בי.ווי.די סיל 5 או מאזדה 3 סדאן? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
בסיכום, בי.ווי.די סיל 5 היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, עלויות אחזקה, בטיחות, ביצועים וסיכון גניבה נמוך יותר. היא גם מציעה יתרון בחיסכון ובפליטות כשאפשר לטעון אותה בקביעות, אך כדאי לקחת בחשבון נוחות נסיעה בינונית ותפעול מערכות מסורבל. מאזדה 3 סדאן עדיפה אם אתם מעדיפים איכות הרכבה, תחושת פרימיום והתנהגות כביש מהנה, ומוכנים למחיר גבוה יותר ולמרווח אחורי מוגבל. לפני קנייה, בדקו את מפרט הגרסה, האחריות ומצב הרכב בפועל, וב-BYD גם את מערכת הפלאג-אין ואת אפשרות הטעינה.
מחיר רכישה: בי.ווי.די סיל 5 2026
- בי.ווי.די סיל 5 2026: ₪174,945
- מאזדה 3 סדאן 2026: ₪186,700
בי.ווי.די סיל 5 עולה ₪174,945 לעומת ₪186,700 למאזדה 3 סדאן, כך שהחיסכון בקנייה הוא ₪11,755 לטובת ה-BYD.
עלויות אחזקה: בי.ווי.די סיל 5 2026
- בי.ווי.די סיל 5 2026: דרגה 1 מתוך 5
- מאזדה 3 סדאן 2026: דרגה 5 מתוך 5
בי.ווי.די סיל 5 נמצאת בדרגה 1 מתוך 5 בעלויות אחזקה, לעומת דרגה 5 מתוך 5 במאזדה. זה פער משמעותי בהוצאות הצפויות, אך כדאי לזכור שב-BYD עמדת טעינה ביתית אינה כלולה במחיר.
אמינות: תיקו
- בי.ווי.די סיל 5 2026: 0 ריקולים
- מאזדה 3 סדאן 2026: 0 ריקולים
לשתי המכוניות 0 ריקולים, ולכן אין ביניהן יתרון לפי נתון זה. לגבי שתיהן אין כאן מידע ארוך טווח שמאפשר להסיק על אמינות בפועל.
בטיחות: בי.ווי.די סיל 5 2026
- בי.ווי.די סיל 5 2026: ציון בטיחות 5.25
- מאזדה 3 סדאן 2026: ציון בטיחות 2
לבי.ווי.די סיל 5 ציון בטיחות 5.25 לעומת 2 במאזדה 3 סדאן, יתרון משמעותי לטובת ה-BYD. עם זאת, ה-BYD טרם נבחנה במבחני הריסוק של Euro NCAP, ומבחני ריסוק אינם הנתון היחיד שכדאי לבדוק.
חיסכון ואיכות סביבה: בי.ווי.די סיל 5 2026
- בי.ווי.די סיל 5 2026: קבוצת זיהום 2
- מאזדה 3 סדאן 2026: קבוצת זיהום 15
בי.ווי.די סיל 5 נמצאת בקבוצת זיהום 2, לעומת קבוצת זיהום 15 במאזדה 3 סדאן. ה-BYD יכולה להיות חסכונית במיוחד כשאתם טוענים אותה בקביעות, אך צריכת הדלק בפועל תלויה בשימוש ובטעינה.
ביצועים: בי.ווי.די סיל 5 2026
- בי.ווי.די סיל 5 2026: 204 כ"ס
- מאזדה 3 סדאן 2026: 191 כ"ס
לבי.ווי.די סיל 5 יש 204 כ"ס לעומת 191 כ"ס במאזדה 3 סדאן. הפער במספרים מתון, וה-BYD מתוארת כזריזה; המאזדה מציעה התנהגות כביש מדויקת ומהנה.
מרחב ומשפחה: בי.ווי.די סיל 5 2026
- בי.ווי.די סיל 5 2026: 5 מושבים
- מאזדה 3 סדאן 2026: 5 מושבים
שתי המכוניות מציעות 5 מושבים, אך בי.ווי.די סיל 5 מובילה בהשוואת המרחב המשפחתי. קחו בחשבון שגם ב-BYD המושבים הקדמיים תוארו כלא נוחים בנסיעות ארוכות.
סיכון גניבה: בי.ווי.די סיל 5 2026
- בי.ווי.די סיל 5 2026: 2.0 ל-1,000 רכבים
- מאזדה 3 סדאן 2026: 15.7 ל-1,000 רכבים
לבי.ווי.די סיל 5 שיעור של 2.0 גניבות ל-1,000 רכבים, לעומת 15.7 במאזדה 3 סדאן. לפי הנתון הזה, סיכון הגניבה נמוך יותר ב-BYD.
מוניטין ושביעות רצון: מאזדה 3 סדאן 2026
- בי.ווי.די סיל 5 2026: 7 יתרונות
- מאזדה 3 סדאן 2026: 6 יתרונות
מאזדה 3 סדאן מובילה במוניטין ושביעות רצון, עם 6 יתרונות לעומת 7 ב-BYD. המאזדה עשויה להתאים יותר אם אתם נותנים משקל לאיכות ההרכבה, לתחושת הפרימיום ולהנאה מנהיגה.
פופולריות בכביש: בי.ווי.די סיל 5 2026
- בי.ווי.די סיל 5 2026: 1,110 על הכביש
- מאזדה 3 סדאן 2026: 302 על הכביש
בי.ווי.די סיל 5 עם 1,110 רכבים על הכביש, לעומת 302 למאזדה 3 סדאן. נוכחות גדולה יותר בכביש עשויה להקל על מציאת בעלי רכב לשיתוף ניסיון, אך אינה מבטיחה לבדה שירות או שמירת ערך טובים יותר.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- בי.ווי.די סיל 5 2026: 6 מערכות
- מאזדה 3 סדאן 2026: 6 מערכות
לשתי המכוניות 6 מערכות בתחום הטכנולוגיה והנוחות, ולכן אין כאן יתרון לפי מספר המערכות. בדקו ברכב הספציפי אם אופן תפעול המערכות נוח לכם, במיוחד משום שתפעול ה-BYD תואר כמסורבל.
למי מתאים כל רכב
- בי.ווי.די סיל 5 2026: בי.ווי.די סיל 5 מתאימה לכם אם אתם מחפשים סדאן משפחתית מאובזרת וחזקה במחיר נמוך יותר, ויש לכם אפשרות לטעון אותה בקביעות.
- מאזדה 3 סדאן 2026: מאזדה 3 סדאן מתאימה לכם אם חשובים לכם איכות הרכבה, עיצוב ונהיגה מהנה, ואתם מוכנים להתפשר על מחיר גבוה יותר ועל מרווח אחורי מצומצם.
שאלות נפוצות
מה עדיף, בי.ווי.די סיל 5 או מאזדה 3 סדאן?
בסיכום, בי.ווי.די סיל 5 היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, עלויות אחזקה, בטיחות, ביצועים וסיכון גניבה נמוך יותר. היא גם מציעה יתרון בחיסכון ובפליטות כשאפשר לטעון אותה בקביעות, אך כדאי לקחת בחשבון נוחות נסיעה בינונית ותפעול מערכות מסורבל. מאזדה 3 סדאן עדיפה אם אתם מעדיפים איכות הרכבה, תחושת פרימיום והתנהגות כביש מהנה, ומוכנים למחיר גבוה יותר ולמרווח אחורי מוגבל. לפני קנייה, בדקו את מפרט הגרסה, האחריות ומצב הרכב בפועל, וב-BYD גם את מערכת הפלאג-אין ואת אפשרות הטעינה.
איזה רכב זול יותר, בי.ווי.די סיל 5 או מאזדה 3 סדאן?
בי.ווי.די סיל 5 2026 (₪174,945 לעומת ₪186,700). בי.ווי.די סיל 5 עולה ₪174,945 לעומת ₪186,700 למאזדה 3 סדאן, כך שהחיסכון בקנייה הוא ₪11,755 לטובת ה-BYD.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, בי.ווי.די סיל 5 או מאזדה 3 סדאן?
בי.ווי.די סיל 5 2026 (דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). בי.ווי.די סיל 5 נמצאת בדרגה 1 מתוך 5 בעלויות אחזקה, לעומת דרגה 5 מתוך 5 במאזדה. זה פער משמעותי בהוצאות הצפויות, אך כדאי לזכור שב-BYD עמדת טעינה ביתית אינה כלולה במחיר.
איזה רכב בטיחותי יותר, בי.ווי.די סיל 5 או מאזדה 3 סדאן?
בי.ווי.די סיל 5 2026 (ציון בטיחות 5.25 לעומת ציון בטיחות 2). לבי.ווי.די סיל 5 ציון בטיחות 5.25 לעומת 2 במאזדה 3 סדאן, יתרון משמעותי לטובת ה-BYD. עם זאת, ה-BYD טרם נבחנה במבחני הריסוק של Euro NCAP, ומבחני ריסוק אינם הנתון היחיד שכדאי לבדוק.
איזה רכב חסכוני יותר, בי.ווי.די סיל 5 או מאזדה 3 סדאן?
בי.ווי.די סיל 5 2026 (קבוצת זיהום 2 לעומת קבוצת זיהום 15). בי.ווי.די סיל 5 נמצאת בקבוצת זיהום 2, לעומת קבוצת זיהום 15 במאזדה 3 סדאן. ה-BYD יכולה להיות חסכונית במיוחד כשאתם טוענים אותה בקביעות, אך צריכת הדלק בפועל תלויה בשימוש ובטעינה.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, בי.ווי.די סיל 5 או מאזדה 3 סדאן?
בי.ווי.די סיל 5 2026 (204 כ"ס לעומת 191 כ"ס). לבי.ווי.די סיל 5 יש 204 כ"ס לעומת 191 כ"ס במאזדה 3 סדאן. הפער במספרים מתון, וה-BYD מתוארת כזריזה; המאזדה מציעה התנהגות כביש מדויקת ומהנה.
איזה רכב מרווח יותר, בי.ווי.די סיל 5 או מאזדה 3 סדאן?
בי.ווי.די סיל 5 2026 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). שתי המכוניות מציעות 5 מושבים, אך בי.ווי.די סיל 5 מובילה בהשוואת המרחב המשפחתי. קחו בחשבון שגם ב-BYD המושבים הקדמיים תוארו כלא נוחים בנסיעות ארוכות.
איזה רכב נגנב פחות, בי.ווי.די סיל 5 או מאזדה 3 סדאן?
בי.ווי.די סיל 5 2026 (2.0 ל-1,000 רכבים לעומת 15.7 ל-1,000 רכבים). לבי.ווי.די סיל 5 שיעור של 2.0 גניבות ל-1,000 רכבים, לעומת 15.7 במאזדה 3 סדאן. לפי הנתון הזה, סיכון הגניבה נמוך יותר ב-BYD.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, בי.ווי.די סיל 5 או מאזדה 3 סדאן?
מאזדה 3 סדאן 2026 (6 יתרונות לעומת 7 יתרונות). מאזדה 3 סדאן מובילה במוניטין ושביעות רצון, עם 6 יתרונות לעומת 7 ב-BYD. המאזדה עשויה להתאים יותר אם אתם נותנים משקל לאיכות ההרכבה, לתחושת הפרימיום ולהנאה מנהיגה.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, בי.ווי.די סיל 5 או מאזדה 3 סדאן?
בי.ווי.די סיל 5 2026 (1,110 על הכביש לעומת 302 על הכביש). בי.ווי.די סיל 5 עם 1,110 רכבים על הכביש, לעומת 302 למאזדה 3 סדאן. נוכחות גדולה יותר בכביש עשויה להקל על מציאת בעלי רכב לשיתוף ניסיון, אך אינה מבטיחה לבדה שירות או שמירת ערך טובים יותר.
בי.ווי.די סיל 5 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
מאזדה 3 סדאן בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות