יונדאי אקסנט i25 או מאזדה 3 סדאן? השוואה מלאה 2023
ההמלצה שלנו
לפי התמונה הכוללת, מאזדה 3 היא הבחירה החזקה יותר למי שמחפש בטיחות, ביצועים, אבזור, מוניטין ושמירת ערך, וגם חשובה לו מכירה מהירה בהמשך. האקסנט מתאימה יותר אם חשוב לכם לצמצם את מחיר הרכישה וליהנות מסיכון גניבה נמוך יותר. קחו בחשבון שבמאזדה הנוחות בעיר נוקשה יחסית וצריכת הדלק בפועל עשויה להיות בינונית, בעוד שבאקסנט האבזור והבטיחות המתקדמת חסרים והביצועים צנועים. לפני קנייה, בדקו היסטוריית טיפולים, קילומטראז' ומצב מכני, ובפרט את עבר השימוש באקסנט.
מחיר רכישה: יונדאי אקסנט i25 2023
- יונדאי אקסנט i25 2023: ₪77,000
- מאזדה 3 סדאן 2023: ₪102,493
יונדאי אקסנט i25 זולה משמעותית לרכישה: ₪77,000 לעומת ₪102,493 למאזדה 3. הפער של ₪25,493 משאיר לכם יותר תקציב, אם המחיר הראשוני הוא שיקול מרכזי.
שמירת ערך: מאזדה 3 סדאן 2023
- יונדאי אקסנט i25 2023: 15.7% בשנה
- מאזדה 3 סדאן 2023: 14.3% בשנה
מאזדה 3 מובילה בשמירת ערך, עם ירידת ערך של 14.3% בשנה לעומת 15.7% באקסנט. המשמעות היא שחיקה שנתית מתונה יותר בערך המאזדה.
עלויות אחזקה: תיקו
- יונדאי אקסנט i25 2023: דרגה 5 מתוך 5
- מאזדה 3 סדאן 2023: דרגה 5 מתוך 5
לשתי המכוניות דרגת אחזקה 5 מתוך 5, כך שלא עולה יתרון ברור לאחת מהן בתחום הזה.
אמינות: תיקו
- יונדאי אקסנט i25 2023: 0 ריקולים
- מאזדה 3 סדאן 2023: 0 ריקולים
לשתיהן 0 ריקולים. עם זאת, חשוב לבדוק היסטוריית טיפולים ומצב בפועל; באקסנט, שנמכרה בעיקר לציי רכב, כדאי להקדיש תשומת לב מיוחדת לקילומטראז' ולאופי השימוש.
בטיחות: מאזדה 3 סדאן 2023
- יונדאי אקסנט i25 2023: 6 כריות אוויר
- מאזדה 3 סדאן 2023: ציון בטיחות 2
מאזדה 3 עדיפה בבטיחות: היא מציגה ציון בטיחות 2, בעוד שבאקסנט יש 6 כריות אוויר אך חסרות מערכות בטיחות מתקדמות מקוריות. זהו פער משמעותי אם בטיחות היא שיקול מרכזי.
חיסכון ואיכות סביבה: תיקו
- יונדאי אקסנט i25 2023: קבוצת זיהום 14
- מאזדה 3 סדאן 2023: קבוצת זיהום 14
שתיהן בקבוצת זיהום 14, ולכן אין הבדל ביניהן במדד הזה.
ביצועים: מאזדה 3 סדאן 2023
- יונדאי אקסנט i25 2023: 100 כ"ס
- מאזדה 3 סדאן 2023: 165 כ"ס
מאזדה 3 חזקה יותר, עם 165 כ"ס לעומת 100 כ"ס באקסנט. בפועל היא צפויה להרגיש זריזה ונינוחה יותר תחת עומס, בעוד שבאקסנט הביצועים בינוניים כשהרכב עמוס.
מרחב ומשפחה: תיקו
- יונדאי אקסנט i25 2023: 5 מושבים
- מאזדה 3 סדאן 2023: 5 מושבים
לשתיהן 5 מושבים, כך שמספר המקומות זהה. בפועל, באקסנט המושב האחורי מצומצם יחסית, ובמאזדה המרווח מאחור מוגבל גם הוא.
סיכון גניבה: יונדאי אקסנט i25 2023
- יונדאי אקסנט i25 2023: 5.2 ל-1,000 רכבים
- מאזדה 3 סדאן 2023: 15.7 ל-1,000 רכבים
האקסנט בסיכון גניבה נמוך יותר: 5.2 ל-1,000 רכבים לעומת 15.7 ל-1,000 במאזדה 3. אם שקט נפשי בנושא גניבות חשוב לכם, זה יתרון לאקסנט.
מהירות מכירה: מאזדה 3 סדאן 2023
- יונדאי אקסנט i25 2023: 24 ימים
- מאזדה 3 סדאן 2023: 18 ימים
מאזדה 3 נמכרת מהר יותר, בממוצע 18 ימים לעומת 24 ימים לאקסנט. הפער עשוי להקל עליכם למכור אותה כשתרצו להחליף רכב.
מוניטין ושביעות רצון: מאזדה 3 סדאן 2023
- יונדאי אקסנט i25 2023: 6 יתרונות
- מאזדה 3 סדאן 2023: 7 יתרונות
מאזדה 3 מובילה במוניטין ובשביעות רצון, עם 7 יתרונות לעומת 6 באקסנט. לצד הנתון, ביקורות על המאזדה מציינות איכות חומרים, אבזור ותחושת נהיגה מוצלחים.
פופולריות בכביש: יונדאי אקסנט i25 2023
- יונדאי אקסנט i25 2023: 2,452 על הכביש
- מאזדה 3 סדאן 2023: 1,593 על הכביש
האקסנט נפוצה יותר בכביש, עם 2,452 כלי רכב לעומת 1,593 מאזדות 3. נפוצות עשויה להקל על מציאת היכרות עם הדגם, אך אינה מעידה לבדה על מצב רכב מסוים.
טכנולוגיה ונוחות: מאזדה 3 סדאן 2023
- יונדאי אקסנט i25 2023: 4 מערכות
- מאזדה 3 סדאן 2023: 6 מערכות
מאזדה 3 מציעה 6 מערכות לעומת 4 באקסנט. היא גם מתוארת כמאובזרת ואיכותית יותר, בעוד שהאקסנט בסיסית יותר והנוחות ובידוד הרעשים בה בינוניים.
למי מתאים כל רכב
- יונדאי אקסנט i25 2023: מתאימה לכם אם מחיר רכישה נמוך יותר, תמרון עירוני פשוט וסיכון גניבה נמוך חשובים לכם, ואתם מוכנים להתפשר על ביצועים, אבזור ומערכות בטיחות מתקדמות; בדקו היטב אם הרכב שימש בצי רכב.
- מאזדה 3 סדאן 2023: מתאימה לכם אם אתם מעדיפים בטיחות, ביצועים, איכות ואבזור טובים יותר ושמירת ערך חזקה, ומוכנים לשלם יותר ולהתפשר על נוחות הנסיעה בעיר ועל מרווח מוגבל מאחור.
שאלות נפוצות
מה עדיף, יונדאי אקסנט i25 או מאזדה 3 סדאן?
לפי התמונה הכוללת, מאזדה 3 היא הבחירה החזקה יותר למי שמחפש בטיחות, ביצועים, אבזור, מוניטין ושמירת ערך, וגם חשובה לו מכירה מהירה בהמשך. האקסנט מתאימה יותר אם חשוב לכם לצמצם את מחיר הרכישה וליהנות מסיכון גניבה נמוך יותר. קחו בחשבון שבמאזדה הנוחות בעיר נוקשה יחסית וצריכת הדלק בפועל עשויה להיות בינונית, בעוד שבאקסנט האבזור והבטיחות המתקדמת חסרים והביצועים צנועים. לפני קנייה, בדקו היסטוריית טיפולים, קילומטראז' ומצב מכני, ובפרט את עבר השימוש באקסנט.
איזה רכב זול יותר, יונדאי אקסנט i25 או מאזדה 3 סדאן?
יונדאי אקסנט i25 2023 (₪77,000 לעומת ₪102,493). יונדאי אקסנט i25 זולה משמעותית לרכישה: ₪77,000 לעומת ₪102,493 למאזדה 3. הפער של ₪25,493 משאיר לכם יותר תקציב, אם המחיר הראשוני הוא שיקול מרכזי.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי אקסנט i25 או מאזדה 3 סדאן?
מאזדה 3 סדאן 2023 (14.3% בשנה לעומת 15.7% בשנה). מאזדה 3 מובילה בשמירת ערך, עם ירידת ערך של 14.3% בשנה לעומת 15.7% באקסנט. המשמעות היא שחיקה שנתית מתונה יותר בערך המאזדה.
איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי אקסנט i25 או מאזדה 3 סדאן?
מאזדה 3 סדאן 2023 (ציון בטיחות 2 לעומת 6 כריות אוויר). מאזדה 3 עדיפה בבטיחות: היא מציגה ציון בטיחות 2, בעוד שבאקסנט יש 6 כריות אוויר אך חסרות מערכות בטיחות מתקדמות מקוריות. זהו פער משמעותי אם בטיחות היא שיקול מרכזי.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי אקסנט i25 או מאזדה 3 סדאן?
מאזדה 3 סדאן 2023 (165 כ"ס לעומת 100 כ"ס). מאזדה 3 חזקה יותר, עם 165 כ"ס לעומת 100 כ"ס באקסנט. בפועל היא צפויה להרגיש זריזה ונינוחה יותר תחת עומס, בעוד שבאקסנט הביצועים בינוניים כשהרכב עמוס.
איזה רכב נגנב פחות, יונדאי אקסנט i25 או מאזדה 3 סדאן?
יונדאי אקסנט i25 2023 (5.2 ל-1,000 רכבים לעומת 15.7 ל-1,000 רכבים). האקסנט בסיכון גניבה נמוך יותר: 5.2 ל-1,000 רכבים לעומת 15.7 ל-1,000 במאזדה 3. אם שקט נפשי בנושא גניבות חשוב לכם, זה יתרון לאקסנט.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי אקסנט i25 או מאזדה 3 סדאן?
מאזדה 3 סדאן 2023 (18 ימים לעומת 24 ימים). מאזדה 3 נמכרת מהר יותר, בממוצע 18 ימים לעומת 24 ימים לאקסנט. הפער עשוי להקל עליכם למכור אותה כשתרצו להחליף רכב.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי אקסנט i25 או מאזדה 3 סדאן?
מאזדה 3 סדאן 2023 (7 יתרונות לעומת 6 יתרונות). מאזדה 3 מובילה במוניטין ובשביעות רצון, עם 7 יתרונות לעומת 6 באקסנט. לצד הנתון, ביקורות על המאזדה מציינות איכות חומרים, אבזור ותחושת נהיגה מוצלחים.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי אקסנט i25 או מאזדה 3 סדאן?
יונדאי אקסנט i25 2023 (2,452 על הכביש לעומת 1,593 על הכביש). האקסנט נפוצה יותר בכביש, עם 2,452 כלי רכב לעומת 1,593 מאזדות 3. נפוצות עשויה להקל על מציאת היכרות עם הדגם, אך אינה מעידה לבדה על מצב רכב מסוים.
באיזה רכב יותר מערכות נוחות וטכנולוגיה, יונדאי אקסנט i25 או מאזדה 3 סדאן?
מאזדה 3 סדאן 2023 (6 מערכות לעומת 4 מערכות). מאזדה 3 מציעה 6 מערכות לעומת 4 באקסנט. היא גם מתוארת כמאובזרת ואיכותית יותר, בעוד שהאקסנט בסיסית יותר והנוחות ובידוד הרעשים בה בינוניים.
יונדאי אקסנט i25 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
מאזדה 3 סדאן בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות