מרצדס-בנץ GLA קלאס או סקודה קודיאק? השוואה מלאה 2026
ההמלצה שלנו
הסקודה קודיאק היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, שבעה מושבים, בטיחות, חיסכון וזמינות בשוק. היא גם שומרת מעט טוב יותר על ערכה ונמכרת מעט מהר יותר. בחרו ב-GLA אם אתם מעדיפים רכב קומפקטי ויוקרתי יותר, עם יתרון בהספק ובמוניטין. לפני החלטה, ודאו לאיזו גרסת GLA מתייחסים: הביקורות מערבבות בין הדור השני לבין הדור השלישי החדש.
מחיר רכישה: סקודה קודיאק 2026
- מרצדס-בנץ GLA קלאס 2026: ₪350,000
- סקודה קודיאק 2026: ₪279,490
הסקודה קודיאק זולה יותר לרכישה: ₪279,490 לעומת ₪350,000 ל-GLA. הפער משמעותי אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.
שמירת ערך: סקודה קודיאק 2026
- מרצדס-בנץ GLA קלאס 2026: 12.2% בשנה
- סקודה קודיאק 2026: 11.5% בשנה
הקודיאק מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 11.5% לעומת 12.2% ב-GLA. בפועל, הפער לטובתה מתון.
עלויות אחזקה: תיקו
- מרצדס-בנץ GLA קלאס 2026: דרגה 5 מתוך 5
- סקודה קודיאק 2026: דרגה 5 מתוך 5
בשני הרכבים עלויות האחזקה מדורגות בדרגה 5 מתוך 5, כך שאין יתרון לאחד מהם בעדיפות הזו.
אמינות: תיקו
- מרצדס-בנץ GLA קלאס 2026: 0 ריקולים
- סקודה קודיאק 2026: 0 ריקולים
בשני הדגמים מצוינים 0 ריקולים, ולכן אין יתרון לאחד מהם לפי מדד זה. עם זאת, אין עדיין מידע ארוך טווח מספק על אמינות דגמי 2026.
בטיחות: סקודה קודיאק 2026
- מרצדס-בנץ GLA קלאס 2026: ציון בטיחות 6.5
- סקודה קודיאק 2026: ציון בטיחות 7.5
הקודיאק מובילה עם ציון בטיחות 7.5 לעומת 6.5 ב-GLA. אם בטיחות היא שיקול מרכזי, היתרון הוא לטובת הסקודה.
חיסכון ואיכות סביבה: סקודה קודיאק 2026
- מרצדס-בנץ GLA קלאס 2026: קבוצת זיהום 14
- סקודה קודיאק 2026: קבוצת זיהום 13
הקודיאק נמצאת בקבוצת זיהום 13, לעומת קבוצת זיהום 14 ב-GLA, ולכן היא עדיפה במדד זה.
ביצועים: מרצדס-בנץ GLA קלאס 2026
- מרצדס-בנץ GLA קלאס 2026: 163 כ"ס
- סקודה קודיאק 2026: 150 כ"ס
ה-GLA מובילה עם 163 כ״ס לעומת 150 כ״ס בקודיאק. הפער מצביע על יתרון הספק למרצדס, אם כי הביצועים בפועל תלויים גם בגרסה ובמנוע.
מרחב ומשפחה: סקודה קודיאק 2026
- מרצדס-בנץ GLA קלאס 2026: 5 מושבים
- סקודה קודיאק 2026: 7 מושבים
הקודיאק מציעה 7 מושבים לעומת 5 ב-GLA, ולכן היא מתאימה יותר כשצריך להסיע משפחה גדולה. השורה השלישית שימושית בעיקר לילדים או לנסיעות קצרות.
מהירות מכירה: סקודה קודיאק 2026
- מרצדס-בנץ GLA קלאס 2026: 40 ימים
- סקודה קודיאק 2026: 36 ימים
הקודיאק נמכרת מהר יותר, בתוך 36 ימים לעומת 40 ימים ל-GLA. מדובר בפער קטן לטובת הסקודה.
מוניטין ושביעות רצון: מרצדס-בנץ GLA קלאס 2026
- מרצדס-בנץ GLA קלאס 2026: 6 יתרונות
- סקודה קודיאק 2026: 7 יתרונות
ה-GLA מובילה במוניטין ובשביעות רצון, עם תחושה יוקרתית, איכות חומרים והרכבה גבוהה. הקודיאק מציעה שבעה יתרונות בסיכום הביקורות, אך היתרון בעדיפות הזו הוא של המרצדס.
פופולריות בכביש: סקודה קודיאק 2026
- מרצדס-בנץ GLA קלאס 2026: 122 על הכביש
- סקודה קודיאק 2026: 1,768 על הכביש
הקודיאק נפוצה הרבה יותר בכביש: 1,768 רכבים לעומת 122 ל-GLA. הפער עשוי להקל על מציאת מידע, שירות והשוואה מול רכבים דומים.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- מרצדס-בנץ GLA קלאס 2026: 6 מערכות
- סקודה קודיאק 2026: 6 מערכות
בשני הרכבים מצוינות 6 מערכות, כך שאין יתרון ברור לאחד מהם במספר המערכות. ל-GLA מיוחסים תא נוסעים איכותי ונוחות ובידוד רעשים טובים בדור השני, ואילו בקודיאק הנוחות העירונית אינה מצטיינת.
למי מתאים כל רכב
- מרצדס-בנץ GLA קלאס 2026: מרצדס-בנץ GLA מתאימה לכם אם אתם מחפשים רכב פנאי קומפקטי בעל תחושה יוקרתית, מעריכים את יתרון ההספק ומסתפקים בחמישה מושבים.
- סקודה קודיאק 2026: סקודה קודיאק מתאימה לכם אם אתם צריכים מרחב ושבעה מושבים, ורוצים לשלם פחות ברכישה; קחו בחשבון שהשורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים או לנסיעות קצרות.
שאלות נפוצות
מה עדיף, מרצדס-בנץ GLA קלאס או סקודה קודיאק?
הסקודה קודיאק היא הבחירה המתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, שבעה מושבים, בטיחות, חיסכון וזמינות בשוק. היא גם שומרת מעט טוב יותר על ערכה ונמכרת מעט מהר יותר. בחרו ב-GLA אם אתם מעדיפים רכב קומפקטי ויוקרתי יותר, עם יתרון בהספק ובמוניטין. לפני החלטה, ודאו לאיזו גרסת GLA מתייחסים: הביקורות מערבבות בין הדור השני לבין הדור השלישי החדש.
איזה רכב זול יותר, מרצדס-בנץ GLA קלאס או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (₪279,490 לעומת ₪350,000). הסקודה קודיאק זולה יותר לרכישה: ₪279,490 לעומת ₪350,000 ל-GLA. הפער משמעותי אם חשוב לכם לצמצם את ההוצאה הראשונית.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, מרצדס-בנץ GLA קלאס או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (11.5% בשנה לעומת 12.2% בשנה). הקודיאק מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 11.5% לעומת 12.2% ב-GLA. בפועל, הפער לטובתה מתון.
איזה רכב בטיחותי יותר, מרצדס-בנץ GLA קלאס או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (ציון בטיחות 7.5 לעומת ציון בטיחות 6.5). הקודיאק מובילה עם ציון בטיחות 7.5 לעומת 6.5 ב-GLA. אם בטיחות היא שיקול מרכזי, היתרון הוא לטובת הסקודה.
איזה רכב חסכוני יותר, מרצדס-בנץ GLA קלאס או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (קבוצת זיהום 13 לעומת קבוצת זיהום 14). הקודיאק נמצאת בקבוצת זיהום 13, לעומת קבוצת זיהום 14 ב-GLA, ולכן היא עדיפה במדד זה.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, מרצדס-בנץ GLA קלאס או סקודה קודיאק?
מרצדס-בנץ GLA קלאס 2026 (163 כ"ס לעומת 150 כ"ס). ה-GLA מובילה עם 163 כ״ס לעומת 150 כ״ס בקודיאק. הפער מצביע על יתרון הספק למרצדס, אם כי הביצועים בפועל תלויים גם בגרסה ובמנוע.
איזה רכב מרווח יותר, מרצדס-בנץ GLA קלאס או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (7 מושבים לעומת 5 מושבים). הקודיאק מציעה 7 מושבים לעומת 5 ב-GLA, ולכן היא מתאימה יותר כשצריך להסיע משפחה גדולה. השורה השלישית שימושית בעיקר לילדים או לנסיעות קצרות.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, מרצדס-בנץ GLA קלאס או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (36 ימים לעומת 40 ימים). הקודיאק נמכרת מהר יותר, בתוך 36 ימים לעומת 40 ימים ל-GLA. מדובר בפער קטן לטובת הסקודה.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, מרצדס-בנץ GLA קלאס או סקודה קודיאק?
מרצדס-בנץ GLA קלאס 2026 (6 יתרונות לעומת 7 יתרונות). ה-GLA מובילה במוניטין ובשביעות רצון, עם תחושה יוקרתית, איכות חומרים והרכבה גבוהה. הקודיאק מציעה שבעה יתרונות בסיכום הביקורות, אך היתרון בעדיפות הזו הוא של המרצדס.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, מרצדס-בנץ GLA קלאס או סקודה קודיאק?
סקודה קודיאק 2026 (1,768 על הכביש לעומת 122 על הכביש). הקודיאק נפוצה הרבה יותר בכביש: 1,768 רכבים לעומת 122 ל-GLA. הפער עשוי להקל על מציאת מידע, שירות והשוואה מול רכבים דומים.
מרצדס-בנץ GLA קלאס בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סקודה קודיאק בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות