ב.מ.וו X5 או מרצדס-בנץ GLE? השוואה מלאה 2026

ההמלצה שלנו

אין כאן מנצח כולל: ה-X5 מתאים יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, דרגת אחזקה טובה יותר וקבוצת זיהום נמוכה יותר. ה-GLE עדיף אם אתם מעדיפים שמירת ערך, ציון בטיחות גבוה יותר, יותר כוח, סיכון גניבה נמוך יותר ומכירה מהירה יותר. אם אתם זקוקים לשבעה מושבים, ה-GLE מציע אפשרות כזו, אך השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים; ה-X5 ההיברידי מתואר כחמישה מושבים. בכל אחד מהם, בדקו היטב היסטוריית טיפולים ומערכות הנעה ומתלים לפני קנייה, והביאו בחשבון את עלויות התחזוקה והחלפים של רכבי יוקרה.

מחיר רכישה: ב.מ.וו X5 2026

  • ב.מ.וו X5 2026: ₪599,000
  • מרצדס-בנץ GLE 2026: ₪675,000

ב.מ.וו X5 מוביל במחיר רכישה של ₪599,000 לעומת ₪675,000 למרצדס GLE, פער של ₪76,000. זהו יתרון משמעותי אם חשוב לכם להקטין את ההוצאה הראשונית.

שמירת ערך: מרצדס-בנץ GLE 2026

  • ב.מ.וו X5 2026: 15.8% בשנה
  • מרצדס-בנץ GLE 2026: 15.0% בשנה

מרצדס GLE מוביל בשמירת ערך, עם ירידה של 15.0% בשנה לעומת 15.8% ב-X5. הפער קטן, אך הוא מצביע על יתרון למרצדס בשמירה על ערך הרכב.

עלויות אחזקה: ב.מ.וו X5 2026

  • ב.מ.וו X5 2026: דרגה 1 מתוך 5
  • מרצדס-בנץ GLE 2026: דרגה 5 מתוך 5

ה-X5 מדורג בדרגת אחזקה 1 מתוך 5, לעומת דרגה 5 מתוך 5 ל-GLE. זהו פער גדול לטובת ה-X5, אך בביקורות מצוינות גם עלויות חלפים ותחזוקה גבוהות עבורו.

אמינות: תיקו

  • ב.מ.וו X5 2026: 0 ריקולים
  • מרצדס-בנץ GLE 2026: 0 ריקולים

שני הדגמים מובילים יחד, ולשניהם 0 ריקולים. זה נתון חיובי, אך הוא לא מחליף בדיקה של הרכב המסוים והיסטוריית הטיפולים שלו.

בטיחות: מרצדס-בנץ GLE 2026

  • ב.מ.וו X5 2026: ציון בטיחות 5
  • מרצדס-בנץ GLE 2026: ציון בטיחות 7

מרצדס GLE מוביל עם ציון בטיחות 7 לעומת 5 ב-X5. אם בטיחות היא שיקול מרכזי, הפער תומך בבחירה ב-GLE.

חיסכון ואיכות סביבה: ב.מ.וו X5 2026

  • ב.מ.וו X5 2026: קבוצת זיהום 2
  • מרצדס-בנץ GLE 2026: קבוצת זיהום 15

ה-X5 מוביל בקבוצת זיהום 2, לעומת קבוצת זיהום 15 ב-GLE. זהו יתרון ברור ל-X5 במדד הזיהום, אך אינו אומר לבדו מה תהיה עלות הדלק בפועל.

ביצועים: מרצדס-בנץ GLE 2026

  • ב.מ.וו X5 2026: 308 כ"ס
  • מרצדס-בנץ GLE 2026: 375 כ"ס

מרצדס GLE מוביל עם 375 כ"ס לעומת 308 כ"ס ב-X5. הפער נותן ל-GLE יתרון בהספק, אך גם ה-X5 מתואר בביקורות כחזק ודינמי.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • ב.מ.וו X5 2026: 5 מושבים
  • מרצדס-בנץ GLE 2026: 5 מושבים

שני הדגמים מובילים יחד ומציעים 5 מושבים. ה-GLE מוצע גם כאפשרות לשבעה מושבים, אך לפי הביקורות השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים.

סיכון גניבה: מרצדס-בנץ GLE 2026

  • ב.מ.וו X5 2026: 3.9 ל-1,000 רכבים
  • מרצדס-בנץ GLE 2026: 1.6 ל-1,000 רכבים

מרצדס GLE מוביל עם 1.6 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 3.9 ל-X5. שיעור נמוך יותר הוא יתרון למי שחוששים מסיכון גניבה.

מהירות מכירה: מרצדס-בנץ GLE 2026

  • ב.מ.וו X5 2026: 38 ימים
  • מרצדס-בנץ GLE 2026: 32 ימים

מרצדס GLE נמכר מהר יותר, בתוך 32 ימים לעומת 38 ימים ל-X5. מדובר בפער של שישה ימים לטובת ה-GLE לפי מדד זה.

מוניטין ושביעות רצון: תיקו

  • ב.מ.וו X5 2026: 6 יתרונות
  • מרצדס-בנץ GLE 2026: 8 יתרונות

שני הדגמים מובילים יחד; ל-GLE מופיעים 8 יתרונות ול-X5 6. לכן שניהם זוכים להערכה חיובית, עם יתרון מספרי ל-GLE בספירת היתרונות.

פופולריות בכביש: מרצדס-בנץ GLE 2026

  • ב.מ.וו X5 2026: 243 על הכביש
  • מרצדס-בנץ GLE 2026: 587 על הכביש

מרצדס GLE נפוץ יותר, עם 587 רכבים על הכביש לעומת 243 ל-X5. נוכחות גדולה יותר עשויה להתאים למי שמעדיפים דגם שכיח יותר.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • ב.מ.וו X5 2026: 6 מערכות
  • מרצדס-בנץ GLE 2026: 6 מערכות

שני הדגמים מובילים יחד, ולכל אחד 6 מערכות. לפי הביקורות, ה-X5 מציע נוחות ותא נוסעים מהודר, בעוד שב-GLE נוחות הנסיעה אינה תמיד אחידה.

למי מתאים כל רכב

  • ב.מ.וו X5 2026: ב.מ.וו X5 מתאים למי שמחפשים רכב יוקרה חזק ונוח, ומעדיפים מחיר רכישה נמוך יותר, דרגת אחזקה טובה יותר וקבוצת זיהום נמוכה יותר.
  • מרצדס-בנץ GLE 2026: מרצדס-בנץ GLE מתאים למי שמעדיפים יותר כוח, ציון בטיחות גבוה יותר, שמירת ערך טובה יותר ואפשרות לשבעה מושבים.

שאלות נפוצות

מה עדיף, ב.מ.וו X5 או מרצדס-בנץ GLE?

אין כאן מנצח כולל: ה-X5 מתאים יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, דרגת אחזקה טובה יותר וקבוצת זיהום נמוכה יותר. ה-GLE עדיף אם אתם מעדיפים שמירת ערך, ציון בטיחות גבוה יותר, יותר כוח, סיכון גניבה נמוך יותר ומכירה מהירה יותר. אם אתם זקוקים לשבעה מושבים, ה-GLE מציע אפשרות כזו, אך השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים; ה-X5 ההיברידי מתואר כחמישה מושבים. בכל אחד מהם, בדקו היטב היסטוריית טיפולים ומערכות הנעה ומתלים לפני קנייה, והביאו בחשבון את עלויות התחזוקה והחלפים של רכבי יוקרה.

איזה רכב זול יותר, ב.מ.וו X5 או מרצדס-בנץ GLE?

ב.מ.וו X5 2026 (₪599,000 לעומת ₪675,000). ב.מ.וו X5 מוביל במחיר רכישה של ₪599,000 לעומת ₪675,000 למרצדס GLE, פער של ₪76,000. זהו יתרון משמעותי אם חשוב לכם להקטין את ההוצאה הראשונית.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, ב.מ.וו X5 או מרצדס-בנץ GLE?

מרצדס-בנץ GLE 2026 (15.0% בשנה לעומת 15.8% בשנה). מרצדס GLE מוביל בשמירת ערך, עם ירידה של 15.0% בשנה לעומת 15.8% ב-X5. הפער קטן, אך הוא מצביע על יתרון למרצדס בשמירה על ערך הרכב.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, ב.מ.וו X5 או מרצדס-בנץ GLE?

ב.מ.וו X5 2026 (דרגה 1 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). ה-X5 מדורג בדרגת אחזקה 1 מתוך 5, לעומת דרגה 5 מתוך 5 ל-GLE. זהו פער גדול לטובת ה-X5, אך בביקורות מצוינות גם עלויות חלפים ותחזוקה גבוהות עבורו.

איזה רכב בטיחותי יותר, ב.מ.וו X5 או מרצדס-בנץ GLE?

מרצדס-בנץ GLE 2026 (ציון בטיחות 7 לעומת ציון בטיחות 5). מרצדס GLE מוביל עם ציון בטיחות 7 לעומת 5 ב-X5. אם בטיחות היא שיקול מרכזי, הפער תומך בבחירה ב-GLE.

איזה רכב חסכוני יותר, ב.מ.וו X5 או מרצדס-בנץ GLE?

ב.מ.וו X5 2026 (קבוצת זיהום 2 לעומת קבוצת זיהום 15). ה-X5 מוביל בקבוצת זיהום 2, לעומת קבוצת זיהום 15 ב-GLE. זהו יתרון ברור ל-X5 במדד הזיהום, אך אינו אומר לבדו מה תהיה עלות הדלק בפועל.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, ב.מ.וו X5 או מרצדס-בנץ GLE?

מרצדס-בנץ GLE 2026 (375 כ"ס לעומת 308 כ"ס). מרצדס GLE מוביל עם 375 כ"ס לעומת 308 כ"ס ב-X5. הפער נותן ל-GLE יתרון בהספק, אך גם ה-X5 מתואר בביקורות כחזק ודינמי.

איזה רכב נגנב פחות, ב.מ.וו X5 או מרצדס-בנץ GLE?

מרצדס-בנץ GLE 2026 (1.6 ל-1,000 רכבים לעומת 3.9 ל-1,000 רכבים). מרצדס GLE מוביל עם 1.6 גניבות לכל 1,000 רכבים, לעומת 3.9 ל-X5. שיעור נמוך יותר הוא יתרון למי שחוששים מסיכון גניבה.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, ב.מ.וו X5 או מרצדס-בנץ GLE?

מרצדס-בנץ GLE 2026 (32 ימים לעומת 38 ימים). מרצדס GLE נמכר מהר יותר, בתוך 32 ימים לעומת 38 ימים ל-X5. מדובר בפער של שישה ימים לטובת ה-GLE לפי מדד זה.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, ב.מ.וו X5 או מרצדס-בנץ GLE?

מרצדס-בנץ GLE 2026 (587 על הכביש לעומת 243 על הכביש). מרצדס GLE נפוץ יותר, עם 587 רכבים על הכביש לעומת 243 ל-X5. נוכחות גדולה יותר עשויה להתאים למי שמעדיפים דגם שכיח יותר.

ב.מ.וו X5 בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

מרצדס-בנץ GLE בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם