יונדאי i10 או רנו קליאו? השוואה מלאה 2024
ההמלצה שלנו
היונדאי i10 היא הבחירה הכוללת המתאימה יותר למי שמחפש מחיר רכישה נמוך, שמירת ערך, עלויות אחזקה מתונות ומכירה מהירה יחסית. היא גם בחירה שימושית לעיר, עם תמרון וחניה קלים ותא מטען בנפח 252 ליטר, אך הביצועים והנוחות של הגרסה הרובוטית פחות מוצלחים. רנו קליאו עדיפה אם חשובים לכם יותר בטיחות, תא מטען גדול של 391 ליטר, מרחב, ביצועים ומערכות נוחות נוספות. בכל מקרה, בדקו את היסטוריית הטיפולים ואת מצב הרכב, וב-i10 שימו לב במיוחד לפעולת התיבה.
מחיר רכישה: יונדאי i10 2024
- יונדאי i10 2024: ₪79,000
- רנו קליאו 2024: ₪102,600
יונדאי i10 עולה ₪79,000 לעומת ₪102,600 לרנו קליאו, כך שהפער במחיר הרכישה משמעותי לטובת היונדאי.
שמירת ערך: יונדאי i10 2024
- יונדאי i10 2024: 13.1% בשנה
- רנו קליאו 2024: 16.2% בשנה
היונדאי מאבדת 13.1% מערכה בשנה, לעומת 16.2% בקליאו. המשמעות היא יתרון צפוי ליונדאי בשמירת הערך, אם כי מצב הרכב והקילומטראז׳ ישפיעו גם הם על מחיר המכירה.
עלויות אחזקה: יונדאי i10 2024
- יונדאי i10 2024: דרגה 4 מתוך 5
- רנו קליאו 2024: דרגה 5 מתוך 5
עלויות האחזקה של היונדאי מדורגות בדרגה 4 מתוך 5, לעומת דרגה 5 מתוך 5 בקליאו. זה מצביע על יתרון ליונדאי בהוצאות השוטפות, אך כדאי לבדוק את מצב התיבה הרובוטית ברכב הספציפי.
אמינות: תיקו
- יונדאי i10 2024: 0 ריקולים
- רנו קליאו 2024: 0 ריקולים
לשני הדגמים 0 ריקולים, ולכן אין כאן פער מעשי לפי נתון זה. באשר לאמינות לאורך זמן, כדאי לבדוק היסטוריית טיפולים ומצב מכני, ובמיוחד את פעולת התיבה הרובוטית ביונדאי.
בטיחות: רנו קליאו 2024
- יונדאי i10 2024: ציון בטיחות 1
- רנו קליאו 2024: ציון בטיחות 1
רנו קליאו מובילה בבטיחות, אף שלשתיהן ציון בטיחות 1. בביקורות הקליאו מצוינת עם חמישה כוכבי Euro NCAP במבחן 2019, בעוד ה-i10 קיבלה שלושה כוכבים, כך שהקליאו מתאימה יותר למי שמייחס חשיבות מרכזית להגנה בתאונה.
חיסכון ואיכות סביבה: יונדאי i10 2024
- יונדאי i10 2024: קבוצת זיהום 11
- רנו קליאו 2024: קבוצת זיהום 14
היונדאי נמצאת בקבוצת זיהום 11, לעומת קבוצת זיהום 14 בקליאו. זהו יתרון סביבתי ליונדאי, לצד צריכת דלק טובה שמוזכרת בביקורות.
ביצועים: רנו קליאו 2024
- יונדאי i10 2024: 84 כ"ס
- רנו קליאו 2024: 91 כ"ס
לקליאו 91 כ״ס לעומת 84 כ״ס ב-i10, והיא מובילה בביצועים. ההפרש אינו מבטיח רכב זריז במיוחד: בביקורות מצוין שגם ביצועי הקליאו מתונים, ובגרסה הרובוטית של היונדאי ההעברות איטיות ומורגשות.
מרחב ומשפחה: רנו קליאו 2024
- יונדאי i10 2024: 5 מושבים
- רנו קליאו 2024: 5 מושבים
שתי המכוניות מציעות 5 מושבים, והקליאו מובילה במרחב ובשימושיות למשפחה. ביקורות מציינות לה תא מטען בנפח 391 ליטר, לעומת 252 ליטר ב-i10, ולכן היא נוחה יותר למי שצריך מקום לציוד.
סיכון גניבה: רנו קליאו 2024
- יונדאי i10 2024: 5.6 ל-1,000 רכבים
- רנו קליאו 2024: 4.6 ל-1,000 רכבים
הקליאו מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 4.6 ל-1,000 רכבים לעומת 5.6 ל-1,000 ב-i10. הפער לטובתה, אך הנתונים עדיין מצביעים על סיכון בשני הדגמים.
מהירות מכירה: יונדאי i10 2024
- יונדאי i10 2024: 25 ימים
- רנו קליאו 2024: 40 ימים
ה-i10 נמכרת בממוצע בתוך 25 ימים, לעומת 40 ימים לקליאו. זה עשוי להקל על מכירת היונדאי כשתרצו להחליף רכב.
מוניטין ושביעות רצון: יונדאי i10 2024
- יונדאי i10 2024: 8 יתרונות
- רנו קליאו 2024: 5 יתרונות
ה-i10 מובילה במוניטין ובשביעות רצון, עם 8 יתרונות לעומת 5 לקליאו. זה מחזק את הבחירה בה למי שמעדיף דגם מוכר ופופולרי, אך אינו תחליף לבדיקה של הרכב המסוים.
פופולריות בכביש: יונדאי i10 2024
- יונדאי i10 2024: 1,807 על הכביש
- רנו קליאו 2024: 116 על הכביש
יש 1,807 מכוניות i10 על הכביש לעומת 116 קליאו. הפופולריות של היונדאי עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וקונים בעתיד.
טכנולוגיה ונוחות: רנו קליאו 2024
- יונדאי i10 2024: 4 מערכות
- רנו קליאו 2024: 6 מערכות
לקליאו 6 מערכות לעומת 4 ב-i10, והיא מובילה בטכנולוגיה ובנוחות. זה מתאים למי שמעדיף יותר מערכות, לצד תא נוסעים איכותי ונוחות נסיעה טובה שמוזכרים בביקורות.
למי מתאים כל רכב
- יונדאי i10 2024: מתאימה למי שמחפש מכונית עירונית במחיר נמוך יחסית, חסכונית וקלה למכירה, ומוכן להתפשר על ביצועי התיבה הרובוטית ועל מרחב המטען.
- רנו קליאו 2024: מתאימה למי שמעדיף בטיחות, נוחות, יותר מערכות ותא מטען גדול יותר, ומוכן לשלם יותר בקנייה ולהביא בחשבון עלויות אחזקה גבוהות יותר.
שאלות נפוצות
מה עדיף, יונדאי i10 או רנו קליאו?
היונדאי i10 היא הבחירה הכוללת המתאימה יותר למי שמחפש מחיר רכישה נמוך, שמירת ערך, עלויות אחזקה מתונות ומכירה מהירה יחסית. היא גם בחירה שימושית לעיר, עם תמרון וחניה קלים ותא מטען בנפח 252 ליטר, אך הביצועים והנוחות של הגרסה הרובוטית פחות מוצלחים. רנו קליאו עדיפה אם חשובים לכם יותר בטיחות, תא מטען גדול של 391 ליטר, מרחב, ביצועים ומערכות נוחות נוספות. בכל מקרה, בדקו את היסטוריית הטיפולים ואת מצב הרכב, וב-i10 שימו לב במיוחד לפעולת התיבה.
איזה רכב זול יותר, יונדאי i10 או רנו קליאו?
יונדאי i10 2024 (₪79,000 לעומת ₪102,600). יונדאי i10 עולה ₪79,000 לעומת ₪102,600 לרנו קליאו, כך שהפער במחיר הרכישה משמעותי לטובת היונדאי.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי i10 או רנו קליאו?
יונדאי i10 2024 (13.1% בשנה לעומת 16.2% בשנה). היונדאי מאבדת 13.1% מערכה בשנה, לעומת 16.2% בקליאו. המשמעות היא יתרון צפוי ליונדאי בשמירת הערך, אם כי מצב הרכב והקילומטראז׳ ישפיעו גם הם על מחיר המכירה.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי i10 או רנו קליאו?
יונדאי i10 2024 (דרגה 4 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). עלויות האחזקה של היונדאי מדורגות בדרגה 4 מתוך 5, לעומת דרגה 5 מתוך 5 בקליאו. זה מצביע על יתרון ליונדאי בהוצאות השוטפות, אך כדאי לבדוק את מצב התיבה הרובוטית ברכב הספציפי.
איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי i10 או רנו קליאו?
רנו קליאו 2024 (ציון בטיחות 1 לעומת ציון בטיחות 1). רנו קליאו מובילה בבטיחות, אף שלשתיהן ציון בטיחות 1. בביקורות הקליאו מצוינת עם חמישה כוכבי Euro NCAP במבחן 2019, בעוד ה-i10 קיבלה שלושה כוכבים, כך שהקליאו מתאימה יותר למי שמייחס חשיבות מרכזית להגנה בתאונה.
איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי i10 או רנו קליאו?
יונדאי i10 2024 (קבוצת זיהום 11 לעומת קבוצת זיהום 14). היונדאי נמצאת בקבוצת זיהום 11, לעומת קבוצת זיהום 14 בקליאו. זהו יתרון סביבתי ליונדאי, לצד צריכת דלק טובה שמוזכרת בביקורות.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי i10 או רנו קליאו?
רנו קליאו 2024 (91 כ"ס לעומת 84 כ"ס). לקליאו 91 כ״ס לעומת 84 כ״ס ב-i10, והיא מובילה בביצועים. ההפרש אינו מבטיח רכב זריז במיוחד: בביקורות מצוין שגם ביצועי הקליאו מתונים, ובגרסה הרובוטית של היונדאי ההעברות איטיות ומורגשות.
איזה רכב מרווח יותר, יונדאי i10 או רנו קליאו?
רנו קליאו 2024 (5 מושבים לעומת 5 מושבים). שתי המכוניות מציעות 5 מושבים, והקליאו מובילה במרחב ובשימושיות למשפחה. ביקורות מציינות לה תא מטען בנפח 391 ליטר, לעומת 252 ליטר ב-i10, ולכן היא נוחה יותר למי שצריך מקום לציוד.
איזה רכב נגנב פחות, יונדאי i10 או רנו קליאו?
רנו קליאו 2024 (4.6 ל-1,000 רכבים לעומת 5.6 ל-1,000 רכבים). הקליאו מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 4.6 ל-1,000 רכבים לעומת 5.6 ל-1,000 ב-i10. הפער לטובתה, אך הנתונים עדיין מצביעים על סיכון בשני הדגמים.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי i10 או רנו קליאו?
יונדאי i10 2024 (25 ימים לעומת 40 ימים). ה-i10 נמכרת בממוצע בתוך 25 ימים, לעומת 40 ימים לקליאו. זה עשוי להקל על מכירת היונדאי כשתרצו להחליף רכב.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי i10 או רנו קליאו?
יונדאי i10 2024 (8 יתרונות לעומת 5 יתרונות). ה-i10 מובילה במוניטין ובשביעות רצון, עם 8 יתרונות לעומת 5 לקליאו. זה מחזק את הבחירה בה למי שמעדיף דגם מוכר ופופולרי, אך אינו תחליף לבדיקה של הרכב המסוים.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי i10 או רנו קליאו?
יונדאי i10 2024 (1,807 על הכביש לעומת 116 על הכביש). יש 1,807 מכוניות i10 על הכביש לעומת 116 קליאו. הפופולריות של היונדאי עשויה להקל על מציאת מידע, מוסכים וקונים בעתיד.
באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, יונדאי i10 או רנו קליאו?
רנו קליאו 2024 (6 מערכות לעומת 4 מערכות). לקליאו 6 מערכות לעומת 4 ב-i10, והיא מובילה בטכנולוגיה ובנוחות. זה מתאים למי שמעדיף יותר מערכות, לצד תא נוסעים איכותי ונוחות נסיעה טובה שמוזכרים בביקורות.
יונדאי i10 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
רנו קליאו בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות