מאזדה 2 או סקודה פאביה? השוואה מלאה 2023
ההמלצה שלנו
המאזדה 2 היא הבחירה המתאימה יותר למי שמעדיפים מחיר קנייה נמוך, שמירת ערך טובה, פחות ריקולים ומכירה מהירה. הפאביה עדיפה אם חשובים לכם יותר מרווח מאחור, תא מטען שימושי, מנוע חזק יותר ועלויות שוטפות נמוכות יותר לפי ההשוואה. לפני רכישת פאביה, בדקו היטב את פעולת תיבת ה-DSG בפקקים, בחניה וביציאה מהמקום; במאזדה בדקו את היסטוריית השימוש, במיוחד אם מדובר ברכב מציי רכב. בשתי המכוניות בדיקה מקצועית והיסטוריית טיפולים מסודרת חשובות יותר מהתרשמות כללית מהדגם.
מחיר רכישה: מאזדה 2 2023
- מאזדה 2 2023: ₪79,907
- סקודה פאביה 2023: ₪98,000
המאזדה 2 מובילה במחיר רכישה של ₪79,907 לעומת ₪98,000 לפאביה, פער משמעותי למי שרוצים להוציא פחות בקנייה.
שמירת ערך: מאזדה 2 2023
- מאזדה 2 2023: 4.5% בשנה
- סקודה פאביה 2023: 6.7% בשנה
המאזדה 2 מובילה עם ירידת ערך שנתית של 4.5% לעומת 6.7% בפאביה, כך שהיא צפויה לשמור טוב יותר על ערכה.
עלויות אחזקה: סקודה פאביה 2023
- מאזדה 2 2023: דרגה 4 מתוך 5
- סקודה פאביה 2023: דרגה 3 מתוך 5
הפאביה מובילה בעדיפות עלויות האחזקה, ומופיעה בדרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 במאזדה 2. כדאי להביא בחשבון גם את אומדני הדלק: כ-5,833 ש״ח לפאביה לעומת כ-6,481 ש״ח למאזדה, לפי נסועה שנתית של 15,000 ק״מ.
אמינות: מאזדה 2 2023
- מאזדה 2 2023: 0 ריקולים
- סקודה פאביה 2023: 1 ריקולים
המאזדה 2 מובילה עם 0 ריקולים לעומת ריקול אחד בפאביה. אלה נתוני ריקולים ולא הוכחה לאמינות ארוכת טווח, ולכן חשוב לבדוק את הרכב המסוים ואת היסטוריית הטיפולים.
בטיחות: סקודה פאביה 2023
- מאזדה 2 2023: ציון בטיחות 1
- סקודה פאביה 2023: ציון בטיחות 1
הפאביה מובילה בעדיפות זו, אך שתי המכוניות מופיעות עם ציון בטיחות 1, כך שאין פער בערך הזה. בביקורות הפאביה מתוארת כבעלת אבזור בטיחות מקיף.
חיסכון ואיכות סביבה: סקודה פאביה 2023
- מאזדה 2 2023: קבוצת זיהום 12
- סקודה פאביה 2023: קבוצת זיהום 9
הפאביה מובילה בקבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 12 במאזדה 2. בפועל, נתוני המבחנים מצביעים על צריכת דלק של כ-13-14.4 ק״מ לליטר במנוע 1.0 ל׳ של הפאביה, לעומת כ-12-13.7 ק״מ לליטר במאזדה.
ביצועים: סקודה פאביה 2023
- מאזדה 2 2023: 116 כ"ס
- סקודה פאביה 2023: 150 כ"ס
הפאביה מובילה עם מנוע 150 כ״ס לעומת 116 כ״ס במאזדה 2, פער שמורגש במיוחד בגרסה החזקה. המאזדה מתוארת כזריזה ומהנה, אך הפאביה חזקה יותר.
מרחב ומשפחה: תיקו
- מאזדה 2 2023: 5 מושבים
- סקודה פאביה 2023: 5 מושבים
שתי המכוניות מציעות 5 מושבים, ולכן מספר המושבים אינו מבדיל ביניהן. בפועל, הפאביה מרווחת יותר מאחור ותא המטען שלה שימושי יותר, בעוד המאזדה צפופה מאחור ותא המטען שלה קטן.
סיכון גניבה: סקודה פאביה 2023
- מאזדה 2 2023: 2.5 ל-1,000 רכבים
- סקודה פאביה 2023: 2.2 ל-1,000 רכבים
הפאביה מובילה עם 2.2 גניבות לכל 1,000 רכבים לעומת 2.5 במאזדה 2. הפער קטן, אך הנתון מצביע על סיכון נמוך יותר לפאביה.
מהירות מכירה: מאזדה 2 2023
- מאזדה 2 2023: 22 ימים
- סקודה פאביה 2023: 25 ימים
המאזדה 2 מובילה בזמן מכירה של 22 ימים לעומת 25 ימים לפאביה. מדובר בפער של שלושה ימים, כך ששתיהן נמכרות במהירות דומה.
מוניטין ושביעות רצון: סקודה פאביה 2023
- מאזדה 2 2023: 6 יתרונות
- סקודה פאביה 2023: 7 יתרונות
הפאביה מובילה עם 7 יתרונות לעומת 6 במאזדה 2. זהו יתרון קטן במספר היתרונות, ולא בהכרח הבדל שיכריע עבור כל קונה.
פופולריות בכביש: מאזדה 2 2023
- מאזדה 2 2023: 4,970 על הכביש
- סקודה פאביה 2023: 896 על הכביש
המאזדה 2 נפוצה יותר, עם 4,970 מכוניות על הכביש לעומת 896 פאביה. תפוצה רחבה עשויה להקל על השוואת מחירים ומציאת מידע על הדגם.
טכנולוגיה ונוחות: תיקו
- מאזדה 2 2023: 5 מערכות
- סקודה פאביה 2023: 5 מערכות
שתי המכוניות מציעות 5 מערכות, ולכן אין ביניהן פער במספר המערכות. במאזדה האבזור מתואר כשימושי, ובפאביה מצוינים גם פתחי מיזוג מאחור; תפעול המולטימדיה ובקרת האקלים בפאביה עלול להיות מסורבל.
למי מתאים כל רכב
- מאזדה 2 2023: מאזדה 2 מתאימה למי שמחפשים סופרמיני זולה יחסית לקנייה, זריזה ונוחה לתמרון בעיר, ומוכנים להתפשר על מרווח מאחור ותא מטען קטן.
- סקודה פאביה 2023: סקודה פאביה מתאימה למי שצריכים יותר מקום לנוסעים ולמטען, רוצים מנוע חזק יותר ומוכנים לבדוק בקפידה את פעולת תיבת ההילוכים ואת מצב הרכב.
שאלות נפוצות
מה עדיף, מאזדה 2 או סקודה פאביה?
המאזדה 2 היא הבחירה המתאימה יותר למי שמעדיפים מחיר קנייה נמוך, שמירת ערך טובה, פחות ריקולים ומכירה מהירה. הפאביה עדיפה אם חשובים לכם יותר מרווח מאחור, תא מטען שימושי, מנוע חזק יותר ועלויות שוטפות נמוכות יותר לפי ההשוואה. לפני רכישת פאביה, בדקו היטב את פעולת תיבת ה-DSG בפקקים, בחניה וביציאה מהמקום; במאזדה בדקו את היסטוריית השימוש, במיוחד אם מדובר ברכב מציי רכב. בשתי המכוניות בדיקה מקצועית והיסטוריית טיפולים מסודרת חשובות יותר מהתרשמות כללית מהדגם.
איזה רכב זול יותר, מאזדה 2 או סקודה פאביה?
מאזדה 2 2023 (₪79,907 לעומת ₪98,000). המאזדה 2 מובילה במחיר רכישה של ₪79,907 לעומת ₪98,000 לפאביה, פער משמעותי למי שרוצים להוציא פחות בקנייה.
איזה רכב שומר ערך טוב יותר, מאזדה 2 או סקודה פאביה?
מאזדה 2 2023 (4.5% בשנה לעומת 6.7% בשנה). המאזדה 2 מובילה עם ירידת ערך שנתית של 4.5% לעומת 6.7% בפאביה, כך שהיא צפויה לשמור טוב יותר על ערכה.
איזה רכב זול יותר לאחזקה, מאזדה 2 או סקודה פאביה?
סקודה פאביה 2023 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5). הפאביה מובילה בעדיפות עלויות האחזקה, ומופיעה בדרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 4 מתוך 5 במאזדה 2. כדאי להביא בחשבון גם את אומדני הדלק: כ-5,833 ש״ח לפאביה לעומת כ-6,481 ש״ח למאזדה, לפי נסועה שנתית של 15,000 ק״מ.
איזה רכב אמין יותר, מאזדה 2 או סקודה פאביה?
מאזדה 2 2023 (0 ריקולים לעומת 1 ריקולים). המאזדה 2 מובילה עם 0 ריקולים לעומת ריקול אחד בפאביה. אלה נתוני ריקולים ולא הוכחה לאמינות ארוכת טווח, ולכן חשוב לבדוק את הרכב המסוים ואת היסטוריית הטיפולים.
איזה רכב בטיחותי יותר, מאזדה 2 או סקודה פאביה?
סקודה פאביה 2023 (ציון בטיחות 1 לעומת ציון בטיחות 1). הפאביה מובילה בעדיפות זו, אך שתי המכוניות מופיעות עם ציון בטיחות 1, כך שאין פער בערך הזה. בביקורות הפאביה מתוארת כבעלת אבזור בטיחות מקיף.
איזה רכב חסכוני יותר, מאזדה 2 או סקודה פאביה?
סקודה פאביה 2023 (קבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 12). הפאביה מובילה בקבוצת זיהום 9 לעומת קבוצת זיהום 12 במאזדה 2. בפועל, נתוני המבחנים מצביעים על צריכת דלק של כ-13-14.4 ק״מ לליטר במנוע 1.0 ל׳ של הפאביה, לעומת כ-12-13.7 ק״מ לליטר במאזדה.
לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, מאזדה 2 או סקודה פאביה?
סקודה פאביה 2023 (150 כ"ס לעומת 116 כ"ס). הפאביה מובילה עם מנוע 150 כ״ס לעומת 116 כ״ס במאזדה 2, פער שמורגש במיוחד בגרסה החזקה. המאזדה מתוארת כזריזה ומהנה, אך הפאביה חזקה יותר.
איזה רכב נגנב פחות, מאזדה 2 או סקודה פאביה?
סקודה פאביה 2023 (2.2 ל-1,000 רכבים לעומת 2.5 ל-1,000 רכבים). הפאביה מובילה עם 2.2 גניבות לכל 1,000 רכבים לעומת 2.5 במאזדה 2. הפער קטן, אך הנתון מצביע על סיכון נמוך יותר לפאביה.
איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, מאזדה 2 או סקודה פאביה?
מאזדה 2 2023 (22 ימים לעומת 25 ימים). המאזדה 2 מובילה בזמן מכירה של 22 ימים לעומת 25 ימים לפאביה. מדובר בפער של שלושה ימים, כך ששתיהן נמכרות במהירות דומה.
לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, מאזדה 2 או סקודה פאביה?
סקודה פאביה 2023 (7 יתרונות לעומת 6 יתרונות). הפאביה מובילה עם 7 יתרונות לעומת 6 במאזדה 2. זהו יתרון קטן במספר היתרונות, ולא בהכרח הבדל שיכריע עבור כל קונה.
איזה רכב נפוץ יותר בכביש, מאזדה 2 או סקודה פאביה?
מאזדה 2 2023 (4,970 על הכביש לעומת 896 על הכביש). המאזדה 2 נפוצה יותר, עם 4,970 מכוניות על הכביש לעומת 896 פאביה. תפוצה רחבה עשויה להקל על השוואת מחירים ומציאת מידע על הדגם.
מאזדה 2 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות
סקודה פאביה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות