יונדאי סנטה פה או קיה סורנטו? השוואה מלאה 2023

ההמלצה שלנו

היונדאי סנטה פה מתאימה יותר אם חשובים לכם ביצועים, נתוני ריקולים, מדד הזיהום ועלויות האחזקה, והיא הבחירה הכוללת המאוזנת יותר. הקיה סורנטו עדיפה אם אתם רוצים לשלם פחות בקנייה, לשמור טוב יותר על הערך וליהנות מציון בטיחות מעט גבוה יותר וממכירה מהירה יותר. בשני הדגמים השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים ותא המטען מצומצם כשכל שבעת המושבים בשימוש. לפני קנייה בדקו את גרסת המנוע, היסטוריית הטיפולים ואת פעולת המולטימדיה והגיר.

מחיר רכישה: קיה סורנטו 2023

  • יונדאי סנטה פה 2023: ₪175,000
  • קיה סורנטו 2023: ₪164,900

הקיה סורנטו זולה יותר לרכישה: ₪164,900 לעומת ₪175,000 לסנטה פה. הפער הוא ₪10,100, כך שהסורנטו משאירה יותר מהתקציב לרכישה ולהוצאות נלוות.

שמירת ערך: קיה סורנטו 2023

  • יונדאי סנטה פה 2023: 15.7% בשנה
  • קיה סורנטו 2023: 1.8% בשנה

הסורנטו מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 1.8% לעומת 15.7% בסנטה פה. זהו פער משמעותי שעשוי להשפיע על שווי הרכב כשתמכרו אותו.

עלויות אחזקה: יונדאי סנטה פה 2023

  • יונדאי סנטה פה 2023: דרגה 3 מתוך 5
  • קיה סורנטו 2023: דרגה 5 מתוך 5

הסנטה פה מובילה בעלויות האחזקה, עם דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בסורנטו. אם הוצאות התחזוקה חשובות לכם, הנתון הזה נוטה לטובת היונדאי.

אמינות: יונדאי סנטה פה 2023

  • יונדאי סנטה פה 2023: 0 ריקולים
  • קיה סורנטו 2023: 2 ריקולים

לסנטה פה 0 ריקולים לעומת 2 בסורנטו. זהו יתרון בנתון הריקולים, אך בבדיקה של רכב משומש חשוב לבדוק גם היסטוריית טיפולים ותקלות בפועל.

בטיחות: קיה סורנטו 2023

  • יונדאי סנטה פה 2023: ציון בטיחות 5.25
  • קיה סורנטו 2023: ציון בטיחות 5.5

הסורנטו מובילה בציון הבטיחות, 5.5 לעומת 5.25 בסנטה פה. הפער קטן, ושני הרכבים מציעים מערכות בטיחות רבות.

חיסכון ואיכות סביבה: יונדאי סנטה פה 2023

  • יונדאי סנטה פה 2023: קבוצת זיהום 8
  • קיה סורנטו 2023: קבוצת זיהום 15

הסנטה פה מובילה במדד זה עם קבוצת זיהום 8, לעומת קבוצת זיהום 15 בסורנטו. הפער מצביע על יתרון ליונדאי במדד הזיהום.

ביצועים: יונדאי סנטה פה 2023

  • יונדאי סנטה פה 2023: 226 כ"ס
  • קיה סורנטו 2023: 186 כ"ס

הסנטה פה מובילה בהספק, עם 226 כ״ס לעומת 186 כ״ס בסורנטו. ההפרש של 40 כ״ס עשוי להיות מורגש כשאתם מאיצים או נוסעים בעומס.

מרחב ומשפחה: תיקו

  • יונדאי סנטה פה 2023: 7 מושבים
  • קיה סורנטו 2023: 7 מושבים

לשני הרכבים 7 מושבים, ולכן אין יתרון במספר המושבים. בפועל, השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים ותא המטען קטן כשכל המושבים בשימוש.

סיכון גניבה: יונדאי סנטה פה 2023

  • יונדאי סנטה פה 2023: 37.6 ל-1,000 רכבים
  • קיה סורנטו 2023: 41.8 ל-1,000 רכבים

הסנטה פה מובילה בסיכון הגניבה, עם 37.6 לעומת 41.8 לכל 1,000 רכבים. זהו יתרון מתון ליונדאי במדד הזה.

מהירות מכירה: קיה סורנטו 2023

  • יונדאי סנטה פה 2023: 37 ימים
  • קיה סורנטו 2023: 33 ימים

הסורנטו נמכרת מהר יותר, בממוצע 33 ימים לעומת 37 ימים לסנטה פה. מדובר בפער של ארבעה ימים, יתרון קטן אך שימושי כשתרצו למכור.

מוניטין ושביעות רצון: יונדאי סנטה פה 2023

  • יונדאי סנטה פה 2023: 6 יתרונות
  • קיה סורנטו 2023: 6 יתרונות

הסנטה פה מובילה בעדיפות זו, אך לשני הרכבים מצוינים 6 יתרונות. לכן אין כאן פער בכמות היתרונות שממחיש את היתרון בפועל.

פופולריות בכביש: קיה סורנטו 2023

  • יונדאי סנטה פה 2023: 362 על הכביש
  • קיה סורנטו 2023: 1,155 על הכביש

הסורנטו נפוצה יותר בכביש, עם 1,155 רכבים לעומת 362 סנטה פה. הפער עשוי להעיד על היצע גדול יותר של דגמים דומים בשוק.

טכנולוגיה ונוחות: תיקו

  • יונדאי סנטה פה 2023: 6 מערכות
  • קיה סורנטו 2023: 6 מערכות

שני הרכבים מציעים 6 מערכות, ולכן אין פער בכמות המערכות במדד הזה.

למי מתאים כל רכב

  • יונדאי סנטה פה 2023: יונדאי סנטה פה מתאימה לכם אם אתם מחפשים SUV משפחתי חזק ומאובזר, ומעדיפים את יתרונותיה בביצועים, בעלויות האחזקה ובנתוני הריקולים.
  • קיה סורנטו 2023: קיה סורנטו מתאימה לכם אם מחיר רכישה נמוך יותר, שמירת ערך, בטיחות ופופולריות בשוק חשובים לכם במיוחד.

שאלות נפוצות

מה עדיף, יונדאי סנטה פה או קיה סורנטו?

היונדאי סנטה פה מתאימה יותר אם חשובים לכם ביצועים, נתוני ריקולים, מדד הזיהום ועלויות האחזקה, והיא הבחירה הכוללת המאוזנת יותר. הקיה סורנטו עדיפה אם אתם רוצים לשלם פחות בקנייה, לשמור טוב יותר על הערך וליהנות מציון בטיחות מעט גבוה יותר וממכירה מהירה יותר. בשני הדגמים השורה השלישית מתאימה בעיקר לילדים ותא המטען מצומצם כשכל שבעת המושבים בשימוש. לפני קנייה בדקו את גרסת המנוע, היסטוריית הטיפולים ואת פעולת המולטימדיה והגיר.

איזה רכב זול יותר, יונדאי סנטה פה או קיה סורנטו?

קיה סורנטו 2023 (₪164,900 לעומת ₪175,000). הקיה סורנטו זולה יותר לרכישה: ₪164,900 לעומת ₪175,000 לסנטה פה. הפער הוא ₪10,100, כך שהסורנטו משאירה יותר מהתקציב לרכישה ולהוצאות נלוות.

איזה רכב שומר ערך טוב יותר, יונדאי סנטה פה או קיה סורנטו?

קיה סורנטו 2023 (1.8% בשנה לעומת 15.7% בשנה). הסורנטו מובילה בשמירת ערך, עם ירידה שנתית של 1.8% לעומת 15.7% בסנטה פה. זהו פער משמעותי שעשוי להשפיע על שווי הרכב כשתמכרו אותו.

איזה רכב זול יותר לאחזקה, יונדאי סנטה פה או קיה סורנטו?

יונדאי סנטה פה 2023 (דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5). הסנטה פה מובילה בעלויות האחזקה, עם דרגה 3 מתוך 5 לעומת דרגה 5 מתוך 5 בסורנטו. אם הוצאות התחזוקה חשובות לכם, הנתון הזה נוטה לטובת היונדאי.

איזה רכב אמין יותר, יונדאי סנטה פה או קיה סורנטו?

יונדאי סנטה פה 2023 (0 ריקולים לעומת 2 ריקולים). לסנטה פה 0 ריקולים לעומת 2 בסורנטו. זהו יתרון בנתון הריקולים, אך בבדיקה של רכב משומש חשוב לבדוק גם היסטוריית טיפולים ותקלות בפועל.

איזה רכב בטיחותי יותר, יונדאי סנטה פה או קיה סורנטו?

קיה סורנטו 2023 (ציון בטיחות 5.5 לעומת ציון בטיחות 5.25). הסורנטו מובילה בציון הבטיחות, 5.5 לעומת 5.25 בסנטה פה. הפער קטן, ושני הרכבים מציעים מערכות בטיחות רבות.

איזה רכב חסכוני יותר, יונדאי סנטה פה או קיה סורנטו?

יונדאי סנטה פה 2023 (קבוצת זיהום 8 לעומת קבוצת זיהום 15). הסנטה פה מובילה במדד זה עם קבוצת זיהום 8, לעומת קבוצת זיהום 15 בסורנטו. הפער מצביע על יתרון ליונדאי במדד הזיהום.

לאיזה רכב ביצועים טובים יותר, יונדאי סנטה פה או קיה סורנטו?

יונדאי סנטה פה 2023 (226 כ"ס לעומת 186 כ"ס). הסנטה פה מובילה בהספק, עם 226 כ״ס לעומת 186 כ״ס בסורנטו. ההפרש של 40 כ״ס עשוי להיות מורגש כשאתם מאיצים או נוסעים בעומס.

איזה רכב נגנב פחות, יונדאי סנטה פה או קיה סורנטו?

יונדאי סנטה פה 2023 (37.6 ל-1,000 רכבים לעומת 41.8 ל-1,000 רכבים). הסנטה פה מובילה בסיכון הגניבה, עם 37.6 לעומת 41.8 לכל 1,000 רכבים. זהו יתרון מתון ליונדאי במדד הזה.

איזה רכב נמכר מהר יותר ביד 2, יונדאי סנטה פה או קיה סורנטו?

קיה סורנטו 2023 (33 ימים לעומת 37 ימים). הסורנטו נמכרת מהר יותר, בממוצע 33 ימים לעומת 37 ימים לסנטה פה. מדובר בפער של ארבעה ימים, יתרון קטן אך שימושי כשתרצו למכור.

לאיזה רכב מוניטין טוב יותר, יונדאי סנטה פה או קיה סורנטו?

יונדאי סנטה פה 2023 (6 יתרונות לעומת 6 יתרונות). הסנטה פה מובילה בעדיפות זו, אך לשני הרכבים מצוינים 6 יתרונות. לכן אין כאן פער בכמות היתרונות שממחיש את היתרון בפועל.

איזה רכב נפוץ יותר בכביש, יונדאי סנטה פה או קיה סורנטו?

קיה סורנטו 2023 (1,155 על הכביש לעומת 362 על הכביש). הסורנטו נפוצה יותר בכביש, עם 1,155 רכבים לעומת 362 סנטה פה. הפער עשוי להעיד על היצע גדול יותר של דגמים דומים בשוק.

יונדאי סנטה פה בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

קיה סורנטו בקצרה · הכל על הדגם · תקלות נפוצות

השוואות נוספות

השוו רכבים אחרים לפי מה שחשוב לכם