ב.מ.וו סדרה 5 או מרצדס-בנץ E קלאס? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
מרצדס E קלאס היא הבחירה הכוללת, ומתאימה במיוחד אם מחיר הרכישה הנמוך יותר וסיכון הגניבה הנמוך חשובים לכם. ב.מ.וו סדרה 5 עדיפה אם אתם שמים דגש על שמירת ערך, בטיחות, ביצועים ומכירה מהירה יותר. לשתיהן אותם נתונים של 0 ריקולים, דרגת אחזקה 1 מתוך 5, קבוצת זיהום 2 ו-6 מערכות טכנולוגיה ונוחות. לפני קנייה, בדקו היטב את מערכות האלקטרוניקה והיסטוריית השירות; בשתיהן מדובר בדגמים חדשים יחסית ואין בסיס רחב לנתוני אמינות ארוכי טווח.
מחיר רכישה: מרצדס-בנץ E קלאס 2026
- ב.מ.וו סדרה 5 2026: ₪525,000
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: ₪491,000
מרצדס E קלאס זולה יותר לרכישה: ₪491,000 לעומת ₪525,000 לסדרה 5, פער של ₪34,000 לטובתה.
שמירת ערך: ב.מ.וו סדרה 5 2026
- ב.מ.וו סדרה 5 2026: 13.0% בשנה
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 16.0% בשנה
ב.מ.וו מובילה בשמירת ערך: ירידת ערך של 13.0% בשנה לעומת 16.0% במרצדס. לאורך זמן, שיעור נמוך יותר עשוי לסייע בשמירה על ערך הרכב.
עלויות אחזקה: תיקו
- ב.מ.וו סדרה 5 2026: דרגה 1 מתוך 5
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: דרגה 1 מתוך 5
שתיהן בדרגת אחזקה 1 מתוך 5, כך שהמדד הזה אינו מבדיל ביניהן.
אמינות: תיקו
- ב.מ.וו סדרה 5 2026: 0 ריקולים
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 0 ריקולים
לשתיהן 0 ריקולים. זה נתון זהה, אך אין בו לבדו כדי לקבוע איזו מכונית תהיה אמינה יותר לאורך זמן.
בטיחות: ב.מ.וו סדרה 5 2026
- ב.מ.וו סדרה 5 2026: ציון בטיחות 6.25
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: ציון בטיחות 3.5
ב.מ.וו מובילה בציון בטיחות 6.25 לעומת 3.5 במרצדס. הפער נותן לה יתרון במדד הזה, לצד מערכות הבטיחות העשירות שמוצעות בשתיהן.
חיסכון ואיכות סביבה: תיקו
- ב.מ.וו סדרה 5 2026: קבוצת זיהום 2
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: קבוצת זיהום 2
שתיהן בקבוצת זיהום 2, כך שאין יתרון לאחת מהן במדד הזה.
ביצועים: ב.מ.וו סדרה 5 2026
- ב.מ.וו סדרה 5 2026: 308 כ"ס
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 204 כ"ס
ב.מ.וו מציעה 308 כ״ס לעומת 204 כ״ס במרצדס. הפער משמעותי למי שמחפשים תגובת מנוע חזקה יותר.
מרחב ומשפחה: תיקו
- ב.מ.וו סדרה 5 2026: 5 מושבים
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 5 מושבים
לשתיהן 5 מושבים, ולכן לפי נתון זה אין הבדל. בפועל, הסדרה 5 מתוארת כמרווחת מאחור, וה-E קלאס כמרווחת במיוחד מאחור.
סיכון גניבה: מרצדס-בנץ E קלאס 2026
- ב.מ.וו סדרה 5 2026: 7.5 ל-1,000 רכבים
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 0.1 ל-1,000 רכבים
במרצדס נרשמו 0.1 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 7.5 בב.מ.וו. זה יתרון ברור למרצדס למי שסיכון גניבה הוא שיקול מרכזי.
מהירות מכירה: ב.מ.וו סדרה 5 2026
- ב.מ.וו סדרה 5 2026: 32 ימים
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 39 ימים
הב.מ.וו נמכרת בממוצע בתוך 32 ימים לעומת 39 ימים במרצדס. הפער מצביע על מכירה מהירה יותר של הסדרה 5.
מוניטין ושביעות רצון: מרצדס-בנץ E קלאס 2026
- ב.מ.וו סדרה 5 2026: 7 יתרונות
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 7 יתרונות
לשתיהן מוצגים 7 יתרונות, אף שהקטגוריה נוטה למרצדס. לפי הערך המוצג, אין פער במספר היתרונות.
פופולריות בכביש: ב.מ.וו סדרה 5 2026
- ב.מ.וו סדרה 5 2026: 247 על הכביש
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 212 על הכביש
לב.מ.וו 247 רכבים על הכביש לעומת 212 למרצדס. היא נפוצה יותר, בפער של 35 רכבים.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- ב.מ.וו סדרה 5 2026: 6 מערכות
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: 6 מערכות
לשתיהן 6 מערכות, כך שהמדד אינו מבחין ביניהן. שתיהן מציעות טכנולוגיה מתקדמת, אך במרצדס תפעול המולטימדיה ופקדי המגע עלול להיות מסורבל.
אגרת רישוי: ב.מ.וו סדרה 5 2026
- ב.מ.וו סדרה 5 2026: מחיר חדש ₪222,000
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: מחיר חדש ₪365,000
הערך המוצג לב.מ.וו הוא מחיר חדש של ₪222,000, לעומת ₪365,000 במרצדס, ולכן המדד מעניק יתרון לב.מ.וו.
למי מתאים כל רכב
- ב.מ.וו סדרה 5 2026: ב.מ.וו סדרה 5 מתאימה לכם אם אתם מעדיפים ביצועים חזקים יותר, יתרון בבטיחות ובשמירת ערך, ומכונית שנמכרת מהר יותר.
- מרצדס-בנץ E קלאס 2026: מרצדס E קלאס מתאימה לכם אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, סיכון גניבה נמוך יותר ותא נוסעים מרווח ומפנק.
שאלות נפוצות
מה עדיף, ב.מ.וו סדרה 5 או מרצדס-בנץ E קלאס?
מרצדס E קלאס היא הבחירה הכוללת, ומתאימה במיוחד אם מחיר הרכישה הנמוך יותר וסיכון הגניבה הנמוך חשובים לכם. ב.מ.וו סדרה 5 עדיפה אם אתם שמים דגש על שמירת ערך, בטיחות, ביצועים ומכירה מהירה יותר. לשתיהן אותם נתונים של 0 ריקולים, דרגת אחזקה 1 מתוך 5, קבוצת זיהום 2 ו-6 מערכות טכנולוגיה ונוחות. לפני קנייה, בדקו היטב את מערכות האלקטרוניקה והיסטוריית השירות; בשתיהן מדובר בדגמים חדשים יחסית ואין בסיס רחב לנתוני אמינות ארוכי טווח.
איזה רכב זול יותר, ב.מ.וו סדרה 5 או מרצדס-בנץ E קלאס?
מרצדס-בנץ E קלאס 2026 (₪491,000 לעומת ₪525,000). מרצדס E קלאס זולה יותר לרכישה: ₪491,000 לעומת ₪525,000 לסדרה 5, פער של ₪34,000 לטובתה.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, ב.מ.וו סדרה 5 או מרצדס-בנץ E קלאס?
ב.מ.וו סדרה 5 2026 (13.0% בשנה לעומת 16.0% בשנה). ב.מ.וו מובילה בשמירת ערך: ירידת ערך של 13.0% בשנה לעומת 16.0% במרצדס. לאורך זמן, שיעור נמוך יותר עשוי לסייע בשמירה על ערך הרכב.
איזה רכב בטיחותי יותר, ב.מ.וו סדרה 5 או מרצדס-בנץ E קלאס?
ב.מ.וו סדרה 5 2026 (ציון בטיחות 6.25 לעומת ציון בטיחות 3.5). ב.מ.וו מובילה בציון בטיחות 6.25 לעומת 3.5 במרצדס. הפער נותן לה יתרון במדד הזה, לצד מערכות הבטיחות העשירות שמוצעות בשתיהן.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, ב.מ.וו סדרה 5 או מרצדס-בנץ E קלאס?
ב.מ.וו סדרה 5 2026 (308 כ"ס לעומת 204 כ"ס). ב.מ.וו מציעה 308 כ״ס לעומת 204 כ״ס במרצדס. הפער משמעותי למי שמחפשים תגובת מנוע חזקה יותר.
איזה רכב נגנב פחות, ב.מ.וו סדרה 5 או מרצדס-בנץ E קלאס?
מרצדס-בנץ E קלאס 2026 (0.1 ל-1,000 רכבים לעומת 7.5 ל-1,000 רכבים). במרצדס נרשמו 0.1 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 7.5 בב.מ.וו. זה יתרון ברור למרצדס למי שסיכון גניבה הוא שיקול מרכזי.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, ב.מ.וו סדרה 5 או מרצדס-בנץ E קלאס?
ב.מ.וו סדרה 5 2026 (32 ימים לעומת 39 ימים). הב.מ.וו נמכרת בממוצע בתוך 32 ימים לעומת 39 ימים במרצדס. הפער מצביע על מכירה מהירה יותר של הסדרה 5.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, ב.מ.וו סדרה 5 או מרצדס-בנץ E קלאס?
מרצדס-בנץ E קלאס 2026 (7 יתרונות לעומת 7 יתרונות). לשתיהן מוצגים 7 יתרונות, אף שהקטגוריה נוטה למרצדס. לפי הערך המוצג, אין פער במספר היתרונות.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, ב.מ.וו סדרה 5 או מרצדס-בנץ E קלאס?
ב.מ.וו סדרה 5 2026 (247 על הכביש לעומת 212 על הכביש). לב.מ.וו 247 רכבים על הכביש לעומת 212 למרצדס. היא נפוצה יותר, בפער של 35 רכבים.
לאיזה רכב אגרת רישוי נמוכה יותר, ב.מ.וו סדרה 5 או מרצדס-בנץ E קלאס?
ב.מ.וו סדרה 5 2026 (מחיר חדש ₪222,000 לעומת מחיר חדש ₪365,000). הערך המוצג לב.מ.וו הוא מחיר חדש של ₪222,000, לעומת ₪365,000 במרצדס, ולכן המדד מעניק יתרון לב.מ.וו.
ב.מ.וו סדרה 5 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
מרצדס-בנץ E קלאס בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
השוואות נוספות
- אאודי A6 מול מרצדס-בנץ E קלאס
- אאודי RS 3 מול ב.מ.וו סדרה 5
- אאודי RS 3 מול מרצדס-בנץ E קלאס
- ב.מ.וו סדרה 3 מול ב.מ.וו סדרה 5
- ב.מ.וו סדרה 3 מול מרצדס-בנץ E קלאס
- ב.מ.וו סדרה 5 מול ב.מ.וו סדרה 7
- ב.מ.וו סדרה 5 מול מרצדס-בנץ C קלאס
- ב.מ.וו סדרה 5 מול מרצדס-בנץ EQE
- מרצדס-בנץ E קלאס מול מרצדס-בנץ EQE
- מרצדס-בנץ E קלאס מול וולוו S90