יונדאי סונטה או טויוטה קאמרי? השוואה מלאה 2023

ההמלצה שלנו

הסונטה מתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, בטיחות, ביצועים ואמינות לפי מדד הריקולים, וגם מרחב ואבזור עשיר. הקאמרי עדיפה אם אתם שמים דגש על עלויות אחזקה, חיסכון, סיכון גניבה נמוך יותר ומכירה מהירה בעתיד. חוות הדעת על הקאמרי מציינות צריכת דלק טובה ומוניטין אמינות חזק, אך גם רעשי כביש ונוחות פחות מרוסנת; בסונטה כדאי לבדוק היטב את היסטוריית הטיפולים, במיוחד אם מדובר בגרסה היברידית. לפני החלטה, בדקו את שתי המכוניות בפועל והשוו את מצב המערכות, הטיפולים והנוחות עבורכם.

מחיר רכישה: יונדאי סונטה 2023

  • יונדאי סונטה 2023: ₪129,500
  • טויוטה קאמרי 2023: ₪134,000

היונדאי סונטה זולה יותר לרכישה: ₪129,500 לעומת ₪134,000 בקאמרי. הפער הוא ₪4,500 לטובת הסונטה.

שמירת ערך: יונדאי סונטה 2023

  • יונדאי סונטה 2023: 14.0% בשנה
  • טויוטה קאמרי 2023: 14.3% בשנה

הסונטה מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 14.0% לעומת 14.3% בקאמרי. מדובר בפער קטן, כך ששמירת הערך צפויה להיות דומה למדי.

עלויות אחזקה: טויוטה קאמרי 2023

  • יונדאי סונטה 2023: דרגה 5 מתוך 5
  • טויוטה קאמרי 2023: דרגה 2 מתוך 5

הקאמרי מובילה בעלויות האחזקה, בדרגה 2 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בסונטה. הפער מצביע על יתרון משמעותי לקאמרי בהוצאות השוטפות.

אמינות: יונדאי סונטה 2023

  • יונדאי סונטה 2023: 0 ריקולים
  • טויוטה קאמרי 2023: 2 ריקולים

הסונטה מובילה במדד האמינות עם 0 ריקולים, לעומת 2 בקאמרי. ריקולים אינם תמונה מלאה של אמינות, ולכן חשוב לבדוק את היסטוריית הטיפולים והמצב של הרכב המסוים.

בטיחות: יונדאי סונטה 2023

  • יונדאי סונטה 2023: ציון בטיחות 6.5
  • טויוטה קאמרי 2023: ציון בטיחות 2

הסונטה מובילה בציון הבטיחות: 6.5 לעומת 2 בקאמרי. זהו פער ניכר במדד, אך כדאי לבדוק גם את מערכות הבטיחות ואת תקינותן ברכב עצמו.

חיסכון ואיכות סביבה: טויוטה קאמרי 2023

  • יונדאי סונטה 2023: קבוצת זיהום 15
  • טויוטה קאמרי 2023: קבוצת זיהום 4

הקאמרי מובילה בחיסכון ובאיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 4 לעומת קבוצת זיהום 15 בסונטה. הפער בקבוצות הזיהום משמעותי לטובת הקאמרי.

ביצועים: יונדאי סונטה 2023

  • יונדאי סונטה 2023: 180 כ"ס
  • טויוטה קאמרי 2023: 176 כ"ס

הסונטה מובילה בביצועים עם 180 כ״ס לעומת 176 כ״ס בקאמרי. ההפרש קטן, ולכן שתיהן מציעות ביצועים דומים על הנייר.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • יונדאי סונטה 2023: 5 מושבים
  • טויוטה קאמרי 2023: 5 מושבים

שתי המכוניות מציעות חמישה מושבים ומתאימות לשימוש משפחתי. כדאי לבדוק בפועל את מרווח הרגליים מאחור, שכן התרשמויות לגבי מרווח הקאמרי אינן אחידות.

סיכון גניבה: טויוטה קאמרי 2023

  • יונדאי סונטה 2023: 31.2 ל-1,000 רכבים
  • טויוטה קאמרי 2023: 6.3 ל-1,000 רכבים

הקאמרי מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 6.3 ל-1,000 רכבים לעומת 31.2 בסונטה. הפער משמעותי, ומחזק את יתרון הקאמרי למי שחשוב לו לצמצם חשיפה לגניבה.

מהירות מכירה: טויוטה קאמרי 2023

  • יונדאי סונטה 2023: 40 ימים
  • טויוטה קאמרי 2023: 29 ימים

הקאמרי נמכרת מהר יותר, בתוך 29 ימים לעומת 40 ימים לסונטה. הפער עשוי להקל עליכם למכור את הקאמרי בהמשך.

מוניטין ושביעות רצון: יונדאי סונטה 2023

  • יונדאי סונטה 2023: 6 יתרונות
  • טויוטה קאמרי 2023: 7 יתרונות

הסונטה מובילה בעדיפות זו, אך הערכים שמוצגים קרובים ואף אינם מצביעים על יתרון ברור: 6 יתרונות לסונטה לעומת 7 לקאמרי. כדאי להביא בחשבון גם את ההתרשמות מנסיעת מבחן ואת מצב הרכב הספציפי.

פופולריות בכביש: יונדאי סונטה 2023

  • יונדאי סונטה 2023: 830 על הכביש
  • טויוטה קאמרי 2023: 465 על הכביש

הסונטה נפוצה יותר בכביש, עם 830 רכבים לעומת 465 קאמרי. זה מעיד על נוכחות גדולה יותר, אך לבדו אינו מבטיח מחיר מכירה או זמינות חלקים.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • יונדאי סונטה 2023: 6 מערכות
  • טויוטה קאמרי 2023: 6 מערכות

לשתיהן 6 מערכות בעדיפות זו, ולכן אין ביניהן יתרון במספר המערכות. בבדיקה כדאי להתרשם מהנוחות, מהמולטימדיה ומפעולת המערכות בפועל.

למי מתאים כל רכב

  • יונדאי סונטה 2023: יונדאי סונטה 2023 מתאימה למי שמחפש סדאן מנהלים מרווחת ומאובזרת, במחיר רכישה נמוך יותר, ומעדיף את יתרונותיה בבטיחות ובביצועים.
  • טויוטה קאמרי 2023: טויוטה קאמרי 2023 מתאימה למי שמעדיף חיסכון, עלויות אחזקה נמוכות יותר, סיכון גניבה נמוך יותר ואפשרות למכירה מהירה.

שאלות נפוצות

מה עדיף, יונדאי סונטה או טויוטה קאמרי?

הסונטה מתאימה יותר אם חשובים לכם מחיר רכישה נמוך יותר, בטיחות, ביצועים ואמינות לפי מדד הריקולים, וגם מרחב ואבזור עשיר. הקאמרי עדיפה אם אתם שמים דגש על עלויות אחזקה, חיסכון, סיכון גניבה נמוך יותר ומכירה מהירה בעתיד. חוות הדעת על הקאמרי מציינות צריכת דלק טובה ומוניטין אמינות חזק, אך גם רעשי כביש ונוחות פחות מרוסנת; בסונטה כדאי לבדוק היטב את היסטוריית הטיפולים, במיוחד אם מדובר בגרסה היברידית. לפני החלטה, בדקו את שתי המכוניות בפועל והשוו את מצב המערכות, הטיפולים והנוחות עבורכם.

איזה רכב זול יותר, יונדאי סונטה או טויוטה קאמרי?

יונדאי סונטה 2023 (₪129,500 לעומת ₪134,000). היונדאי סונטה זולה יותר לרכישה: ₪129,500 לעומת ₪134,000 בקאמרי. הפער הוא ₪4,500 לטובת הסונטה.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי סונטה או טויוטה קאמרי?

יונדאי סונטה 2023 (14.0% בשנה לעומת 14.3% בשנה). הסונטה מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 14.0% לעומת 14.3% בקאמרי. מדובר בפער קטן, כך ששמירת הערך צפויה להיות דומה למדי.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי סונטה או טויוטה קאמרי?

טויוטה קאמרי 2023 (דרגה 2 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הקאמרי מובילה בעלויות האחזקה, בדרגה 2 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בסונטה. הפער מצביע על יתרון משמעותי לקאמרי בהוצאות השוטפות.

איזה רכב אמין יותר, יונדאי סונטה או טויוטה קאמרי?

יונדאי סונטה 2023 (0 ריקולים לעומת 2 ריקולים). הסונטה מובילה במדד האמינות עם 0 ריקולים, לעומת 2 בקאמרי. ריקולים אינם תמונה מלאה של אמינות, ולכן חשוב לבדוק את היסטוריית הטיפולים והמצב של הרכב המסוים.

איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי סונטה או טויוטה קאמרי?

יונדאי סונטה 2023 (ציון בטיחות 6.5 לעומת ציון בטיחות 2). הסונטה מובילה בציון הבטיחות: 6.5 לעומת 2 בקאמרי. זהו פער ניכר במדד, אך כדאי לבדוק גם את מערכות הבטיחות ואת תקינותן ברכב עצמו.

איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי סונטה או טויוטה קאמרי?

טויוטה קאמרי 2023 (קבוצת זיהום 4 לעומת קבוצת זיהום 15). הקאמרי מובילה בחיסכון ובאיכות הסביבה, עם קבוצת זיהום 4 לעומת קבוצת זיהום 15 בסונטה. הפער בקבוצות הזיהום משמעותי לטובת הקאמרי.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי סונטה או טויוטה קאמרי?

יונדאי סונטה 2023 (180 כ"ס לעומת 176 כ"ס). הסונטה מובילה בביצועים עם 180 כ״ס לעומת 176 כ״ס בקאמרי. ההפרש קטן, ולכן שתיהן מציעות ביצועים דומים על הנייר.

איזה רכב נגנב פחות, יונדאי סונטה או טויוטה קאמרי?

טויוטה קאמרי 2023 (6.3 ל-1,000 רכבים לעומת 31.2 ל-1,000 רכבים). הקאמרי מובילה בסיכון גניבה נמוך יותר: 6.3 ל-1,000 רכבים לעומת 31.2 בסונטה. הפער משמעותי, ומחזק את יתרון הקאמרי למי שחשוב לו לצמצם חשיפה לגניבה.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי סונטה או טויוטה קאמרי?

טויוטה קאמרי 2023 (29 ימים לעומת 40 ימים). הקאמרי נמכרת מהר יותר, בתוך 29 ימים לעומת 40 ימים לסונטה. הפער עשוי להקל עליכם למכור את הקאמרי בהמשך.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי סונטה או טויוטה קאמרי?

יונדאי סונטה 2023 (6 יתרונות לעומת 7 יתרונות). הסונטה מובילה בעדיפות זו, אך הערכים שמוצגים קרובים ואף אינם מצביעים על יתרון ברור: 6 יתרונות לסונטה לעומת 7 לקאמרי. כדאי להביא בחשבון גם את ההתרשמות מנסיעת מבחן ואת מצב הרכב הספציפי.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי סונטה או טויוטה קאמרי?

יונדאי סונטה 2023 (830 על הכביש לעומת 465 על הכביש). הסונטה נפוצה יותר בכביש, עם 830 רכבים לעומת 465 קאמרי. זה מעיד על נוכחות גדולה יותר, אך לבדו אינו מבטיח מחיר מכירה או זמינות חלקים.

יונדאי סונטה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

טויוטה קאמרי בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם