוך יותר, עם שמירת ערך טובה ופופולריות גבוהה, ומוכנים להתפשר על כוח ועל נוחות התיבה.
  • סיאט איביזה 2026: האיביזה מתאימה לכם אם אתם רוצים סופרמיני מרווחת וחזקה יותר, עם תא מטען שימושי ויתרון במדדי עלויות האחזקה, החיסכון ואפשרות המכירה.

שאלות נפוצות

מה עדיף, קיה פיקנטו או סיאט איביזה?

האיביזה מתאימה יותר אם אתם מחפשים מכונית מרווחת וחזקה יותר, עם ביצועים עדיפים, סיכון גניבה נמוך יותר ועלויות אחזקה עדיפות במדד. הפיקנטו עדיפה אם מחיר הרכישה ושמירת הערך חשובים לכם יותר, ואם אתם נוסעים בעיקר בעיר ומעדיפים מכונית קטנה שקל לתמרן ולחנות. קחו בחשבון שבפיקנטו המנוע חלש והתיבה הרובוטית עלולה להיות קופצנית, ואילו באיביזה נוחות הנסיעה ובידוד הרעשים בינוניים ופעולת ה-DSG פחות מעודנת במהירות נמוכה. בשקלול הכולל האיביזה היא הבחירה החזקה יותר, אך הפיקנטו עשויה להיות הבחירה הנכונה אם החיסכון במחיר חשוב לכם במיוחד.

איזה רכב זול יותר, קיה פיקנטו או סיאט איביזה?

קיה פיקנטו 2026 (₪111,136 לעומת ₪134,500). הפיקנטו מובילה במחיר רכישה של ₪111,136, לעומת ₪134,500 לאיביזה. הפער הוא ₪23,364, כך שהפיקנטו משאירה לכם יותר מרווח בתקציב.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, קיה פיקנטו או סיאט איביזה?

קיה פיקנטו 2026 (11.1% בשנה לעומת 14.1% בשנה). הפיקנטו מובילה עם ירידת ערך של 11.1% בשנה, לעומת 14.1% באיביזה. בפועל, זה מצביע על שמירת ערך טובה יותר לפיקנטו.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, קיה פיקנטו או סיאט איביזה?

סיאט איביזה 2026 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5). האיביזה מובילה במדד עלויות האחזקה: היא בדרגה 3 מתוך 5, לעומת דרגה 4 מתוך 5 לפיקנטו. ההפרש בדרגה עשוי להטות את הכף אם עלויות התחזוקה חשובות לכם במיוחד.

איזה רכב בטיחותי יותר, קיה פיקנטו או סיאט איביזה?

קיה פיקנטו 2026 (ציון בטיחות 2 לעומת ציון בטיחות 2). הפיקנטו היא המנצחת במדד, אך הערך המוצג זהה בשתיהן: ציון בטיחות 2. לכן אין כאן פער בערך הזה עצמו.

איזה רכב חסכוני יותר, קיה פיקנטו או סיאט איביזה?

סיאט איביזה 2026 (קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 10). האיביזה מובילה, עם קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 10 בפיקנטו. ההבדל מצביע על יתרון לאיביזה במדד הסביבתי הזה.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, קיה פיקנטו או סיאט איביזה?

סיאט איביזה 2026 (115 כ"ס לעומת 68 כ"ס). האיביזה חזקה משמעותית עם 115 כ״ס, לעומת 68 כ״ס בפיקנטו. הפער מורגש במיוחד כשנדרשים להאיץ או לצבור מהירות, והביקורות מתארות את מנוע הפיקנטו כחלש.

איזה רכב מרווח יותר, קיה פיקנטו או סיאט איביזה?

סיאט איביזה 2026 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). האיביזה מובילה במדד המרחב, אף שלשתיהן חמישה מושבים. היא מציעה מרחב טוב ביחס לסופרמיני ותא מטען בנפח 355 ליטר, בעוד שבפיקנטו המרווח מאחור מוגבל.

איזה רכב נגנב פחות, קיה פיקנטו או סיאט איביזה?

סיאט איביזה 2026 (2.4 ל-1,000 רכבים לעומת 11.1 ל-1,000 רכבים). האיביזה מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 2.4 ל-1,000 רכבים, לעומת 11.1 ל-1,000 בפיקנטו. זהו פער משמעותי שכדאי להביא בחשבון לצד בדיקת עלויות הביטוח.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, קיה פיקנטו או סיאט איביזה?

סיאט איביזה 2026 (26 ימים לעומת 28 ימים). האיביזה מובילה במהירות המכירה, עם 26 ימים לעומת 28 ימים לפיקנטו. ההפרש קטן, אך הנתון מצביע על מכירה מהירה יותר לאיביזה.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, קיה פיקנטו או סיאט איביזה?

סיאט איביזה 2026 (7 יתרונות לעומת 6 יתרונות). האיביזה מובילה עם 7 יתרונות לעומת 6 בפיקנטו. זהו יתרון קטן במדד, ולא תחליף לבדיקה של הרכב המסוים ושל חוויית הבעלות שלו.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, קיה פיקנטו או סיאט איביזה?

קיה פיקנטו 2026 (5,366 על הכביש לעומת 1,362 על הכביש). הפיקנטו מובילה בפופולריות בכביש, עם 5,366 רכבים לעומת 1,362 איביזות. היקף גדול יותר עשוי להקל על מציאת מידע וניסיון מקומי עם הדגם.

קיה פיקנטו בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

סיאט איביזה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם