יונדאי אלנטרה או מאזדה 3 סדאן? השוואה מלאה 2026

ההמלצה שלנו

האלנטרה היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר קנייה נמוך יותר, עלויות אחזקה, בטיחות, זיהום נמוך וסיכון גניבה נמוך יותר; היא גם מתוארת כחסכונית ונוחה. המאזדה עדיפה אם אתם נותנים עדיפות לביצועים, להנאה מנהיגה ולמכירה מהירה יותר. היא גם מתוארת כבעלת איכות הרכבה טובה, אך כדאי להביא בחשבון את המרווח האחורי המוגבל ואת הנוחות העירונית הנוקשה. לפני קנייה של כל אחת מהן בדקו את הרכב הספציפי, היסטוריית הטיפולים והאחריות, ובאלנטרה גם את מצב מערכת ההנעה ההיברידית.

מחיר רכישה: יונדאי אלנטרה 2026

  • יונדאי אלנטרה 2026: ₪162,000
  • מאזדה 3 סדאן 2026: ₪186,700

האלנטרה זולה יותר לרכישה: ₪162,000 לעומת ₪186,700 למאזדה. הפער של ₪24,700 משאיר לכם יותר תקציב להוצאות אחרות.

שמירת ערך: יונדאי אלנטרה 2026

  • יונדאי אלנטרה 2026: 13.0% בשנה
  • מאזדה 3 סדאן 2026: 13.2% בשנה

האלנטרה מובילה בעדיפות הזו, אך הנתונים קרובים מאוד: 13.0% לעומת 13.2% בשנה. בפועל, אין כאן פער גדול שמכריע לבדו בין המכוניות.

עלויות אחזקה: יונדאי אלנטרה 2026

  • יונדאי אלנטרה 2026: דרגה 2 מתוך 5
  • מאזדה 3 סדאן 2026: דרגה 5 מתוך 5

האלנטרה נמצאת בדרגת אחזקה 2 מתוך 5, לעומת דרגה 5 מתוך 5 במאזדה. זה יתרון משמעותי למי שרוצה לצמצם הוצאות שוטפות.

אמינות: תיקו

  • יונדאי אלנטרה 2026: 0 ריקולים
  • מאזדה 3 סדאן 2026: 0 ריקולים

לשתיהן מצוינים 0 ריקולים, כך שאין הבדל בעדיפות הזו. בקניית רכב משומש עדיין כדאי לבדוק היסטוריית טיפולים ולוודא מול היבואן שאין קריאה פתוחה לפי מספר השלדה.

בטיחות: יונדאי אלנטרה 2026

  • יונדאי אלנטרה 2026: ציון בטיחות 9.5
  • מאזדה 3 סדאן 2026: ציון בטיחות 2

האלנטרה מובילה עם ציון בטיחות 9.5, לעומת 2 במאזדה. אם בטיחות היא שיקול מרכזי עבורכם, זה פער שכדאי לתת לו משקל רב.

חיסכון ואיכות סביבה: יונדאי אלנטרה 2026

  • יונדאי אלנטרה 2026: קבוצת זיהום 4
  • מאזדה 3 סדאן 2026: קבוצת זיהום 15

האלנטרה בקבוצת זיהום 4, בעוד המאזדה בקבוצת זיהום 15. הנתון מצביע על יתרון ברור לאלנטרה בהיבט הסביבתי.

ביצועים: מאזדה 3 סדאן 2026

  • יונדאי אלנטרה 2026: 139 כ"ס
  • מאזדה 3 סדאן 2026: 191 כ"ס

המאזדה מציעה 191 כ״ס לעומת 139 כ״ס באלנטרה. היתרון מורגש למי שמעדיף תגובה חזקה יותר וביצועים נמרצים.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • יונדאי אלנטרה 2026: 5 מושבים
  • מאזדה 3 סדאן 2026: 5 מושבים

לשתיהן 5 מושבים, ולכן מספר המקומות זהה. בסקירות האלנטרה מתוארת כמרווחת מאחור, בעוד שבמאזדה המרחב האחורי מוגבל יותר, כך שכדאי לבדוק את הנוחות בפועל עם הנוסעים הקבועים שלכם.

סיכון גניבה: יונדאי אלנטרה 2026

  • יונדאי אלנטרה 2026: 8.4 ל-1,000 רכבים
  • מאזדה 3 סדאן 2026: 15.7 ל-1,000 רכבים

האלנטרה עומדת על 8.4 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 15.7 במאזדה. הנתון מצביע על סיכון גניבה נמוך יותר לאלנטרה.

מהירות מכירה: מאזדה 3 סדאן 2026

  • יונדאי אלנטרה 2026: 26 ימים
  • מאזדה 3 סדאן 2026: 22 ימים

המאזדה נמכרת מהר יותר: 22 ימים לעומת 26 ימים באלנטרה. הפער קטן יחסית, אך עשוי להקל על מכירה עתידית.

מוניטין ושביעות רצון: מאזדה 3 סדאן 2026

  • יונדאי אלנטרה 2026: 6 יתרונות
  • מאזדה 3 סדאן 2026: 6 יתרונות

המאזדה מובילה בעדיפות הזו, אף שבסיכומי היתרונות של שתי המכוניות מופיעים 6 יתרונות לכל אחת. לכן אין כאן פער ברור במספר היתרונות עצמו.

פופולריות בכביש: יונדאי אלנטרה 2026

  • יונדאי אלנטרה 2026: 1,724 על הכביש
  • מאזדה 3 סדאן 2026: 302 על הכביש

האלנטרה נפוצה יותר, עם 1,724 מכוניות על הכביש לעומת 302 למאזדה. נפוצות גבוהה עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וחלקים מתאימים.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • יונדאי אלנטרה 2026: 6 מערכות
  • מאזדה 3 סדאן 2026: 6 מערכות

לשתיהן מצוינות 6 מערכות, ולכן אין יתרון ברור לאחת מהן לפי הנתון הזה. נוחות הנסיעה שונה: האלנטרה מתוארת כנוחה, והמאזדה כנוקשה יותר בעיר.

למי מתאים כל רכב

  • יונדאי אלנטרה 2026: היונדאי אלנטרה מתאימה למי שמחפשים משפחתית היברידית חסכונית, מאובזרת ובטיחותית, עם מחיר קנייה והוצאות אחזקה מתונים יותר.
  • מאזדה 3 סדאן 2026: המאזדה 3 סדאן מתאימה למי שמעדיפים ביצועים ותחושת נהיגה מהנה, ומוכנים להתפשר על מרווח אחורי ונוחות עירונית.

שאלות נפוצות

מה עדיף, יונדאי אלנטרה או מאזדה 3 סדאן?

האלנטרה היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר קנייה נמוך יותר, עלויות אחזקה, בטיחות, זיהום נמוך וסיכון גניבה נמוך יותר; היא גם מתוארת כחסכונית ונוחה. המאזדה עדיפה אם אתם נותנים עדיפות לביצועים, להנאה מנהיגה ולמכירה מהירה יותר. היא גם מתוארת כבעלת איכות הרכבה טובה, אך כדאי להביא בחשבון את המרווח האחורי המוגבל ואת הנוחות העירונית הנוקשה. לפני קנייה של כל אחת מהן בדקו את הרכב הספציפי, היסטוריית הטיפולים והאחריות, ובאלנטרה גם את מצב מערכת ההנעה ההיברידית.

איזה רכב זול יותר, יונדאי אלנטרה או מאזדה 3 סדאן?

יונדאי אלנטרה 2026 (₪162,000 לעומת ₪186,700). האלנטרה זולה יותר לרכישה: ₪162,000 לעומת ₪186,700 למאזדה. הפער של ₪24,700 משאיר לכם יותר תקציב להוצאות אחרות.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי אלנטרה או מאזדה 3 סדאן?

יונדאי אלנטרה 2026 (13.0% בשנה לעומת 13.2% בשנה). האלנטרה מובילה בעדיפות הזו, אך הנתונים קרובים מאוד: 13.0% לעומת 13.2% בשנה. בפועל, אין כאן פער גדול שמכריע לבדו בין המכוניות.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי אלנטרה או מאזדה 3 סדאן?

יונדאי אלנטרה 2026 (דרגה 2 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). האלנטרה נמצאת בדרגת אחזקה 2 מתוך 5, לעומת דרגה 5 מתוך 5 במאזדה. זה יתרון משמעותי למי שרוצה לצמצם הוצאות שוטפות.

איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי אלנטרה או מאזדה 3 סדאן?

יונדאי אלנטרה 2026 (ציון בטיחות 9.5 לעומת ציון בטיחות 2). האלנטרה מובילה עם ציון בטיחות 9.5, לעומת 2 במאזדה. אם בטיחות היא שיקול מרכזי עבורכם, זה פער שכדאי לתת לו משקל רב.

איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי אלנטרה או מאזדה 3 סדאן?

יונדאי אלנטרה 2026 (קבוצת זיהום 4 לעומת קבוצת זיהום 15). האלנטרה בקבוצת זיהום 4, בעוד המאזדה בקבוצת זיהום 15. הנתון מצביע על יתרון ברור לאלנטרה בהיבט הסביבתי.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי אלנטרה או מאזדה 3 סדאן?

מאזדה 3 סדאן 2026 (191 כ"ס לעומת 139 כ"ס). המאזדה מציעה 191 כ״ס לעומת 139 כ״ס באלנטרה. היתרון מורגש למי שמעדיף תגובה חזקה יותר וביצועים נמרצים.

איזה רכב נגנב פחות, יונדאי אלנטרה או מאזדה 3 סדאן?

יונדאי אלנטרה 2026 (8.4 ל-1,000 רכבים לעומת 15.7 ל-1,000 רכבים). האלנטרה עומדת על 8.4 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 15.7 במאזדה. הנתון מצביע על סיכון גניבה נמוך יותר לאלנטרה.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי אלנטרה או מאזדה 3 סדאן?

מאזדה 3 סדאן 2026 (22 ימים לעומת 26 ימים). המאזדה נמכרת מהר יותר: 22 ימים לעומת 26 ימים באלנטרה. הפער קטן יחסית, אך עשוי להקל על מכירה עתידית.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי אלנטרה או מאזדה 3 סדאן?

מאזדה 3 סדאן 2026 (6 יתרונות לעומת 6 יתרונות). המאזדה מובילה בעדיפות הזו, אף שבסיכומי היתרונות של שתי המכוניות מופיעים 6 יתרונות לכל אחת. לכן אין כאן פער ברור במספר היתרונות עצמו.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי אלנטרה או מאזדה 3 סדאן?

יונדאי אלנטרה 2026 (1,724 על הכביש לעומת 302 על הכביש). האלנטרה נפוצה יותר, עם 1,724 מכוניות על הכביש לעומת 302 למאזדה. נפוצות גבוהה עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וחלקים מתאימים.

יונדאי אלנטרה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

מאזדה 3 סדאן בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם